УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 року Справа № 25508/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Каралюса В.М.,
суддів: Гулида Р.М., Савицької Н.Л.,
за участю секретаря судового засідання Бєлкіної Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року у справі за позовом Закритого акціонерного товариства «Лукор» до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Закрите акціонерне товариство «Лукор» далі (ЗАТ «Лукор») в січні 2011 року звернулось в суд з позовом до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області (далі Долинська ОДПІ) та просило визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення Долинської ОДПІ № 0006221503/0 та № 0006231503/0 від 14.12.2010 року обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що відповідач всупереч вимогам діючого законодавства, безпідставно актом за №3945/1503/331256759 від 14.12.2010 року визначив порушення строку сплати орендної плати за користування земельними ділянками комунальної власності за період з червня 2009 року до жовтня 2010 року та безпідставно і протиправно застосував штраф.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року позов було задоволено та визнано протиправними і скасовано податкове повідомлення-рішення за №0006221503/0 від 14.12.2010 року про застосування до закритого акціонерного товариства «Лукор» 193 (сто девяносто трьох) гривень 08 копійок штрафу за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб. Також визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення за №0006231503/0 від 14.12.2010 року про застосування до закритого акціонерного товариства «Лукор» 353 (триста пятдесяти трьох) гривень 92 копійок штрафу за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб.
Постанова суду мотивована тим, що позивачем належним чином здійснено сплату орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на рахунок вказаний орендодавцем в договорах оренди, а також те, що сплачені кошти у встановлений законом строк поступили на рахунок місцевого бюджету, та позивачем не було допущено затримки граничного строку сплати податкових зобовязань.
З цією постановою не погодився апелянт Долинська ОДПІ, яка звернулась до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року та винести нову постанову, якою повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що судом при винесенні оскаржуваної постанови порушено норми матеріального та процесуального права, неповно з»ясовано обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи. Судом не враховано доведеності факту того, що позивач фактично порушив граничний строк сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб і це доведено матеріалами перевірки, що судом безпідставно не прийнято до уваги.
В судовому засіданні представник позивача заперечив проти апеляційної скарги та просить в її задоволенні відмовити, залишивши без змін постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши та дослідивши матеріали справи вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних міркувань.
Згідно ч.1.ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Судом першої інстанції встановлено, що 14.05.2009 року Долинським районним відділом Івано-Франківської філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомзем України»в Державному реєстрі земель за №040930300002 та за №040930300001 вчинено запис про укладення позивачем з Долинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області договорів оренди земельних ділянок за межами населених пунктів на території Оболонської та Старомізунської сільських рад, площею 0,7725 га та 0,4178 га, за № 66 та за № 65.
Зазначені земельні ділянки комунальної форми власності передані позивачу в оренду з метою обслуговування наземних споруд етиленопроводу Калуш-держкордон. Умовами укладених договорів сторонами встановлено, що оренда плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі грошової орендної плати, що у 12 раз перевищує розмір земельного податку, який справляється з розрахунку 5 % грошової оцінки площі ріллі по області та становить 4129,06 гривень на рік за договором №66 та 2 233, 17 гривень на рік за договором №65. Крім того, вказаними договорами сторонами передбачено, що орендна плата сплачується щомісячно в розмірі 1/12 річної суми протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду шляхом перерахування коштів в місцевий бюджет на рахунок Оболонської сільської ради р/р 33219815700173, код платежу 13050200 МФО 836014 УДК в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ 04356030.
17.06.2009 року позивач подав відповідачу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з травня до грудня 2009 рік, якою нараховано орендної плати 4630, 06 гривень. 15.01.2010 року позивач подав відповідачу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, якою нараховано орендної плати 7761, 72 гривень.
Як встановлено судом та визнається сторонами, позивачем рівними частками за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця в період з червня 2009 року до листопада 2010 року здійснено сплату нарахованої орендної плати за орендовані земельні ділянки комунальної власності до місцевого бюджету за місцем знаходження цих ділянок на розрахункові рахунки вказані в договорах оренди земельних ділянок.
13.12.2010 року працівниками відповідача проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати до бюджету орендної плати позивачем. В ході якої, встановлено, що позивачем несвоєчасно сплачено узгоджені податковими деклараціями за № 16425 від 23.06.2009 року та за №464 від 26.01.2010 року податкові зобовязання з орендної плати за землі комунальної власності. За результатами вказаної перевірки складено акт за №3945/1503/31256759 від 14.12.2010 року.
За наслідками розгляду даного акту відповідачем 14.12.2010 року податковим повідомленням-рішенням за №0006231503/0 за затримку на 29 календарних днів граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання в розмірі 3539, 25 гривень зобовязано позивача сплатити штраф в розмірі 353, 92 гривень, а також податковим повідомленням-рішенням за №0006221503/0 за затримку на 79 календарних днів граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання в розмірі 965, 40 гривень зобовязано позивача сплатити штраф в розмірі 193,08 гривень.
Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції вірно проаналізовано вимоги діючого законодавства, суд першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови прийшов до вірних висновків, що позивачем належним чином здійснено сплату орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на рахунок вказаний орендодавцем в договорах оренди, а також те, що сплачені кошти у встановлений законом строк поступили на рахунок місцевого бюджету, та позивачем не було допущено затримки граничного строку сплати податкових зобов'язань, а відтак підставно задовільнив позовні вимоги позивача.
Крім того відповідач, як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх та безумовних доказів про наявність в діях відповідачів порушень, на які посилався в акті перевірки.
У відповідності до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів вважає, що оскаржувана постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року прийнята з додержанням норм матеріального і процесуального права при правильно встановлених обставинах справи, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому оскаржувану постанову слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Керуючись ч.3 ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст.212, ст. 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 березня 2011 року у справі 2а-150/11/0970 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий: В.М. Каралюс
Судді : Р.М.Гулид
Н.В.Савицька
Повний текст ухвали виготовлений 16.12.2013 року.