ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" січня 2014 р. справа №251/12979/13-а
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Суддя Донецького апеляційного адміністративного суду Чумак С.Ю., розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Калінінського районного суду м. Горлівка Донецької області від 12 грудня 2013 року у справі № 251/12979/13-а (головуючий І інстанції Шипович В.В.) за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №251/12979/13-а з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради на постанову Калінінського районного суду м. Горлівка Донецької області від 12 грудня 2013 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до частини 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Апелянт просив суд звільнити його від сплати судового збору відповідно до ст.ст. 87,88 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково.
Аналогічне положення міститься в статті 8 Закону України «Про судовий збір».
Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Доказів знаходження апелянта у скрутному фінансовому становищі не надано.
Також, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 5 Закона України "Про судовий збір", який набрав чинності 01.11.2011 року від сплати судового збору звільняються: органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. З матеріалів справи вбачається, що позивачем по справі виступає ОСОБА_1 а відповідачем - Управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради. Таким чином, апелянт не звільнений від сплати судового збору.
За таких обставин суд вважає, що підстави для звільнення апелянта від сплати судового збору відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Відмовити Управлінню праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради у звільненні від сплати судового збору.
Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Чумак С.Ю.