Постанова № 36520799, 23.12.2013, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.12.2013
Номер справи
755/29535/13-а
Номер документу
36520799
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 755/29535/13-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" грудня 2013 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі:

головуючого - судді Чех Н.А.

при секретарі - Кузьменко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва про перерахунок пенсії, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернулася до суду з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що 02.09.2013 року їй було призначено Управлінням пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва пенсію за віком, згідно ст. 37 Закону України "Про державну службу". Обчислення розміру пенсії було здійснено на підставі поданих довідок про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до вказаного закону. Вона отримує пенсію за віком у розмірі 2 226,00 коп., але при розрахунку пенсії не було враховано окрему графу «інші виплати», які за період з вересня 2011 року по серпень 2013 року становлять 26 081,03 грн. Інші виплати це матеріальна допомога на оздоровлення, індексація, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових проблем, компенсація за невикористану відпустку, грошова винагорода згідно Постанови КМУ № 212 від 24.02.2013 року. 23.10.2013 року вона звернулася до пенсійного фонду із заявою про перерахування її пенсії з урахуванням «інших виплат». 01.11.2013 року вона отримала відмову. У зв'язку з чим звернулася до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач підтримала усі обставини викладені в позовній заяві та позовні вимоги, просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні з підстав викладених у письмових запереченнях.

Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

В суді встановлено, що 02.09.2013 року позивачу Управлінням пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва було призначено пенсію за віком, згідно ст. 37 Закону України "Про державну службу". Обчислення розміру пенсії було здійснено на підставі поданих довідок про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до вказаного закону. Позивач отримує пенсію за віком у розмірі 2 226,00 грн. Встановлено, що при розрахунку пенсії не було враховано окрему графу «інші виплати», які за період з вересня 2011 року по серпень 2013 року становлять 26 081,03 грн. Інші виплати це матеріальна допомога на оздоровлення, індексація, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових проблем, компенсація за невикористану відпустку, грошова винагорода згідно Постанови КМУ № 212 від 24.02.2013 року,

що зазначені в довідках, які видано Головним управлінням регіональної статистики Державної служби статистики України. З вказаних сум було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач зазначив, що відповідачем незаконно було відмовлено у включені у розрахунок пенсії суми «інші виплати», оскільки дані суми входять в складову заробітної плати. Відповідач вважає їх дії правомірними, оскільки дані суми є одноразовими та не є складовою заробітної плати, не є ні надбавкою, ні премією, а тому не можуть бути враховані в розрахунку пенсії.

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що вказані позивачем суми входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до частини першої даної статті до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97 ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу)).

Відповідно до статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

З огляду на вище викладене, суд вважає, що Управлінням пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва було неправомірно відмовлено позивачу у перерахуванні пенсії з урахуванням інших виплат у розмірі 26 081,03 грн.

Згідно із ч. 1, ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3, ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінивши за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що дії, вчинені відповідачем є неправомірними, суперечать вищезазначеним принципам, що свідчить про наявність порушень прав, свобод та інтересів позивача з боку відповідача, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись, ст.ст. 33, 37 Закону України Закону України «Про державну службу», ст.ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ст. ст. 69-71, 160-164, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва про перерахунок пенсії - задовольнити.

Визнати дії Управління пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат (матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, індексація, грошова винагорода згідно Постанови КМУ від 24.02.2003 року № 212, компенсація відпустки при звільненні) неправомірними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 02.09.2013 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, грошової винагороди згідно Постанови КМУ від 24.02.2003 року № 212, компенсації відпустки при звільненні, зазначених у графі «інші виплати», згідно довідки Головного управління регіональної статистики Державної служби статистики України від 30.08.2013 року № 14-106 «Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією», що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів через Дніпровський районний суд міста Києва з дня проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: