Постанова № 36560679, 30.12.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.12.2013
Номер справи
819/2849/13-а
Номер документу
36560679
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2849/13-a

30 грудня 2013 року

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Баранюка А.З. розглянувши у письмовому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу за позовом Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Тернопільській області (Шумське відділення) до Комунального підприємства «Шумськкомунсервіс» Шумської міської ради про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ :

Кременецька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Тернопільській області (Шумське відділення), надалі позивач, звернулась до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Шумськкомунсервіс» Шумської міської ради, надалі відповідач, про стягнення заборгованості у сумі 14066,26 грн.

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетами та державними цільовими фондами, на суму 14066,26 грн., який виник у зв’язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов’язань.

До початку судового засідання позивачем подано заяву про розгляд справи без участі їх представника, позов підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, заперечень проти адміністративного позову не надав. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази по справі, з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає до задоволення враховуючи наступне.

Комунальне підприємство «Шумськкомунсервіс» Шумської міської ради зареєстроване як юридична особа Шумською райдержадміністрацією 08 листопада 2007 року з внесенням запису про державну реєстрацію №1 650 102 0000 000394.

Відповідач перебуває на обліку у Шумському відділенні Кременецької ОДПІ з 12 листопада 2007 року як платник податків і відповідно до ст. 67 Конституції України, пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 ПК України на нього покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (п. 54.1. ст. 54 ПК України).

В порушення вказаних вище норм відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми грошових зобов'язань по платі за землю, що призвело до виникнення заборгованості перед бюджетом.

Станом на час розгляду справи на особовому рахунку відповідача рахується податкова заборгованість, яка платником добровільно не погашена, в сумі 14066,26 грн., а саме :

- частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету на загальну суму – 2040,0 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0000011501 від 25.04.2013 року на суму 1020,0 грн. та податковим повідомленням-рішенням №0000061501 від 12.07.2013 року на суму 1020,0 грн;

- податок на доходи найманих працівників на загальну суму – 7526,54 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0000071700 від 14.03.2013 року на суму 10993,88 грн.

- земельний податок з юридичних осіб на загальну суму – 2100,50 грн., що підтверджується податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2013 рік (вх.№130001531 від 15.04.2013 року), податковим повідомленням-рішенням №0000391500 від 24.04.2013 року на суму 170,0 грн.

- інші збори за забруднення навколишнього природного середовища на загальну суму – 2399,22 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0001571503 від 23.12.2011 року на суму 1753,42 грн. та податковим повідомленням-рішенням №0001021503 від 27.09.2012 року на суму 585,80 грн.

Вищезазначені податкові повідомлення-рішення не оскаржувались відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак грошові зобов’язання визначені в них вважаються узгодженими з моменту їх прийняття податковим органом.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 ПК України).

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1. ст. 59 ПК України).

В зв'язку із не сплатою відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання у встановлені строки, податковим органом надсилались платнику податків податкові вимоги №1/45 на суму податкового боргу 4005,45 грн. та №2/52 на суму податкового боргу 11157,89 грн.

Згідно п. 102.4 ст. 102 ПК України податковий борг, що виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.

Відповідно до п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

В ч. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України зазначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до п.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1244 затверджено Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.

Пункт 2 зазначеного Порядку передбачає, що вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України.

Таким чином, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгодженні суми податкових зобов’язань, що призвело до виникнення податкового боргу станом на час розгляду справи на суму 14066,26 грн., а тому даний податковий борг підлягає до стягнення в судовому порядку, шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків та за рахунок готівки.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Стягнути Комунального підприємства «Шумськкомунсервіс» Шумської міської ради (вул. Б. Хмельницького, 10, м. Шумськ, Тернопільської області, код ЄДРПОУ 34043157) податковий борг в сумі 14066 грн. 26 коп. (чотирнадцять тисяч шістдесят шість гривень двадцять шість копійок) за рахунок коштів на банківських рахунках відповідача та за рахунок готівки.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Баранюк А.З.

копія вірна

Суддя Баранюк А.З.