КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2013 року № 2-а-5630/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Лапія С.М.,
при секретарі – Пилипчук В.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Києві справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дат" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в Обухівському районі Київської області, яку реорганізовано у Державну податкову інспекцію в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області, звернулась до суду з позовом до ТОВ «Дат», в якому просить стягнути заборгованість у сумі 17850 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач має податковий борг у загальній сумі 17 850,00 грн. на підставі узгодженого рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.10.2009 №0002072305/4492 на загальну суму 17 850,00 грн.
До судового засідання сторони, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, явку своїх представників не забезпечили.
Позивач звернувся до суду з письмовим клопотанням про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач про причини неявки суд не повідомив, з клопотанням про відкладення засідання до суду не звертався.
На підставі ч. 4 ст. 122 та ч. 6 ст. 128 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи №524305 від 26.06.1996 та Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №6012730 від 27.05.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Дат", код за ЄДРПОУ 24253562, зареєстроване як юридична особа 26.06.1996 Обухівською районною державною адміністрацією Київської області.
З матеріалів справи вбачається, що 01.10.2009 працівники ДПА в Київській області провели перевірку дотриманням АГЗП ТОВ "Дат" порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Під час проведення перевірки здійснено контрольну закупку 10 літрів газу-пропану на суму 35,00 грн.
За результатами перевірки складений акт, у якому зафіксовані порушення вимог п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону при проведенні розрахункової операції без застосування РРО, а також виявлена невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, оскільки сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 35 грн. 00 коп., а сума, зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, - 3535 грн. 00 коп. з покупкою.
На підставі акту перевірки прийнято рішення № 0002072305/4492 від 22.10.2009 про застосування до ТОВ «Дат» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 17 850,00 грн.
Зазначене рішення було вручено відповідачу у день його прийняття.
На підставі вказаного рішення податковий орган звернувся до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій у сумі 17850,00 грн.
Судом встановлено, що зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було оскаржено відповідачем в судовому порядку.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10.06.2010 у справі №2а-19825/10/1070 за позовом ТОВ «Дат» до ДПІ в Обухівському районі Київської області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.10.2009 №0002072305/4492 у задоволенні позову було відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2011 постанову суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення про задоволення позову. Скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.10.2009 № 0002072305/4492.
За наслідками розгляду касаційної скарги ДПІ в Обухівському районі Київської області на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2011 Вищий адміністративний суд України своєю ухвалою від 03.10.2013 постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2011 залишив без змін.
Згідно частин 1, 3, 5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
З урахуванням викладеного, постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2011 у справі №2а-1982/10/1070 набрала законної сили.
Відповідно до абз. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Аналогічні положення викладено у ч. 2 ст. 14 та ст. 255 КАС України.
Враховуючи викладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, оскільки рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, на підставі якого податковий орган заявив вимогу про стягнення заборгованості на суму 17 850,00 грн., скасовано у судовому порядку, і відповідне рішення набрало законної сили та є обов’язковим для виконання, суд дійшов висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Враховуючи, що адміністративний позов був поданий суб’єктом владних повноважень, звільненим від сплати судових витрат, та відсутність документально підтверджених судових витрат, понесених відповідачем, судові витрати стягненню з Державного бюджету України не підлягають.
Керуючись ст.ст. 14, 69, 70, 71, 94, 122, 128, 158-163, 167, 254, 255 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.