Ухвала суду № 36553519, 12.08.2013, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
12.08.2013
Номер справи
б8/078-12
Номер документу
36553519
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

У Х В А Л А

"12" серпня 2013 р. Справа № Б8/078-12

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., при секретарі-помічникові Подимі Я.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № Б8/078-12

за заявою фізичної особи-підприємця Шевченко Наталії Юріївни, ідентифікаційний номер: 3009015785, місце проживання: 02192, м. Київ, бульв. Дарницький, буд. 7, кв. 249 (Кредитор),

до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код юридичної особи: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2,

про банкрутство,

учасники провадження у справі про банкрутство:

розпорядник майна Боржника: арбітражний керуючий Мальцева А.В., яка діє на підставі свідоцтва про право на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 758, виданого Міністерством юстиції України 19 квітня 2013 року та ухвали господарського суду Київської області від 16 серпня 2012 року у справі № Б8/078-12;

Публічне акціонерне товариство "Універсал Банк", ідентифікаційний код: 21133352, місцезнаходження: 04114, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 54/19;

за участю представників учасників провадження:

від Кредитора, Боржника, ПАТ "Універсал Банк", розпорядника майна Боржника: не з'явились, -

ВСТАНОВИВ:

в провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № Б8/078-12 за заявою фізичної особи-підприємця Шевченко Наталії Юріївни (ідентифікаційний номер: 3009015785, місце проживання: 02192, м. Київ, бульв. Дарницький, буд. 7, кв. 249) (Кредитор) про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК" (ідентифікаційний код: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2) (Боржник), порушена ухвалою господарського суду Київської області від 16 липня 2012 року.

Ухвалами господарського суду Київської області від 30 липня 2012 року, від 06 серпня 2012 року, від 13 серпня 2012 року відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 06 серпня 2012 року, на 13 серпня 2012 року, на 16 серпня 2012 року відповідно.

Ухвалою господарського суду Київської області від 16 серпня 2012 року визнано безспірні грошові вимоги Кредитора; введено процедуру розпорядження майном Боржника та призначено арбітражного керуючого Мальцеву А.В. розпорядником майна Боржника; зобов'язано Кредитора здійснити публікацію оголошення про порушення судом справи про банкрутство Боржника; призначено справу до розгляду в попередньому засіданні на 12 листопада 2012 року; призначено на 11 лютого 2013 року судове засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою господарського суду Київської області від 12 листопада 2012 року продовжено строк, встановлений абз.абз. 4- 6 п. 11 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: "Закон про банкрутство") на шість місяців; відкладено попереднє засідання у справі на 18 березня 2013 року; відкладено судове засідання у справі № Б8/078-12 на якому буде винесено ухвалу про санацію Боржника, чи про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство на 12 серпня 2013 року; вирішено інші процедурні питання у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 18 березня 2013 року затверджено реєстр вимог кредиторів Боржника; встановлено, що конкурсні вимоги всіх кредиторів, що заявлені до Боржника після 16 листопада 2012 року або не заявлені взагалі по даній справі, відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону про банкрутство - вважаються погашеними, в подальшому боржник є вільним від всіх вказаних у цьому пункті ухвали зобов'язань; вирішено інші процедурні питання у справі.

05 квітня 2013 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від розпорядника майна Боржника надійшло клопотання про долучення документів № 299 від 04 квітня 2013 року (вх. № 8938 від 05 квітня 2013 року) з доданим протоколом № 1 від 04 квітня 2013 року зборів кредиторів Боржника про обрання комітету кредиторів Боржника.

09 липня 2013 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від розпорядника майна Боржника надійшло клопотання № 414 від 08 липня 2013 року (вх. № 14900 від 09 липня 2013 року) про розгляд та затвердження звіту розпорядника майна Боржника, затвердження оплати послуг та відшкодування витрат розпорядника майна, про припинення процедури розпорядження майном та введення процедури санації у справі № Б8/078-12, про призначення керуючим санацією Боржника Мальцеву А.В., з доданими документами.

Провадження у справі № Б8/078-12 перебуває в судовій процедурі розпорядження майном, в якій на 12 серпня 2013 року призначено засідання на якому буде винесено ухвалу про санацію Боржника, чи про визнання Боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство.

В судове засідання 12 серпня 2013 року жоден з учасників провадження у справі не з'явився, про причини неявки суд не повідомили.

Детально дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

В своєму клопотанні про долучення документів № 299 від 04 квітня 2013 року розпорядник майна Боржника просить долучити до матеріалів справи протокол № 1 від 04 квітня 2013 року зборів кредиторів Боржника про обрання комітету кредиторів Боржника.

Відповідно до п. 1-1 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в ред. Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI, що набрала чинності з 19 січня 2013 року, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Провадження у цій справі про банкрутство порушено ухвалою суду від 16 липня 2012 року, відповідно, до набрання чинності новою редакцією Закону про банкрутство та у відповідності до п. 1-1 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в ред., що набрала чинності з 19 січня 2013 року), під час розгляду справи підлягають застосовуванню положення Закону про банкрутство, що діяв до набрання чинності редакції Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.

Судом встановлено, що клопотання розпорядника майна Боржника № 299 від 04 квітня 2013 року підлягає розгляду в даному судовому засіданні з метою є встановлення відповідності чинному законодавству проведення зборів кредиторів Боржника, формування комітету кредиторів Боржника, визначення його компетенції.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно п. 1 ст. 5 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч.ч. 1-3 п.п. 2.6. Рекомендацій Президії Вищого господарського Суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04 червня 2004 року № 04-5/1193 (надалі за текстом: "Рекомендації"), у вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди мають виходити з такого. Згідно зі статтею 41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом. Отже, господарські суди, розглядаючи справи про банкрутство, повинні керуватися Законом і застосовувати лише ті статті або відповідні частини статей ГПК України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Відповідно до абз. 5 п. 11 ст. 11 Закону про банкрутство, дата скликання перших загальних зборів кредиторів, які мають відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дат проведення підготовчого засідання.

Згідно абз. 8 п. 9 ст. 13 та абз. абз. 1, 2 п. 8 ст. 13 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний скликати збори кредиторів. Розпорядник майна має право скликати збори кредиторів і брати в них участь з правом дорадчого голосу.

Відповідно до абз. 1 п. 1 ст. 16 Закону про банкрутство, протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Згідно абз. 1 п. 58 Постанови Пленуму Верхового Суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" № 15 від 18 грудня 2009 року (надалі за текстом "Постанова № 15"), відповідно до абзацу другого частини першої статті 16 Закону учасниками зборів кредиторів з правом вирішального голосу є кредитори, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів. Отже, господарським судам слід враховувати, що за змістом Закону всі категорії кредиторів, крім поточних, можуть брати участь у зборах кредиторів, обирати зі свого кола комітет кредиторів та що виключно їх голосами приймаються рішення, віднесені до компетенції цих органів кредиторів.

Відповідно до п.п. 3.1.3 Рекомендацій, при проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів у справі представляють збори кредиторів або обраний ними комітет кредиторів (частина дев'ята статті 7 Закону). З моменту утворення комітету кредиторів саме він, а не окремі кредитори вважається стороною у справі про банкрутство у випадках, передбачених Законом, зокрема: частинами 10 - 12, 14 статті 31, частинами 7, 16 статті 13, частинами 1, 2 статті 17, частиною 8 статті 17, частинами 1, 5 статті 18, частинами 8 - 10 статті 19, частиною 5 статті 21, частинами 1, 13 статті 30, частиною 3 статті 36, частиною 13 статті 53.

Згідно п. 9.4 Рекомендацій, рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів і не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу. У прийнятті судових актів у справі про банкрутство суд повинен давати оцінку таким рішенням відповідно до вимог статті 43 ГПК України та брати їх до уваги, якщо вони не суперечать чинному законодавству.

В своєму клопотанні № 299 від 04 квітня 2013 року розпорядник майна Боржника надає пояснення відповідно до яких, 04 квітня 2013 року відбулися збори кредиторів Боржника, на яких було обрано комітету кредиторів Боржника у складі ФОП Шевченко Н.Ю., що підтверджено протоколом № 1 загальних зборів кредиторів Боржника від 04 квітня 2013 року.

Як вже було зазначено, відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство, протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Учасниками зборів кредиторів з правом вирішального голосу є кредитори, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів. У зборах можуть брати участь представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, арбітражний керуючий з правом дорадчого голосу.

Згідно ч.ч. 2, 4 ст. 16 Закону про банкрутство, збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті. Кредитори, у тому числі і органи державної податкової служби, інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень.

Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 16 Закону про банкрутство, збори кредиторів скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою або ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких складає не менше однієї третини всіх вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.

Судом встановлено, що розпорядником майна Боржника - арбітражним керуючим Мальцевою А.В. повідомлено всіх кредиторів Боржника, вимоги яких до Боржника визнані господарським судом Київської області.

Згідно ч. 4 ст. 16 Закону про банкрутство, кредитори, у тому числі і органи державної податкової служби, інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень.

Відповідно до протоколу № 1 загальних зборів кредиторів Боржника від 04 квітня 2013 року, фізичній особі-підприємцю Шевченко Н.Ю. належить 353 голоси, що становлять 100% голосів кредиторів Боржника, внесених до реєстру вимог кредиторів Боржника, затвердженого ухвалою господарського суду Київської області від 18 березня 2013 року у цій справі.

Згідно абз. 3 ч. 3 ст. 16, ч. 5 ст. 16 Закону про банкрутство, збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника. До компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: вибори членів комітету кредиторів; визначення кількісного складу комітету кредиторів, визначення його повноважень, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; інші питання, передбачені цим Законом.

Відповідно до протоколу № 1 загальних зборів кредиторів Боржника від 04 квітня 2013 року збори кредиторів були проведені за місцезнаходженням Боржника; на загальних зборах кредиторів Боржника були присутні Кредитор (в особі представника Сопильняка Д.В., довіреність від 06 серпня 2012 року та зареєстрована в реєстрі за № 1963), ПАТ "Універсал Банк" (в особі представника Хорошевої К.М., довіреність від 15 січня 2013 року та зареєстрована в реєстрі за № 33, 34 та Тітаренка О.О., довіреність від 15 січня 2013 року, що зареєстрована в реєстрі за № 3, 4) без права голосу, розпорядник майна Боржника - арбітражний керуючий Мальцева А.В. без права голосу. На зборах кредиторів Боржника у відповідності з порядком денним було прийнято низку рішень, в тому числі згідно з протоколом № 1 загальних зборів кредиторів Боржника від 04 квітня 2013 року: затверджено склад комітету кредиторів в кількості 1 особи - фізичної особи-підприємця Шевченко Н.Ю.; визначено повноваження комітету кредиторів у відповідності до ст. 16 Закону про банкрутство та зобов'язано арбітражного керуючого Мальцеву А.В. протокол щодо рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подати господарському суду Київської області у справі № Б8/078-12 про банкрутство Боржника.

Дослідивши клопотання про долучення документів № 299 від 19 квітня 2013 року розпорядника майна Боржника, протокол № 1 загальних зборів кредиторів Боржника від 04 квітня 2013 року судом встановлено, що загальні збори кредиторів Боржника було проведено відповідно до вимог ст. 16 Закону про банкрутство; рішення прийняті першими загальними зборами кредиторів Боржника, входять до компетенції зборів кредиторів, визначеної Законом про банкрутство.

Таким чином, проведення загальних зборів кредиторів Боржника, утворення комітету кредиторів Боржника у кількісному складі 1 кредитора - фізичної особи-підприємця Шевченко Н.Ю., який було обрано загальними зборами кредиторів Боржника, що підтверджено протоколом загальних зборів кредиторів Боржника № 1 від 04 квітня 2013 року є такими, що не суперечать чинному законодавству.

Розглядаючи клопотання розпорядника майна Боржника № 414 від 08 липня 2013 року про розгляд та затвердження звіту розпорядника майна Боржника, затвердження оплати послуг та відшкодування витрат розпорядника майна, про припинення процедури розпорядження майном та введення процедури санації у справі № Б8/078-12, про призначення керуючим санацією Боржника Мальцевої А.В., судом встановлено наступне.

Відповідно до абз. 10 ч. 9 ст. 13 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника.

В своєму звіті № 413 від 08 липня 2013 року розпорядник майна Боржника (надалі за текстом: "Звіт") надано пояснення про вчинені в процедурі розпорядження майном Боржника дії та заходи.

Відповідно до Звіту розпорядника майна Боржника, доданих до нього документів та матеріалів справи, розпорядником майна Боржника направлено Боржнику: лист-попередження № 517 від 02 жовтня 2012 року та повідомлення № 519 від 02 жовтня 2012 року; керівнику Боржника розпорядником майна Боржника направлено лист-пропозицію № 520 від 02 жовтня 2012 року та повторний лист-пропозицію № 581 від 01 листопада 2012 року.

Розпорядником майна Боржника направлено повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство № 535 від 02 жовтня 2012 року ВДВС Обухівського РУЮ.

Розпорядником майна Боржника направлено "Повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Трудівник" та введення процедури розпорядження майном" від 02 жовтня 2012 року: КП Київської обласної ради Обухівське БТІ - № 536; Обухівській районній державній адміністрації - № 537; ФСС від НВВ та ПЗ Обухівського району - № 538; Управлінню Держземагенства в Обухівському районі - № 539; ФСС з ТВП Обухівській міжрайонній - № 540; Обухівському РЕВ ДАІ - № 541; ДПІ в Обухівському районі Київської області - № 542; Державній інспекції сільського господарства України в Київській області - № 543; УПФ України у Обухівському районі Київської області - № 544.

Розпорядником майна Боржника повторно направлено повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство № 595 від 23 листопада 2012 року ВДВС Обухівського РУЮ.

Розпорядником майна Боржника направлено повідомлення № 289 від 22 березня 2013 року ДПІ в Обухівському районі Київської області.

З метою формування ліквідаційної маси вчинено наступні дії: розпорядником майна Боржника направлено запит № 518 від 02 жовтня 2012 року керівнику Боржника (та повторний запит № 580 від 01 листопада 2012 року) з проханням надати копії документів у строк до 20 жовтня 2012 року, а саме: довідку про заборгованість перед працівниками станом на 16 серпня 2012 року; довідку про кредиторську заборгованість станом на 16 серпня 2012 року; довідку про дебіторську заборгованість станом на 16 серпня 2012 року; квартальні баланси, звіти про фінансові результати за 2009-2012 року; договори фінансово-господарської діяльності, виконання яких передбачалось протягом 2009-2012 років; документи щодо визначення права власності та права оренди на будівлі і споруди, транспортні засоби та земельні ділянки; кредитні угоди; витяг з реєстру застав станом на 16 серпня 2012 роки; акти звірки з органами податкової інспекції та фондами соціального страхування, пенсійного забезпечення; головні книги або інші реєстри синтетичного обліку за 2009-2012 роки; наявні акти звірки з дебіторами та кредиторами; угоди та інші документи щодо довготермінового інвестування (в тому числі довгострокові фінансові інвестиції); баланс (форма № 1) за період 2009-20112 роки; звіт про фінансові результати (форма № 2 ) за період 2009-2012 роки; звіт про рух грошових коштів (форма № 3) за період 2009-2012 роки; звіт про власний капітал (форма № 4) за період 2009-2012 роки; примітки (форма № 5) за період 2009-2012 роки; звітність (декларація по ПДВ та по прибутку); накази на списання та реалізацію основних засобів за період 2009-2012 роки; накази про зміну посадових осіб за період 2009-2012 роки; статутні документи.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 521 від 02 жовтня 2012 року Заступнику міністра транспорту та зв'язку України Голові державної авіаційної адміністрації з проханням надати відомості про реєстрацію і перереєстрацію Боржником авіаційної техніки (за останні 3 роки).

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 522 від 02 жовтня 2012 року Головному управлінню регіональної статистики з проханням надати інформацію про засновників та керівників Боржника та чи є Боржник засновником (учасником) інших підприємств згідно даних ЄДРПОУ.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 523 від 02 жовтня 2012 року ФСС з ТВП Обухівської міжрайонної з проханням повідомити про існування або відсутність заборгованості Боржника перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 524 від 02 жовтня 2012 року Обухівському міськрайонному центру зайнятості з проханням надати копії останньої звітності Боржника та повідомити про наявність або відсутність заборгованості Боржника перед Фондом державного соціального страхування на випадок безробіття.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 525 від 02 жовтня 2012 року начальнику Обухівського РЕВ ДАІ з проханням надати відомості щодо зареєстрованих за Боржником транспортних засобів протягом останніх трьох років та причини зняття їх з обліку.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 526 від 02 жовтня 2012 року Обухівській районній інспекції Держтехнагляду Київської ОДА з проханням надати відомості щодо зареєстрованих за Боржником тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних та меліоративних машин, причіпного та навісного сільськогосподарського обладнання, інвентарю протягом останніх трьох років та причини зняття їх з обліку.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 527 від 02 жовтня 2012 року Державній інспекції сільського господарства України в Київській області з проханням надати відомості про реєстрацію і перереєстрацію Боржником тракторної, сільськогосподарської, дорожньо-будівельної та меліоративної техніки за останні 3 роки.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 528 від 02 жовтня 2012 року КП Київської обласної ради Обухівського БТІ з проханням надати відомості стосовно того, чи володіє Боржник нерухомими майном з зазначенням детальної інформації щодо цього майна та якими були останні дії по розпорядженню даним майном до яких вдавалося керівництво Боржника.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 529 від 02 жовтня 2012 року УПФ України у Обухівському районі Київської області з проханням надати копії документів останньої звітності Боржника та повідомити про наявність або відсутність заборгованості Боржника перед УПФ України у Обухівському районі Київської області.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 530 від 02 жовтня 2012 року Головному державному реєстратору флоту Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті з проханням надати відомості про наявність у власності Боржника водних транспортних засобів.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 531 від 02 жовтня 2012 року Управлінню Держземагентства в Обухівському районі з проханням надати відомості про наявність у Боржника земельних ділянок у власності, користуванні, і в тому числі оренді, зокрема: відомості щодо наявності або відсутності зареєстрованих за Боржником земельних ділянок; у разі наявності земельних ділянок розпорядник майна Боржника просить надати інформацію про їх місцезнаходження, склад та дату реєстрації.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 532 від 02 жовтня 2012 року Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку з проханням надати інформацію щодо володіння Боржником цінними паперами інших підприємств.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 533 від 02 жовтня 2012 року ДПІ в Обухівському районі Київської області з проханням надати копії останньої податкової звітності Боржника; відомості про наявність заборгованості Боржника щодо сплати податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів; відомості про наявність у Боржника рахунків у банках та/чи інших фінансових установах.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 534 від 02 жовтня 2012 року ФСС від НВВ та ПЗ Обухівського району з проханням надати копії останньої звітності Боржника, інформацію про нарахування та сплату Боржником страхових внесків; інформацію про чисельність найманих працівників Боржника та розмір їх заробітної плати; повідомити про існування або відсутність заборгованості Боржника перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Розпорядником майна Боржника направлено інформаційний запит № 581 від 01 листопада 2012 року ПАТ "Універсал Банк" з проханням надати відомості про закриті або відкриті банківські рахунки Боржника у ПАТ "Універсал Банк" та залишок грошових коштів на них; у разі наявності рахунків розпорядник майна Боржника просить надати адресу та номер телефону відділення ПАТ "Універсал Банк", яке здійснює їх обслуговування.

За наслідками вчинення розпорядником майна Боржника для формування ліквідаційної маси дій, останнім встановлено наступне, а саме: відповідно до довідки № 03-15/6496 від 26 жовтня 2012 року Управління Держкомзему в Обухівському районі, в архіві управління Держкомзему в Обухівському районі відсутній та не обліковується другий примірник державного акта на право власності на земельну ділянку Боржника; згідно програмного забезпечення ведення чергового кадастрового плану управління земельна ділянка за Боржником не обліковується.

Відповідно до довідки Обухівської міжрайонної виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 1021-02-03 від 22 жовтня 2012 року, Боржник знаходиться на обліку в Обухівській міжрайонній виконавчій дирекції КОВ ФСС з ТВП; заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності станом на 01 жовтня 2012 року відсутня.

Згідно довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 09/03/18492/нк від 25 жовтня 2012 року станом на 30 червня 2012 року Боржник серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного фонду) відсутній.

Відповідно до довідки Управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Київській області № 10-13/4427 від 19 жовтня 2012 року, в Державній інспекції сільського господарства Київської області, відповідно до комп'ютерної бази даних, Боржник техніку не реєстрував.

Згідно довідки Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області Державної податкової служби № 1785/м/18-011 від 24 жовтня 2012 року, остання звітність подана Боржником до ДПІ 20 квітня 2010 року, станом на 23 жовтня 2012 року податковий борг відсутній.

Відповідно до довідки Управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області № 3759/02 від 18 жовтня 2012 року, на момент порушення провадження у справі про банкрутство Боржник має дебіторську заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску в сумі 182,52 грн.

Згідно довідки Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України № 20.19-10514 від 18 жовтня 2012 року, в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за Боржником повітряних суден не зареєстровано.

Відповідно до довідки Обухівського міськрайонного центру зайнятості № 565/03/06-11 від 18 жовтня 2012 року, Боржник зареєстрований платником до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 29 січня 1999 року; станом на 18 жовтня 2012 року заборгованість до ФЗДССНВБ у Боржника відсутня.

Згідно довідки Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 3638-4/9.2.2/45-12 від 22 жовтня 2012 року, Укрморрічінспекцією ведеться електронна версія Суднової книги України та Державного суднового реєстру України по місту Києву, відповідно до якої записи щодо суден, власником або судновласником яких є Боржник у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України відсутні.

Відповідно до довідки Головного управління регіональної статистики № 23-07/3450 від 18 жовтня 2012 року станом на 04 жовтня 2012 року у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України значиться: товариство з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код - 20597017; юридична особа; організаційно-правова форма господарювання - товариство з обмеженою відповідальністю; адреса - 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2; керівник - Данилюк Любов Петрівна; телефон - 36980; вид діяльності за КВЕД-2005: 15.20.0 Виробництво рибних продуктів; місце проведення реєстраційних дій - Обухівська районна державна адміністрація Київської області; дата реєстрації - 01 березня 1995 року; дата реєстраційних дій - 03 жовтня 2012 року; засновник - юридична особа: приватне підприємство "НЕПТУН" (ідентифікаційний код 24921058; адреса - 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 12); також повідомлено, що Боржник не значиться засновником суб'єктів господарської діяльності.

Згідно довідки Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Обухівському районі Київської області № 154 від 01 листопада 2012 року, у Боржника заборгованість по внескам до відділення ВД ФССНВВ в Обухівському районі відсутня.

Відповідно до довідки ПАТ "Універсал Банк" № 057/913 від 09 листопада 2012 року, в Публічному акціонерному товаристві "Універсал Банк", код ЄДРПОУ 21133352, МФО 322001, клієнту: товариству з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", код ЄДРПОУ 000272364, 29 січня 2010 року відкрито поточний рахунок в UAH № 26003000577803; залишок грошових коштів станом на 09 листопада 2012 року становить 0,00 грн.; рахунок відкрито за адресою: 01001, м. Київ, вул. Михайлівська, буд. 15/1, телефон: 4993802, в Київському бізнес-відділенні № 23.

Згідно довідки КП КОР "Обухівське бюро технічної інвентаризації" № 1411 від 12 листопада 2012 року, за Боржником на праві власності зареєстровано цілий цех по коптінню і солінню риби за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2, згідно Свідоцтва про право власності від 04 липня 200 року; 28 травня 2008 року представники Боржника звернулися до КП КОР "Обухівське БТІ" за отриманням Витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно для оформлення договору іпотеки.

Розглянувши звіт розпорядника майна Боржника № 413 від 08 липня 2013 року, додані до нього документи, матеріали справи № Б8/078-12, суд дійшов висновку, що він підлягає затвердженню.

Досліджуючи вимогу розпорядника майна Боржника, викладену у п. 3 прохальної частини клопотання № 414 від 08 липня 2013 року, стосовно затвердження оплати послуг та відшкодування витрат розпорядника майна Боржника на час проведення процедури розпорядження майном Боржника в сумі 11 524,65 грн., судом встановлено наступне.

Детально дослідивши звіт розпорядника майна Боржника № 413 від 08 липня 2013 року, додані до нього документи, матеріали справи № Б8/078-12, судом встановлено наступне.

У своєму звіті № 413 від 08 липня 2013 року, в розділі "Відомості про витрати у процедурі розпорядження майном", розпорядник майна Боржника зазначає, про склад витрат у процедурі розпорядження майном Боржника в справі № Б8/078-12, які складаються з: повідомлення керівника про наслідки введення процедури розпорядження майном, запит документів, запити та повідомлення державних органів реєстрації про введення процедури розпорядження майном, повідомлення кредиторів - 199,30 грн.; надання відомостей з ЄДРПОУ - 30,35 грн.; заробітна плата арбітражного керуючого від 20 серпня 2012 року - 11 322,00 грн.

Судом встановлено, що вище зазначені витрати відносяться до витрат розпорядника майна Боржника у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків у справі про банкрутство № Б8/078-12.

Комітетом кредиторів Боржника затверджено витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна) Боржника Мальцевої А.В. понесені нею за період від дати призначення (20 серпня 2012 року) до дати перших загальних зборів кредиторів (04 квітня 2013 року) у сумі 11 524,65 грн. та вирішено відшкодувати їх в першу чергу в порядку передбаченому діючим законодавством України, що підтверджено протоколом № 2 зборів комітету кредиторів Боржника від 08 липня 2013 року.

Згідно абз. 1 ч. 10 ст. 3-1, ч. 12 ст. 3-1 Закону про банкрутство, оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Враховуючи вище викладене, витрати розпорядника майна Боржника, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство № Б8/078-12 в сумі 11 524,65 грн. підлягають задоволенню, відповідно до підпункту ?г? пункту 1 ч. 1 ст. 31 Закону про банкрутство, де зазначено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на публікацію в офіційних друкованих органах інформації про порядок продажу майна банкрута; витрати на публікацію в засобах масової інформації про поновлення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною; витрати арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банкрута; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їх коштів; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в порядку, передбаченому статтею 27 цього Закону, в І чергу з тих підстав, що вони належать до витрат, що пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

Досліджуючи прохання про введення процедури санації та призначення керуючого санацією у справі про банкрутство № Б8/078-12, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 п. 3.1.3. Рекомендацій, при проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів у справі представляють збори кредиторів або обраний ними комітет кредиторів.

Згідно протоколу № 2 зборів комітету кредиторів Боржника від 08 липня 2013 року, комітетом кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК" вирішено перейти до процедури санації Боржника та уповноважити розпорядника майна Боржника - арбітражного керуючого Мальцеву А.В. звернутися від імені комітету кредиторів до господарського суду Київської області з клопотанням про перехід до процедури санації Боржника; погоджено кандидатуру керуючого санацією Боржника - арбітражного керуючого Мальцевої А.В. у справі про банкрутство Боржника та вирішено клопотати перед судом про її призначення.

Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: вибори голови комітету; скликання зборів кредиторів; підготовку та укладення мирової угоди; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість; інші питання передбачені цим Законом.

Абзацом 1 п. 63 Постанови № 15 визначено, що комітет кредиторів наділений правом подавати до господарського суду клопотання про призначення керуючого санацією та ліквідатора, а також про прийняття рішення про погодження кандидатури керуючого санацією.

Згідно абз.абз. 1, 5 п. 67 Постанови № 15, процедура розпорядження майном боржника, якщо інше не передбачено Законом, вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство і триває до моменту винесення судом ухвали про проведення санації боржника чи затвердження мирової угоди або прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури або припинення провадження у справі з інших підстав, передбачених статтею 40 Закону; повноваження розпорядника майна припиняються з дня затвердження судом мирової угоди чи призначення керуючого санацією або ліквідатора, якщо інше не передбачено Законом.

Відповідно до ч. 2 п. 9.4. Рекомендацій, у прийнятті судових актів у справі про банкрутство суд повинен давати оцінку таким рішенням відповідно до вимог ст. 43 ГПК України та брати їх до уваги, якщо вони не суперечать чинному законодавству.

Згідно з абз. абз. 1, 2 ч. 1 ст. 17 Закону про банкрутство, господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією; санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців.

Частинами 1-5, 9 ст. 16 Закону про банкрутство встановлено, що протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Учасниками зборів кредиторів з правом вирішального голосу є кредитори, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів. У зборах можуть брати участь представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, арбітражний керуючий з правом дорадчого голосу. Збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів відповідно до частини першої цієї статті. Кількість голосів кредиторів визначається відповідно до частини четвертої цієї статті. Збори кредиторів скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою або ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких складає не менше однієї третини всіх вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів. Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника. Кредитори, у тому числі і органи державної податкової служби, інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону про банкрутство, комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів). Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна, або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів.

Згідно з ч. 7 ст. 14 Закону про банкрутство, фізичні особи та (або) юридичні особи, які бажають взяти участь у санації боржника (далі - інвестори), можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації (план санації).

Пунктом 84 Постанови № 15 визначено, що особи, які бажають взяти участь у санації боржника (інвестори), відповідно до частини сьомої статті 14 Закону можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації чи план санації. Закінчення тридцятиденного строку, встановленого частиною першою статті 14 Закону для виявлення кредиторів, не є підставою для відмови у прийнятті та розгляді таких заяв; розпорядник майна зобов'язаний розглянути заяви інвесторів, довести їх до відома суду, кредиторів і боржника незалежно від часу їх надходження; особа, що подала заяву про участь у санації, набуває прав та обов'язків іншого учасника провадження у справі про банкрутство, в тому числі право оскарження судових актів, які стосуються її прав та обов'язків; інвестори в разі виконання плану санації можуть набувати прав власності на майно боржника відповідно до законодавства і плану санації.

Згідно ч. 1 п. 9.4. Рекомендацій, рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів і не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши прохання розпорядника майна Боржника, уповноваженого комітетом кредиторів Боржника про введення процедури санації та призначення керуючого санацією у справі про банкрутство № Б8/078-12, поданий розпорядником майна Боржника протокол № 2 зборів комітету кредиторів Боржника від 08 липня 2013 року, судом встановлено, що збори комітету кредиторів Боржника є такими, що відбулись; в них взяли участь усі члени комітету кредиторів Боржника; комітетом кредиторів Боржника відповідно до його компетенції прийнято рішення про введення процедури санації (відновлення платоспроможності) Боржника та про призначення керуючого санацією, кандидатура якого узгоджена комітетом кредиторів Боржника; рішення на виконання яких подано клопотання розпорядника майна Боржника № 414 від 08 липня 2013 року, є прийнятими комітетом кредиторів Боржника.

Відповідно до абз. 12 ст. 1 Закону про банкрутство, санацією є система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Суд враховує, що основним завданням провадження у процедурах у справі про банкрутство є відновлення платоспроможності боржника, можливість якого для боржника не втрачена.

Згідно з п. 10.2 Рекомендацій, підставою для винесення ухвали про введення процедури санації є клопотання, що подане до суду згідно з рішенням комітету кредиторів; одночасно з введенням процедури санації господарський суд ухвалою призначає керуючого санацією; у призначенні керуючого санацією суду слід враховувати ті ж обставини, що й у призначенні розпорядника майна.

Отже, детально вивчивши клопотання розпорядника майна Боржника № 414 від 08 липня 2013 року про введення процедури санації, призначення керуючого санацією у справі про банкрутство № Б8/078-12 з доданими до нього документами, суд дійшов висновку про те, що збори комітету кредиторів Боржника, що відбулись 08 липня 2013 року є повноважними, на них присутні усі члени комітету кредиторів Боржника; рішення за які було проголосовано по порядку денному, прийняті одноголосно усіма членами комітету кредиторів Боржника - більшістю голосів комітету кредиторів Боржника, за які проголосували 100% голосів комітету кредиторів; прийняті рішення комітетом кредиторів Боржника прийняті в межах компетенції комітету кредиторів Боржника; прийняті рішення прийнято в процедурі розпорядження майном боржника. Отже, рішення про перехід до процедури санації Боржника є прийнятими та правомірними.

В своїй заяві б/№ від 08 липня 2013 року арбітражний керуючий Мальцева А.В. повідомляє, що має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 758, видане Міністерством юстиції України 19 квітня 2013 року та просить суд призначити її керуючим санацією у справі про банкрутство № Б8/078-12 про банкрутство ТОВ "ТРУДІВНИК", ід. код: 20597017. У вказаній заяві арбітражний керуючий Мальцева А.В. повідомляє суд про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) не допускала; відповідно до Закону про банкрутство - не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; заборони суду здійснювати діяльністю арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), займати керівні посади та судимостей за вчинення корисливих злочинів не має; управління боржником раніше не здійснювала; конфлікту інтересів, в яких виникає суперечність між особистими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого, що може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання повноважень арбітражного керуючого, немає. До своєї заяви арбітражний керуючий Мальцева А.В. додала засвідчені копії: договору добровільного страхування відповідальності арбітражного керуючого № 048/048/0000003/АК від 21 січня 2013 року; свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 758, виданого Міністерством юстиції України 19 квітня 2013 року; ліцензійної картки на системи інформаційно-правового забезпечення ЛІГА:ЗАКОН; посвідчення водія; на підтвердження перебування у статусі фізичної особи-підприємця Мальцева А.В. надала копію Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В01 № 563884; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; диплома серії ПВ № 524314.

Згідно абз. 6 ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість.

Частинами 2, 3 ст. 17 Закону про банкрутство визначено, що комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів), схвалення плану санації боржника. Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна, або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів. Одночасно з винесенням ухвали про санацію господарський суд своєю ухвалою призначає керуючого санацією за наявності у нього ліцензії, крім випадків, передбачених цим Законом. Ухвала про проведення санації та призначення керуючого санацією набирає чинності з дня її ухвалення, але може бути оскаржена у встановленому порядку.

Судом встановлено, що рішення про погодження кандидатури керуючого санацією прийнято належним органом - комітетом кредиторів Боржника та враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що, з урахуванням положень Закону про банкрутство, зокрема абз. 2 ч. 2 ст. 17, та наявності згоди комітету кредиторів Боржника, Мальцева А.В. може бути призначена керуючим санацією товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК".

Разом з тим суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону про банкрутство, з дня винесення ухвали про санацію керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, крім випадку, передбаченого статтею 53 цього Закону; припиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи, повноваження органів управління передаються керуючому санацією; органи управління боржника протягом трьох днів з дня прийняття рішення про санацію та призначення керуючого санацією зобов'язані забезпечити передачу керуючому санацією бухгалтерської та іншої документації боржника, печаток і штампів, матеріалів та інших цінностей; арешт на майно боржника та інші обмеження дій боржника щодо розпорядження його майном можуть бути накладені лише в межах процедури санації, у разі, якщо вони не перешкоджають виконанню плану санації та не суперечать інтересам конкурсних кредиторів.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 18 Закону про банкрутство, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією зобов'язаний подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, крім випадків, передбачених цим Законом.

Керуючись ст.ст. 1, 5, 11- 13, 16- 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верхового Суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" від 18 грудня 2009 року № 15, Рекомендаціями Президії Вищого господарського Суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 04 червня 2004 року № 05-5/1193, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати проведення загальних зборів кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", утворення комітету кредиторів Боржника у кількісному складі 1 кредитора - фізичної особи-підприємця Шевченко Н.Ю. (ідентифікаційний номер: 3009015785, місце проживання: 02192, м. Київ, бульв. Дарницький, буд. 7, кв. 249), який було обрано загальними зборами кредиторів Боржника, що підтверджено протоколом загальних зборів кредиторів Боржника № 1 від 04 квітня 2013 року, такими, що не суперечать чинному законодавству.

2. Визначити, що у подальшому провадженні у справі № Б8/078-12 комітет кредиторів є представником інтересів усіх кредиторів у справі та вирішує питання щодо введення тих чи інших процедур банкрутства, контролює діяльність арбітражного керуючого, надає згоду на укладення арбітражним керуючим значних угод Боржника чи угод Боржника, щодо яких є зацікавленість, та здійснює інші дії, передбачені Законом.

3. Затвердити звіт розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК" - арбітражного керуючого Мальцевої А.В. № 413 від 08 липня 2013 року.

4. Затвердити витрати розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК" - арбітражного керуючого Мальцевої А.В. пов'язані з провадженням у справі про банкрутство № Б8/078-12 в сумі 11 524,65 грн. (одинадцять тисяч п'ятсот двадцять чотири гривні 65 коп.), що підлягають задоволенню в першу чергу задоволення вимог кредиторів.

5. Відкрити процедуру санації та провести санацію Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2.

6. Призначити арбітражного керуючого Мальцеву Альбіну Вячеславівну (реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів: 2252919205, місце проживання: м. Київ, пр-т Тичини, буд. 20-А, кв. 78, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 758, виданого Міністерством юстиції України 19 квітня 2013 року) керуючим санацією Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2.

7. Затвердити оплату послуг керуючого санацією - арбітражного керуючого Мальцеву А.В. у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат за кожен місяць діяльності керуючого санацією та встановити, що оплата витрат арбітражного керуючого відшкодовується відповідно до реально понесених витрат згідно з документами, які це підтверджують, комітетом кредиторів Боржника.

8. Клопотання арбітражного керуючого Мальцевої А.В. № 414 від 08 липня 2013 року (вх. № 14900 від 09 липня 2013 року) про розгляд та затвердження звіту розпорядника майна Боржника, затвердження оплати послуг та відшкодування витрат розпорядника майна, про припинення процедури розпорядження майном та введення процедури санації у справі № Б8/078-12, про призначення керуючим санацією Боржника Мальцевої А.В., - задовольнити.

9. Припинити повноваження всіх статутних органів управління Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2.

10. Керівнику Боржника та іншим органам управління Боржника передати / забезпечити передачу в триденний строк з дня отримання даної ухвали, а керуючому санацією Мальцевій А.В. прийняти: бухгалтерську та іншу документацію Боржника, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності Боржника.

11. Заборонити установам банків, в яких відкрито рахунки Боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", ідентифікаційний код: 20597017, місцезнаходження: 08722, Київська обл., Обухівський район, с. Трипілля, вул. Суворова, буд. 2, здійснення операцій по рахункам Боржника за розпорядженням колишніх керівника, головного бухгалтера та інших уповноважених осіб.

12. Зобов'язати керуючого санацією товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК" - арбітражного керуючого Мальцеву А.В. до 23 січня 2014 року, у встановленому законом порядку подати до господарського суду Київської області для затвердження план санації товариства з обмеженою відповідальністю "ТРУДІВНИК", а також виконувати обов'язки керуючого санацією, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в тому числі ч. 6 ст. 17).

13. Ухвалу надіслати: державному реєстратору Реєстраційної служби за місцем знаходження Боржника;

Копію ухвали надіслати: учасникам провадження у справі, Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.

Суддя Скутельник П.Ф.