ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Дудар О.М.
Суддя-доповідач:Котік Т.С.
УХВАЛА
іменем України
"23" грудня 2013 р. Справа № 817/2720/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Котік Т.С.
суддів: Жизневської А.В.
Малахової Н.М.,
при секретарі Хаюк Т.В. ,
за участю представника військової частини А2798
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "18" жовтня 2013 р. у справі за позовом Військової частини А2798 до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області про скасування рішення,- ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2013 року задоволено позовні вимоги військової частини А 2798.
Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області від 02.04.2013 №1749 про застосування штрафних санкцій в сумі 24996,22грн.
Присуджено на користь позивача із Державного бюджету України судовий збір у сумі 249,96грн.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить судове рішення скасувати та прийняти нове - про відмову у задоволенні позову. Зокрема, апелянт посилається на те, що висновки суду не відповідають обставинам, які встановлено під час перевірки.
Розглянувши справу, перевіривши законність та обгрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи убачається, що управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області з 21.02.2013 по 01.03.2013 була проведена планова перевірка Військової частини А2798 (код ЄДРПОУ 08509140) щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, за період з 01.12.2005 по 31.01.2013, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 01.01.2010 по 31.01.2013.
За результатами перевірки складено акт від 01.03.2013 №80, у якому зафіксовано порушення позивачем ч.1 ст.7, п.4 ч.2 ст.6 та ч.2 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VІ, в результаті чого, управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області донараховано 1458,75грн. суми допомоги по тимчасовій непрацездатності за березень 2011 року; донараховано не обчислений єдиний внесок, що нараховується на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності за березень 2011 року в сумі 513,48грн.
Також, під час перевірки встановлено, що платником не подано у серпні 2011 року Додатку 4 Таблиці 4 "Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми грошового забезпечення" та несвоєчасно обчислено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми грошового забезпечення в сумі 243800,00грн. (в т.ч. за ставкою 34,7% на суму 226806,29грн.; за ставкою 2,6% на суму 16994,13грн.), який платником самостійно донараховано у вересні 2011 року.
На підставі даного акту управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області прийнято рішення від 01.03.2013 №942, яким до позивача за порушення ч.2 ст.9 Закону №2464-VІ застосовано штрафні санкції в сумі 12806,20грн., та рішення про застосування штрафних санкцій від 01.03.2013 №943, яким до позивача за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності застосовано штрафні санкції в сумі 170,00грн.
За наслідками оскарження даних рішень в адміністративному порядку Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області прийнято рішення від 28.03.2013 №1855/10 про результати розгляду скарги, яким рішення УПФУ в м.Рівне від 01.03.2013 №943 залишено без змін, а рішення УПФУ в м.Рівне від 01.03.2013 №942 скасовано із зобов'язанням відповідача винести нове рішення відповідно до норм чинного законодавства.
На виконання рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 28.03.2013 №1855/10 УПФУ в м.Рівне прийнято рішення про застосування штрафних санкцій від 02.04.2013 №1749, яким на підставі п.3 ч.11 ст.25 Закону №2464-VІ до позивача за порушення ч.2 ст.9 Закону №2464-VІ застосовано штрафні санкції в сумі 24996,22грн. (з них: 616,18грн. - у зв'язку з донарахуванням органом пенсійного фонду 513,48грн. єдиного внеску, 24380,04грн. - у зв'язку з самостійним донарахуванням платником 243800,42грн. єдиного внеску).
Рішення УПФУ в м.Рівне від 01.03.2013 №943 та від 02.04.2013 №1749 оскаржено позивачем в адміністративному порядку шляхом подання скарги до Пенсійного фонду України.
Рішенням Пенсійного фонду України від 17.06.2013 №15453/09-10 про результати розгляду скарги, скарга позивача задоволена частково: рішення УПФУ в м.Рівне від 01.03.2013 №943 скасовано, рішення УПФУ в м.Рівне від 02.04.2013 №1749 залишено без змін.
Суд першої інстанції перевіряючи законність прийняття оспорюваного рішення від 02.04.2013 №1749, прийшов до висновку, що воно є протиправним, оскільки в даному випадку відсутнє правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.3 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" (далі Закон №2464-VІ), а тому підстави для застосування до позивача штрафних санкцій відсутні.
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком, виходячи з наступного.
Так, пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону №2464-VІ на платників збору покладено обов'язок по своєчасному та повному нарахуванні, обчисленні і сплаті єдиного внеску.
Згідно з приписами Закону №2464-VІ, відповідальність за несвоєчасно нараховані суми єдиного внеску передбачена ст. 25 цього ж Закону.
Зокрема, відповідно до п.3 ч.11 ст.25 Закону №2464-VІ, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі п'яти відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Статтею 9 Закону №2464-VІ передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування виплат, на які відповідно до цього Закону України нараховується єдиний внесок. Також, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону України, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок не пізніше 28 числа наступного місяця.
Як встановлено судом першої інстанції та не заперечувалося відповідачем при розгляді справи судом першої інстанції, позивачем нараховано та сплачено єдиний внесок у встановлені Законом №2464-VІ строки.
Так, у березні 2011 року працівникам Військової частини А2798 нарахована допомога по тимчасовій непрацездатності в сумі 874,14грн. та здійснено відповідно утримання єдиного внеску в розмірі 2% - в сумі 17,49грн., та в розмірі 33,2% - в сумі 290,21грн. Перерахування позивачем єдиного внеску у вказаних сумах підтверджується платіжними дорученнями відповідно від 14.03.2011 №6 та від 28.02.2011 №117.
Також, у березні 2011 року працівникам Військової частини А2798 нарахована допомога по тимчасовій непрацездатності в сумі 584,61грн. та здійснено утримання єдиного внеску в розмірі 2% - в сумі 11,69грн., та в розмірі 33,2% - в сумі 194,09грн. Перерахування позивачем єдиного внеску у вказаних сумах підтверджується платіжними дорученнями відповідно від 28.02.2011 №108 та від 28.02.2011 №117.
У серпні 2011 року Військовою частиною А2798 було здійснено нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування із сум грошового забезпечення за ставкою 34,7% на суму 226806,29грн. та утримання єдиного внеску із доходів застрахованих осіб за ставкою 2,6% на суму 16994,13грн., а всього на суму - 243800,42грн. Перерахування позивачем єдиного внеску у вказаних сумах підтверджується платіжними дорученнями від 15.08.2011 №1168, від 15.08.2011 №1169, від 22.08.2011 №1197, від 22.08.2011 №1198, від 31.08.2011 №1241, від 31.08.2011 №1242.
Наявними в матеріалах справи картками особового рахунку платника єдиного внеску - позивача, підтверджуються, що вищевказані суми нараховані та зараховані на рахунок органу Пенсійного фонду, що останнім не оспорюється.
Виявивши під час проведення звірки з відповідачем розбіжності між звітами та сплаченими сумами, позивач у звіт за вересень 2011 року включив нараховану і сплачену раніше (у серпні 2011 року) суму єдиного внеску в розмірі 243800,42грн.
Отже, враховуючи зазначені обставини, суд першої інстанції вірно зазначив, що позивачем було сплачено єдиний внесок у строк, визначений Законом №2464-VІ, а здійсненню сплати безумовно передувало нарахування такого внеску. Окрім того, зі змісту акту перевірки та рішень органів Пенсійного фонду, прийнятих за наслідками адміністративного оскарження рішень відповідача про застосування штрафних санкцій убачається, що нарахування єдиного внеску здійснено позивачем правильно.
Зважаючи на викладене, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що матеріалами справи підтверджено факт відсутності правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.3 ч.11 ст.25 Закону №2464-VІ, а тому підстави для застосування до позивача штрафних санкцій відсутні.
В свою чергу, управлінням Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області не доведено правомірності прийнятого рішення про застосування штрафних санкцій, як при розгляді справи судом першої інстанції так і при розгляді справи судом апеляційної інстанції.
Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення, підстави для скасування якого відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "18" жовтня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Т.С. Котік
судді: А.В. Жизневська
Н.М. Малахова
Повний текст cудового рішення виготовлено "25" грудня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу Військова частина А2798 м.Рівне,33000
3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області вул. Відінська, 41,м. Рівне,33018
4 - військова частина А-2798 с. Дуби, Рівненська область, 33000