Справа № 554/14690/13-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
Дата документу 12.12.2013
12 грудня 2013 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Антонов С.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1, працюючого керівником ТОВ «Інжер ОСОБА_2», юридична адреса: м.Полтава, вул.Кагамлика, 66,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч.1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
12 листопада 2013 року до суду з Державної податкової інспекції у м.Полтаві надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у звязку з тим, що він, працюючи керівником ТОВ «Інжер ОСОБА_2», порушив п.57.1 ст.57 Податкового Кодексу України, в результаті чого підприємством не сплачено авансовий внесок з податку на прибуток за вересень 2013 року, що зафіксовано в акті перевірки №1374/16-01-15-03/35868659 від 31.10.2013 року.
Будучи повідомленим про місце та час розгляду справи шляхом направлення судової повістки, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Згідно поштового повідомлення адресат за юридичною адресою вказаною в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення не значиться.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Про вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 254 КУпАП складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснюються його права і обовязки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Із змісту матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вбачається, що протокол відносно нього складений з порушенням наведених вище вимог закону, у відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, без вручення йому копії протоколу та розяснень прав, що потягло за собою порушення його прав, передбачених ст. 268 КУпАП. Також, з матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 не ознайомлений з актом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №1374/16-01-15-03/35868659 від 31.10.2013 року.
Вказані обставини не дають суду підстав вважати, що ОСОБА_1 повідомлений про суть висунутого проти нього обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення та що він мав можливість належним чином здіснити проти нього свій захист. У зв'язку із відсутністю ОСОБА_1 за адресою, вказаною в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення та невстановленням місця його перебування, суд позбавлений можливості безпосередньо опитати останнього з приводу інкримінованого правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП або про закриття справи.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи наявні грубі порушення, допущені при притягненні до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, суд приходить до висновку про необхідність закриття справи у звязку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Закрити провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_3