Постанова № 36355737, 23.12.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
23.12.2013
Номер справи
801/10317/13-а
Номер документу
36355737
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 грудня 2013 р. 10:34год. Справа №801/10317/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Богацької А.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим

до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сімферопольському районі АР Крим,

про стягнення,

за участю представників сторін:

від позивача: Асрян Л.В., довіреність № 10 від 02.09.13р., посвідчення № 214;

від відповідача: Лемтюжникова Н.В., довіреність № 01-15 від 04.01.13р., посвідчення №32;

третя особа: не з`явився

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополь АРК звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим про стягнення 5347,95 грн. заборгованості на виплату та доставку пенсій за інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ОСОБА_4 за січень - липень 2011 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року № 1105-ХІV зі змінами та доповненнями не відшкодовується сума виплаченого ОСОБА_4 основного розміру пенсії та витрати на її виплату та доставку за січень-липень 2011р. в загальному розмірі 5347,95 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.11.2013р. відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сімферопольському районі АР Крим.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.12.2013р. клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду задоволено частково; позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополь АРК до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Сімферополь АР Крим про стягнення 5347,95 грн. заборгованості на виплату та доставку пенсій за інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ОСОБА_4 за січень - липень 2011р. в частині вимог щодо стягнення 3037,83 грн. невідшкодованих витрат на виплату та доставку пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 за січень-квітень 2011р. - залишено без розгляду; визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду із вимогами про стягнення 2310,12 грн. невідшкодованих витрат на виплату та доставку пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 за період з травня по липень 2011р.; Управлінню Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Сімферополь АРК поновлено строк звернення до суду із вимогами про стягнення невідшкодованих витрат на виплату та доставку пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 за період з травня по липень 2011р. у розмірі 2310,12 грн.

В судовому засіданні 23.12.2013р. позивач підтримав позовні вимоги, відповідач проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов Управління ПФ України в Залізничному районі м.Сімферополь АРК (а.с.46-50), в яких зазначено, що, як вбачається з документів доданих до позовної заяви акти за вказаний період були підписані Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сімферопольському районі АРК.

В якості доказів наявності заборгованості позивачем надані акти щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання по Управлінню ПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК у січні, лютому, березні, квітні, травні, червні та липні 2011 року та неприйнятих до взаємозаліку, які підписані відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сімферопольському районі АРК.

Відділення Фонду в м. Сімферополь не було стороною при проведенні звірки, відповідно акти звірки, підписані Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сімферопольському районі АРК не можуть бути доказом наявності заборгованості відділення Фонду в м. Сімферополь перед позивачем.

Відповідач вказує, що обов`язок щодо співпраці з фондами та спільного прийняття рішення реалізований шляхом прийняття спільного нормативного акту - Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - Порядок відшкодування), затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №5-4/4 від 04.03.2003р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.05.2003 р. за № 376/7697.

Застосування частини другої п. 5 ст. 24 Закону України № 1105, на яку посилається позивач і відповідно до якої, якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат, можливо тільки з урахуванням частини першої п. 5 ст. 24 Закону України № 1105, а відповідно і Порядку відшкодування.

Враховуючи викладене, відповідач вважає за необхідне повторно наголосити на тому, що відшкодування витрат, пов'язаних з виплатою пенсій, на рівні районних управлінь Пенсійного фонду України та відділень ВД Фонду ні Законом України №1105, ні Порядком відшкодування, ні якимось іншим нормативним документом не передбачено.

Позовні вимоги ґрунтуються лише на незгоді позивача з положеннями нормативних документів, якими на сьогодні регулюється порядок відшкодування та взаємовідносини між фондами, прийнятих та затверджених на виконання Закону України № 1105 та Закону України «Про пенсійне забезпечення», а також на вільному трактуванні ст. 24 Закону України № 1105.

Відповідач наголошує на тому, що діючий порядок відшкодування передбачає виключно централізований рівень. При цьому, відповідно до п. 4 Порядку відшкодуванню підлягають суми, що виплачуються відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та інших нормативно-правових актів, а саме: сума основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; щомісячна цільова грошова допомога на прожиття, якщо така надавалася пенсіонеру, який одержував вищезазначену пенсію; допомога на поховання сім`ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію; сума витрат Пенсійного фонду з виплати і доставки вищезазначених пенсій. Тобто, перелік витрат Пенсійного фонду України, який підлягає відшкодуванню є вичерпним.

Порядком відшкодування не передбачено ні підписання актів звірок, ні відповідне відшкодування витрат сум державної адресної допомоги між фондами, оскільки такий вид витрат не передбачений в вищезгаданому переліку витрат.

Також, відповідач посилається на те, що до страхових виплат, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» адресна допомога, визначена Постановою КМУ від 26.03.08р. № 265 не включається. Отже, відповідач вважає, що дія Постанови КМУ від 26.03.08р. № 265 не розповсюджується на відповідача та на правовідносини між органами Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в частині відшкодування витрат з виплати адресної допомоги, оскільки такі додаткові державні гарантії громадянам передбачені лише Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який визначає обов'язки саме органів Пенсійного фонду України. Тобто, щомісячна державна адресна допомога є самостійним видом пенсійних виплат та виплачується пенсіонеру з урахуванням приписів Постанови КМУ від 26.03.08р. № 265.

На підставі викладеного, відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Крім того, від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача надійшли письмові пояснення по справі № 801/10317/13-а, в яких зазначено, що УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК 04.10.2011р. звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Відділення Фонду в Сімферопольському районі АР Крим з вимогами про стягнення заборгованості на виплату та доставку пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва. Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-13792/11/0170/24 від 20.01.2012р. вимоги УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополь АРК були частково задоволені. Було стягнуто з відділення Фонду 817,11 грн. по інваліду ОСОБА_4 Однак, відповідно до Постанови Верховної Ради Криму с. Комсомольському було надано статус міського типу з передачею його до підпорядкування м. Сімферополя. У зв'язку із цим, постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2013р. апеляційна скарга відділення Фонду в Сімферопольському районі була задоволена, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-13792/11/0170/24 від 20.01.2012р. скасована, в задоволенні позовних вимог УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК було відмовлено в повному обсязі (а.с.88).

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача та представника відповідача, суд

ВСТАНОВИВ:

Законодавством, що регулює спірні відносини у цій сфері є Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-XIV від 23.09.1999 року зі змінами та доповненнями (далі - Закон України №1105-XIV ).

Цей Закон відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві.

Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.

Дія цього Закону поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від їх форм власності та господарювання (далі - підприємства), у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності (ч. 1 ст. 2 Закону України № 1105-XIV).

Законодавство про страхування від нещасного випадку складається із Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Кодексу законів про працю України, Закону України "Про охорону праці" та інших нормативно-правових актів. Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством про страхування від нещасного випадку, то застосовуються норми міжнародного договору (ст. 4 Закону України №1105-XIV).

Страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням. Фонд соціального страхування від нещасних випадків є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також емблему, яка затверджується його правлінням. Фонд соціального страхування від нещасних випадків набуває прав юридичної особи з дня реєстрації статуту у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації (легалізації) статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (ст. 15 Закону України №1105-XIV).

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням (ч. 1, 2, 5 ст. 18 Закону України №1105-XIV).

Судом встановлено, що у січні-липні 2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим (далі - УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим) та Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сімферопольському районі АР Крим (далі - ВВДФССНВВПЗ України у Сімферопольському районі АР Крим) було проведено щомісячну звірку витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, про що складено відповідні акти за січень 2011р. (а.с. 11), за лютий 2011р. (а.с. 14), за березень 2011р. (а.с. 17), за квітень 2011р. (а.с.20), за травень 2011р. (а.с. 23), за червень 2011р. (а.с. 26), за липень 2011р. (а.с. 29).

Згідно Списків осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, підготовлених УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополь АР Крим, у січні 2011 року у кількості 4 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 510,91 грн., сума виплаченої щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття і державна адресна допомога складає 1873,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 7,12 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 2391,12 грн. ВВДФССНВВПЗ у Сімферопольському районі АР Крим прийняло до заліку список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у січні 2011 року у кількості 3 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 395,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 1,19 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 396,28 грн. (а.с.11).

Також, згідно Списків осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, підготовлених УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополь АР Крим, у лютому 2011 року у кількості 4 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 510,91 грн., сума виплаченої щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття і державна адресна допомога складає 1905,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 7,12 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 2423,12 грн. ВВДФССНВВПЗ України у Сімферопольському районі АР Крим прийняло до заліку список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у січні 2011 року у кількості 3 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 395,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 1,19 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 396,28 грн. (а.с.14).

Крім того, згідно Списків осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, підготовлених УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополь АР Крим, у березні 2011 року у кількості 5 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 660,91 грн., сума виплаченої щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття і державна адресна допомога складає 2489,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 7,12 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 3157,12 грн. ВВДФССНВВПЗ України у Сімферопольському районі АР Крим прийняло до заліку список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у березні 2011 року у кількості 4 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 545,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 1,19 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 546,28 грн. (а.с.17).

Як слідує з матеріалів справи, вказані розбіжності виникли з підстав не врахування суми витрат на виплату пенсій, по справах, в яких акти Н-1 не відповідають вимогам законодавства; відсутність довідки МСЕК встановленого для страхового випадку зразку (а.с.12, 15, 18).

Відповідно до списку не прийнятих до заліку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв`язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за січень-березень 2011 року, відповідачем не прийняті до відшкодування суми основного розміру пенсії, державної адресної допомоги, витрат на їх виплату і доставку за січень-березень 2011 року, зокрема, ОСОБА_4 у сумі 755,93 грн., в тому числі 115,82 грн. основного розміру пенсії, 634,18 грн. державної адресної допомоги, 5,93 грн. затрат на виплату і доставку адресної допомоги та пенсії (а.с. 13, 16, 19).

Згідно Списків осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, підготовлених УПФУ в Залізничному районі м.Сімферополь АР Крим, у квітні-липні 2011 року у кількості 5 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 660,91 грн., сума виплаченої щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття і державна адресна допомога складає 2545,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 7,23 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 3213,23 грн. ВВДФССНВВПЗ України у Сімферопольському районі АР Крим прийняло до заліку список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у квітні-липні 2011 року у кількості 4 осіб, загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 545,09 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 1,19 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 546,28 грн. (а.с. 20, 23, 26, 29).

Як слідує з матеріалів справи, вказані розбіжності виникли з підстав не врахування суми витрат на виплату пенсій, по справах, в яких акти Н-1 не відповідають вимогам законодавства; відсутність довідки МСЕК встановленого для страхового випадку зразку (а.с. 21, 24, 27, 30).

Відповідно до списку не прийнятих до заліку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв`язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання за квітень-липень 2011 року, відповідачем не прийняті до відшкодування суми основного розміру пенсії, державної адресної допомоги, витрат на їх виплату і доставку за квітень-липень 2011 року, зокрема, ОСОБА_4 у сумі 770,04 грн., в тому числі 115,82 грн. основного розміру пенсії, 648,18 грн. державної адресної допомоги, 6,04 грн. затрат на виплату і доставку адресної допомоги та пенсії (а.с. 22, 25, 28, 31).

Суд зазначає, що в 2011р. позивач вже звертався із аналогічним позовом до іншого відповідача, який в цій справі є третьою особою. Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.01.2012р. у справі № 2а-13792/11/0170/24 за позовом УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК до ВВДФССНВВПЗ України в Сімферопольському районі АР Крим про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсії особі, якій виплачено пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, за січень-липень 2011р. у сумі 5347,95 грн. позовні вимоги задоволено частково, стягнуто з ВВДФССНВВПЗ України в Сімферопольському районі АР Крим невідшкодовані витрати на виплату та доставку пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 сумою 817,11 грн., в решті позовних вимог відмовлено. Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 04.06.4013р. по справі № 2а-13792/11/0170/24 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.01.2012р. скасовано, прийнято по справі нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю з тих підстав, що підприємство, де трапився нещасний випадок та постраждалий пенсіонер зареєстровані в Залізничному районі м. Сімферополя, а до ВВДФССНВВПЗ України в Сімферопольському районі АР Крим із заявою про передачу страхової справи або призначення страхових виплат ОСОБА_4 не звертався.

Після прийняття вказаної постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК направило акти щомісячних звірок за період з січня по липень 2011р. по ОСОБА_4 для підписання до ВВДФССНВВПЗ України в м. Сімферополі АР Крим, однак, 29.07.2013р. останнє у своєму листі відмовило підписувати зазначені акти звірок посилаючись на те, що звірка по даному пенсіонеру була проведена з відповідним відділенням Фонду у Сімферопольському районі АР Крим.

Перевіряючи законність та обґрунтованість дій відповідача щодо відмови прийняти до відшкодування витрати позивача на загальну суму 5347,95 грн. по виплаті та доставці пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 за період з січня по липень 2011 р., суд враховує наступне.

Статтею 1 Закону України «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 16/98-ВР від 14.01.1998р. зі змінами та доповненнями (далі - Основи) передбачено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.

У частині 4 статті 26 Основ встановлено, що якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між страховиками виник спір щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернулася застрахована особа. При цьому неналежний страховик має право звернутися до належного страховика щодо відшкодування понесених ним витрат.

Враховуючи те, що пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання є наслідком страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, належним страховиком, тим, хто має надавати застрахованій особі матеріальну допомогу чи соціальні послуги відповідно до статті 25 Основ, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно до ст. 46 Закону України № 1105-XIV Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок: внесків роботодавців: для підприємств - з віднесенням на валові витрати виробництва, для бюджетних установ та організацій - з асигнувань, виділених на їх утримання та забезпечення; капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; прибутку, одержаного від тимчасово вільних коштів Фонду на депозитних рахунках; коштів, що надійшли від стягнення штрафів і пені із страхувальників та їх посадових осіб відповідно до закону; добровільних внесків та інших надходжень, отримання яких не суперечить законодавству. Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України та використовуються виключно за їх прямим призначенням. До коштів на здійснення страхування від нещасного випадку застосовується казначейська форма обслуговування в порядку, передбаченому для обслуговування Державного бюджету України.

Крім того, ст. 20 Основ передбачено, що основними джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування є внески роботодавців і застрахованих осіб. Бюджетні та інші джерела коштів, необхідні для здійснення загальнообов'язкового державного соціального страхування, передбачаються відповідними законами з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, будь-які страхові виплати, що здійснюються Фондом соціального страхування від нещасних випадків, складаються на підставі страхових внесків роботодавців, як страхувальників, які і є основним джерелом надходжень до фонду і мають використовуватися виключно за їх цільовим призначенням.

Позивачем були понесені витрати на виплату основного розміру пенсії, державної адресної допомоги та витрати на їх виплату та доставку у січні-липні 2011р. ОСОБА_4 у розмірі 5347,95 грн.

Страховими виплатами є грошові суми, які згідно із ст. 21 цього Закону Фонд соціального страхування від нещасних випадків виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку. Зазначені грошові суми складаються із: страхової виплати втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (далі - щомісячна страхова виплата); страхової виплати в установлених випадках одноразової допомоги потерпілому (членам його сім'ї та особам, які перебували на утриманні померлого); страхової виплати пенсії по інвалідності потерпілому; страхової виплати пенсії у зв'язку з втратою годувальника; страхової виплати дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності; страхових витрат на медичну та соціальну допомогу (ст. 28 Закону України № 1105-XIV).

Відповідно до ст. 25 Закону України №1105-XIV усі види страхових виплат і соціальних послуг застрахованим та особам, які перебувають на їх утриманні, а також усі види профілактичних заходів, передбачених ст. 21 та 22 цього Закону, провадяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків за рахунок коштів цього Фонду. Фонд соціального страхування від нещасних випадків бере участь у фінансуванні заходів, передбачених державними цільовими, галузевими, регіональними програмами поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища, планами наукових досліджень з охорони, безпеки та гігієни праці, навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці, організації розроблення і виробництва засобів індивідуального та колективного захисту працівників, розроблення, видання, розповсюдження нормативних актів, журналів, спеціальної літератури, а також інших профілактичних заходів відповідно до завдань страхування від нещасних випадків.

Таким чином, Законом України №1105-XIV визначені як об'єкти, які підлягають виплаті застрахованим особам Фондом, так і об'єкти, які підлягають відшкодуванню Фондом у разі виплати таких сум іншими страховиками. До зазначених витрат не належать будь-які додаткові види соціальної допомоги, які не включені до статей 21, 22, 24 Законом України №1105-XIV. Отже, відшкодування державної адресної допомоги не передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Стаття 21 вказаного Закону містить повний перелік страхових виплат, відшкодування яких здійснюється тільки за рахунок коштів бюджету Фонду.

Стосовно діяльності органів Пенсійного фонду, то їх повноваження мають відношення лише до призначення та виплати пенсій, які є гарантією з боку держави на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум.

Виплата пенсій відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991 року зі змінами та доповненнями здійснюється з коштів Пенсійного фонду України, який формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання регламентовано постановою правління Пенсійного фонду України, правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 4 березня 2003 року № 5-4/4, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003 р. за № 376/7697 (далі - Порядок №5-4/4).

Відшкодуванню підлягають суми, що виплачуються відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та інших нормативно-правових актів, а саме: сума основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; щомісячна цільова грошова допомога на прожиття, якщо така надавалася пенсіонеру, який одержував вищезазначену пенсію; допомога на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію; сума витрат Пенсійного фонду з виплати і доставки вищезазначених пенсій. Суму витрат з виплати і доставки пенсій визначають органи Пенсійного фонду на підставі Граничних тарифів на основні послуги зв'язку, затверджених наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 7 червня 2002 року N 120 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 19 липня 2002 року за N 595/6883 (п. 4 Порядку № 5-4/4).

Судом встановлено, що відповідачем не прийняті до відшкодування суми основного розміру пенсії, державної адресної допомоги та витрат на їх виплату і доставку за січень-липень 2011 року у загальній сумі 5347,95 грн. за особовою справою ОСОБА_4 з причин не врахування суми витрат на виплату пенсій, по справах, в яких акти Н-1 не відповідають вимогам законодавства: відсутність довідки МСЕК встановленого для страхового випадку зразку.

Як слідує з матеріалів справи, ОСОБА_4 у 1977 р. первинно була призначена пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, згідно акту посвідчення во ВТЕК № 056486 група інвалідності з причини трудового каліцтва була встановлена безстроково, законність призначення та виплати пенсії підтверджується відповідними матеріалами пенсійної справи (копією довідки серії К-73 №056486, подання про призначення пенсії по інвалідності від 12.10.1977р., акту про нещасний випадок на виробництві № 2 від 12.08.1977р. (а.с. 33-зворотний бік а.с. 37)).

Таким чином, матеріалами справи (матеріалами пенсійної справи, копії якої є в матеріалах справи) у сукупності підтверджується зв'язок між отриманим захворюванням та виробництвом; можливо ідентифікувати особу стосовно осіб, які вказані у Списках осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, стосовно яких відповідачем було вказано на невідповідність у документах пенсіонерів, витрати за якими заявлені позивачем до стягнення за січень-липень 2011р., зокрема, ОСОБА_4 за січень 2011р. основного розміру пенсії 115,82 грн., п. збору 0,91 грн., адресної державної допомоги 634,18 грн., п. збору 5,02 грн., усього 755,93 грн.; за лютий 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., п. збору 0,91 грн., адресної державної допомоги 634,18 грн., п. збору 5,02 грн., усього 755,93 грн.; за березень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., п. збору 0,91 грн., адресної державної допомоги 634,18 грн., п. збору 5,02 грн., усього 755,93 грн. (а.с. 9); за квітень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору, адресної державної допомоги 648,18 грн., п. збору 5,13 грн., всього 770,04 грн.; за травень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору, адресної державної допомоги 648,18 грн., п. збору 5,13 грн., всього 770,04 грн.; за червень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору, адресної державної допомоги 648,18 грн., п. збору 5,13 грн., всього 770,04 грн.; за липень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору, адресної державної допомоги 648,18 грн., п. збору 5,13 грн., всього 770,04 грн.(а.с. 10).

Порядок передачі виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документів, що підтверджують право застрахованого або членів його сім'ї на страхову виплату визначено Інструкцією, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про затвердження Інструкції про порядок передачі виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документів, що підтверджують право застрахованого або членів його сім'ї на страхову виплату» від 20 квітня 2001 р. № 10 зі змінами та доповненнями (далі - Інструкція № 10).

Відповідно до цієї Інструкції здійснюється передача відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в районах та містах обласного значення документів, які підтверджують право застрахованого або членів його сім'ї на страхові виплати, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (п. 1 Інструкції № 10).

Документи, які подаються, повинні бути оформлені на кожного потерпілого на виробництві окремо, відповідати вимогам законодавства України про відшкодування працівникові шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я під час виконання ним трудових обов'язків, з пронумерованими аркушами та внутрішнім описом. Якщо у разі смерті потерпілого відшкодування шкоди було призначено кільком особам, документи, що підтверджують право зазначених осіб на відшкодування шкоди у зв'язку зі смертю годувальника, формуються в одну справу (п. 3 Інструкції № 10).

Особова справа потерпілого від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання повинна містити такі документи: заяву потерпілого власнику підприємства про первинне призначення відшкодування шкоди; копію довідки про ідентифікаційний номер в Державній податковій адміністрації; акт про нещасний випадок за формою Н-1 (якщо стався нещасний випадок, а не професійне захворювання) або нотаріально завірену копію; акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 (якщо такий складався) або нотаріально завірену копію; акт розслідування професійного захворювання за формою П-4 (якщо таке встановлено) або нотаріально завірену копію; рішення суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві (якщо було засідання суду з цього питання) або нотаріально завірену копію; висновки МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності по кожному засіданню МСЕК або нотаріально завірену копію; довідку про розмір втраченого заробітку, витрат на медичну та соціальну допомогу на дату передачі особової справи потерпілого; копію трудової книжки потерпілого, що завірена страхувальником або нотаріусом (п. 4 Інструкції № 10).

Також, відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України № 1105-XIV закріплене положення, що, якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Сфера дії цього Закону поширюється на таку категорію осіб, щодо відшкодування витрат на виплату пенсій яким виник спір.

За змістом ч.2 ст. 2 Закону України № 1105-XIV особи, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасного випадку відповідно до цього Закону.

Відповідно до абз. 2 п. 3 розділу XI (Прикінцеві положення) Закону України № 1105-XIV відшкодування шкоди, медична, професійна та соціальна реабілітація провадяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків також зазначеним у ст. 8 цього Закону особам, які потерпіли до набрання ним чинності та мали право на зазначені страхові виплати і соціальні послуги.

Абз. 3 п. 3 розділу XI (Прикінцеві положення) Закону України № 1105-XIV встановлено, що уся заборгованість потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким до набрання чинності цим Законом підприємства, установи та організації не відшкодували матеріальної і моральної (немайнової) шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, виплачується цими підприємствами, установами і організаціями, а в разі їх ліквідації без правонаступника - Фондом соціального страхування від нещасних випадків.

Отже, за змістом наведеної норми обов'язок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відшкодувати потерпілим на виробництві та членам їх сімей матеріальну і моральну (немайнову) шкоду, заподіяну ушкодженням здоров'я, не залежить від того, чи сплачували Фонду страхові платежі підприємства, що ліквідувалися та на яких було ушкоджено здоров'я потерпілого.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків є правонаступником державного, галузевих та регіональних фондів охорони праці, передбачених ст.. 21 Закону України «Про охорону праці», які ліквідуються (абз. 7 п. 3 розділу XI (Прикінцеві положення) Закону України №1105-XIV ).

У зв'язку з зазначеним, всі витрати пов'язані з виплатою та доставкою основного розміру пенсії підлягають відшкодуванню відповідачем.

Таким чином, суд зазначає, що вказані відповідачем підстави спростовуються матеріалами справи та належними документами, які стали підставою для нарахування пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4, та не визнаються судом належними та достатніми підставами для відмови у відшкодуванні виплаченої УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві ОСОБА_4 за період з травня по липень 2011р. у сумі 2310,12 грн.

Перевіряючи наявність підстав для стягнення на користь УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим державної адресної допомоги та суми поштового збору на її виплату та доставку, судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року зі змінами та доповненнями (далі - Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.

У разі якщо сукупність виплат, зазначених у частині першій цієї статті, разом з пенсійними виплатами із системи пенсійного забезпечення та іншими доходами не досягають розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних громадян, такі громадяни мають право на отримання державної соціальної допомоги в порядку, розмірах та за рахунок коштів, визначених законом.

Зазначена гарантія щодо пенсійного забезпечення непрацездатних громадян закріплена також у статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою встановлений мінімальний розмір пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Крім того, 26.03.2008р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» зі змінами та доповненнями (далі - Постанова №265), якою регулюється питання надання додаткових державних гарантій певному колу осіб у вигляді щомісячної державної адресної допомоги у сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму.

Так, п. 1 Постанови № 265 передбачено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає в осіб, яким призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім'ї 100 відсотків, на двох - 120 відсотків, на трьох і більше - 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Також, абз. 1 п. 2 Постанови № 265 передбачено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Виплата щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої цією постановою, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (п. 4 Постанови № 265).

Щомісячна державна адресна допомога встановлюється з 1 квітня 2008 р. і переглядається у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (п. 5 Постанови № 265).

Але відповідно до ч. 8 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, призначаються відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

При цьому до страхових виплат, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» адресна допомога, визначена Постановою № 265 не включається.

Отже, суд приходить до висновку, що дія Постанови № 265 не розповсюджується на відповідача та на правовідносини між органами Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в частині відшкодування витрат з виплати адресної допомоги, оскільки такі додаткові державні гарантії громадянам передбачені лише Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який визначає обов'язки саме органів Пенсійного фонду України.

За таких обставин, суд зазначає, що правовідносини між органами Пенсійного фонду та органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України мають різну природу. Законодавцем недарма розрізняються основи та принципи діяльності цих органів, які перетинаються лише в частині відшкодування Фондом витрат на виплату пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання виключно за рахунок сум, що одержані ним від страхувальників.

Суд зазначає, що адресна допомога не включається до основного розміру пенсії, так як безпосередньо Постановою № 265 визначено, що вона є додатковою допомогою до пенсії. Не відноситься адресна допомога також і до щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття.

Тобто, щомісячна державна адресна допомога є самостійним видом пенсійних виплат та виплачується пенсіонеру, крім інших видів виплат, у тому числі цільової допомоги на прожиття, з урахуванням приписів Постанови № 265.

Таким чином, судом встановлено, що відсутні як правові підстави, так і порядок відшкодування відповідачем суми адресної допомоги.

Як слідує з матеріалів справи, УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим в Додатковому Акті щомісячної звірки витрат по особовим справам потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у січні-липні 2011р. підготувало списки осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у січні-липні 2011р. у кількості 1 особи: загальна сума основного розміру виплачених пенсій складає 810,74 грн., сума виплаченої щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття і державна адресна допомога складає 4495,26 грн., витрати на виплату та доставку пенсії - складають 41,95 грн., загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню складає 5347 грн.(а.с.73), а також Список осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання по УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АРК у січні-липні 2011р., з якого вбачається, що по ОСОБА_4 загальна сума витрат, що підлягає відшкодуванню становить 5347,95 грн.. з яких: 810,74 грн. основного розміру пенсії, 4495,26 грн. державна адресна допомога, 41 грн. витрати на виплату та доставку пенсії (а.с. 74), які було направлено ВВДФССНВВПЗ України у м. Сімферополі АР Крим 24.07.2013р. (а.с.70-72). Однак, вказаний Додатковий Акт відповідачем підписано не було.

Приймаючи до уваги посилання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача на постанову Верховної Ради Криму від 30.06.1993р. №355-І, якою селищу Комсомольське надано статус селища міського типу з передачею його в адміністративно-господарське підпорядкування Гресівській селищній раді народних депутатів Залізничного району м. Сімферополя (а.с. 89), а також постанову постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду АРК від 04.06.2013р. по справі № 2а-13792/11/0170/24, в мотивувальній частині якої встановлено, що відповідно до акту форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві від 16.08.1977р. з ОСОБА_4 12 серпня 1977 року стався нещасний випадок на Октябрьській автобазі 1102, розташованій в с. Комсомольське Сімферопольського району, в результаті чого була отримана травма, що спричинила втрату професіональної працездатності й встановлена 3 група інвалідності внаслідок трудового каліцтва. Смт. Комсомольське відноситься до Залізничного району м.Сімферополя, Октябрьська автобаза 1102 або його правонаступник у відділенні Фонду Сімферопольського району не зареєстровані, відповідно до копії паспорта серії НОМЕР_1, виданого Залізничним РВ Сімферопольського ГУ МВС України в Криму 03.04.1998р., ОСОБА_4 зареєстрований за адресою: м.Сімферополь, вул. М.Василевського, буд. 49, кв. 5, що відноситься до Залізничного району м.Сімферополя. В списках осіб, яким виплачені пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, що надаються УПФУ в Залізничному районі у ВВДФССНВВПЗ в Сімферопольському районі для щомісячної звірки по особовим справам потерпілих, зазначена адреса ОСОБА_4: АДРЕСА_1, що також відноситься до Залізничного району м. Сімферополя.

Під час розгляду справи № 2а-13792/11/0170/24 суд встановив, що відшкодовувати витрати УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополь АР Крим на виплату та доставку основного розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_4 має ВВДФССНВВПЗ України у м. Сімферополі АР Крим.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що задоволенню підлягають позовні вимоги про стягнення основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві за період з травня по липень 2011 року ОСОБА_4 на загальну суму 350,19 грн. та витрат на її виплату та доставку, в тому числі: за травень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору; за червень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору; за липень 2011 р. основного розміру пенсії 115,82 грн., 0,91 грн. п. збору (а.с. 10).

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У зв'язку зі складністю справи судом 23.12.2013 року проголошені вступна та резолютивна частина постанови, а 27.12.2013 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Стягнути з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сімферополь АР Крим (ЄДРПОУ 25871960; вул. Крилова, 7, м.Сімферополь, 95011; р/р37173400900002 в УДК в АРК МФО 824026) на користь Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (ЄДРПОУ 20727038; вул. Гагаріна, 14-А, м. Сімферополь, 95026; р/р25605701101034 в КРУ ВАТ «Державний Ощадний банк України» МФО 324805) суму основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та витрат на її виплату і доставку за період з травня по липень 2011 року ОСОБА_4 у розмірі 350,19 грн. (триста п'ятдесят грн. 19 коп.), в тому числі 347,46 грн. основного розміру пенсії та 2,73 грн. витрат на її виплату та доставку.

3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя А.О.Кушнова