УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 року Справа № 30697/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Каралюса В.М.,
суддів: Гулида Р.М., Савицької Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Стрийського підприємства по газифікації «Стрийгазбуд» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 241 лютого 2011 року у справі за позовом Стрийського підприємства по газифікації «Стрийгазбуд» до Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
В листопаді 2010 року позивач Стрийське підприємство по газифікації «Стрийгазбуд» звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області, в якому просив скасувати податкове повідомлення-рішення від 01.10.2010 року № 0002511503/0, яким позивачу нараховано суму податкового зобов'язання у сумі 170 грн., у тому числі за штрафними сагкціями 170 грн. за платежем «податок прибуток (доходи) підприємств, 3011020101»; скасувати податкове повідомлення-рішення від 01.10.2010 № 0001741501/0, яким позивачу нараховано суму податкового зобов'язання у сумі 170 грн., у тому числі за штрафними санкціями 170 грн. за платежем «Дулібівський комунальний податок, 5016010237».
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 241 лютого 2011 року в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погодившись із таким рішенням суду, його оскаржив позивач, який в поданій апеляційній скарзі, покликаючись на те, що оскаржувана постанова є незаконною та необгрунтованою, просить таку скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Сторони в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності до ч.1 п.2 ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу у порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Стрийським підприємством по газифікації «Стрийгазбуд».
За результатами проведеної перевірки складено акт № 3203/15-1/19337831 від 24.09.2010 року, згідно якого встановлено порушення Стрийським підприємством по газифікації «Стрийгазбуд» п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання розрахунку комунального податку за 2 квартал 2010 р.
Також працівниками Державної податкової інспекції в Стрийському районі Львівської області проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку своєчасності подання податкової звітності Стрийським підприємством по газифікації «Стрийгазбуд».
За результатами проведеної перевірки складено акт № 3204/15-1/19337831 від 24.09.2010 р., згідно якого встановлено порушення Стрийським підприємством по газифікації «Стрийгазбуд» абз. «б» пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 р.
На підставі зазначених актів перевірок Державною податковою інспекцією в Стрийському районі Львівської області винесено податкове повідомлення-рішення № 0002511503/0 від 01.10.2010 p., яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн. та податкове повідомлення-рішення від 01.10.2010 р. № 0001741501/0, яким також застосовано до Стрийського підприємства по газифікації «Стрийгазбуд» штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пункт п.1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 цього Закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Як вбачається з вищезазначених актів перевірок та визнається позивачем, Стрийське підприємство по газифікації «Стрийгазбуд» всупереч наведених вимог закону не подало за 2 квартал 2010 р. розрахунок комунального податку, а декларація з податку на прибуток при граничному строку подання 09.08.2010 р. подана 07.09.2010 р.
Згідно п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
З огляду на викладене, Державною податковою інспекцією у Стрийському районі правомірно застосовано до позивача податковими повідомленнями-рішеннями 01.10.2010 р. № 0002511503/0 та№ 0001741501/0 штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 грн..
Колегія суддів відхиляє покликання апелянта як на підставу для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень на введення мораторію на задоволення вимог кредиторів у справі про банкрутство позивача, оскільки обмеження при його введенні не поширюється на застосування санкцій за невиконання обов'язку платника податків подавати податкові декларації, зазначений обов'язок не є обов'язком сплачувати податок.
Щодо покликання апелянта на п. 17.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», то у розумінні зазначеної норми закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених ст. 17 цього Закону прирівнюється, однак не є сплатою податку.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відсутні підстави для скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області від 01.10.2010 р. № 0002511503/0 та № 0001741501/0, та обгрунтовано відмовив у задоволенні щаявлених позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Стрийського підприємства по газифікації «Стрийгазбуд» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2011 року у справі № 2а-10839/10/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя В.М. Каралюс
суддя Р.М. Гулид
суддя Н.В. Савицька