Головуючий у 1 інстанції Гончарова І.А.
Суддя-доповідач Нікулін О.А.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
м. Донецьк 24 лютого 2009 року
справа № 2-а-11879/08/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючий суддя Нікулін О.А.
Суддів Сіваченка І.В., Дяченко С.П.
при секретареві Фаліні І.Ю.
за участю
представників позивача Карпова І.Є
представників відповідача Дмитрович О.В., Лаврьонова О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу,-
Рубежанської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2008 року по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвест Пластик» до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганські області, Головного управління державного казначейства України в Луганській області про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за червень 2007 року
ВСТАНОВИЛА:
В липні 2008 року позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за червень 2007 року.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2008 року позовні вимоги задоволено у повному обсязі
Зазначеною постановою стягнуто з Державного бюджету України з р/р 31119030700071, код бюджетної класифікації доходів 14010200 «Бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами», МФО 804013, банк: ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач; УДК у місті Рубіжне Луганської області, ГУ ДКУ у Луганській області, ОКПО одержувача -24046780, - на користь, ТОВ «Фірма «Промінвест Пластик», що знаходиться за адресою:93009, Луганська обл., м. Рубіжне, пл.. Хіміків, 2, код ЄДРПОУ 30989828, індивідуальний податковий номер: 309898212126, розрахунковий рахунок №26000300000289 в ФАКБ Райфайзенбанк України в м. Харків, МФО 350750 - бюджетне відшкодування з податку на додану вартість по декларації з ПДВ за червень 2007 року у сумі 220904, 00 грн.
З постановою суду першої інстанції не погодився відповідач по справі податковий орган та звернувся з апеляційною скаргою на неї, в якій зазначено, що суд першої інстанції порушив норми матеріального права внаслідок чого неправильно вирішив справу, вважає, що постанова підлягає скасуванню з наступною відмовою у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції правильно встановив правовідносини між сторонами та застосував відповідні норми матеріального права під час вирішення справи та виходив з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Промінвест Пластик» знаходиться на податковому обліку в Рубіжанській об'єднаній Державній податковій інспекції в Луганській області.
20.07.2007 року позивачем до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганській області подано податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2007 року, в якій була задекларована сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку в розмірі 450000,00 грн.
В період з 18.09.2007 р. по 20.09.2007 р. Рубіжанською об'єднаною Державною податковою інспекцією було проведено позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2007 року. Перевіркою підтверджено заявлену ТОВ фірма «Промінвест Пластик» суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість частково, у зв'язку з неповністю отриманими відповідями про результати зустрічних перевірок за червень 2007 року в сумі 214696 грн. про що складено акт № 1163-2301-30989828.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків визначено у п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Таким чином, сума бюджетного відшкодування залежить лише від правильності визначення суми податкових зобов'язань та податкового кредиту.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні податкові періоди (у т.ч. розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів. б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Пунктом 1.8 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Зазначений пункт надає загальне поняття "бюджетне відшкодування" та є відсилочною нормою, оскільки безпосередньо не встановлює порядок визначення суми бюджетного відшкодування, а відсилає до інших норм цього Закону.
Відповідно до пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом ЗО днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування і&пяхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Згідно з п.4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001р. № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001р. за № 489/5680, (далі - Порядок 209) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Згідно зі ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів.
Суд першої інстанції дійшов висновків щодо правильності визначення податкових зобов'язань, а також правильності визначення суми бюджетного відшкодування та суми податкового кредиту, на думку суду обов'язковість проведення зустрічних перевірок визначається податковими органами самостійно, однак проведення податковим органом такої перевірки не може подовжити визначений Законом термін відшкодування з Державного бюджету України податку на додану вартість, тому позовна вимога щодо стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості по деклараціях за червень 2007 року в сумі 220904,00 грн. підлягає задоволенню.
Питання відшкодування з Державного бюджету податку на додану вартість не залежить від господарської діяльності суб*єктів, постачальників товарів позивачеві.
З урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дотримався норм матеріального та процесуального права під час вирішення справи, тобто відсутні підстави для скасування або зміни судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 198, 200, 205 КАС України, колегія суддів ,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну Рубежанської об*єднаної державної податкової інспекції на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2008 року по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Промінвест Пластик» до Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції в Луганські області, Головного управління державного казначейства України в Луганській області про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за червень 2007 року залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2008 року залишити без змін.
Ухвала за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного суду України протягом 1 місяця з дня складення у повному обсязі.
Ухвала у повному обсязі складена 27 лютого 2009 року
Головуючий: О.А.Нікулін
Судді: С.П.Дяченко
І.В.Сіваченко