18.12.2013 Справа № 469/1637/13-п
3/469/675/13 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2013 року смт. Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., при секретарі Потриваєвій М.А., розглянувши в судовому засіданні матеріали, що надійшли від управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, утриманців не має, працездатного, не працює,
за ч.1 ст.88-1 КУпАП України,-
В с т а н о в и л а :
З протоколу про адміністративне правопорушення № НОМЕР_1 від 28 жовтня 2013 року вбачається, що 28 жовтня 2013 року о 22.20 год. в с.Коблеве Березанського району Миколаївської області на посту ДАІ встановлено факт незаконної скупки ОСОБА_1 свіжої риби піленгас загальною вагою 2630 кг. без документів, які підтверджують законність придбання риби, та сертифіката якості на рибу, чим ОСОБА_1 порушив п.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства.
У судове засідання ОСОБА_1 не з"явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи повісткою.
Дослідивши матеріали справи (протокол про адміністративне правопорушення, опис-оцінка вилученого майна, розписка про прийняття на зберігання), приходжу до таких висновків.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина перша статті 88-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу.
Частиною першою статті 3 Закону України Про тваринний світ риба віднесена до обєктів тваринного світу.
Пунктом 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року, заборонено продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості.
Документи, які підтверджують належну якість та безпеку риби, інших продуктів лову, передбачені статтею 8 Закону України "Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них", проте наявність сертифіката якості вказаним Законом, який застосовується у вказаних правовідносинах як спеціальний та має вищу юридичну силу порівняно з Правилами, не вимагається.
Не містить вимоги щодо наявності сертифіката якості на рибу і Перелік продукції, що підлягає обов"язковій сертифікації в Україні, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 28 від 01.02.2005 року.
Таким чином, відсутність сертифіката якості для реалізації риби не є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.88-1 КУпАП.
Разом з тим, у діях ОСОБА_1 по придбанню риби без документів, які підтверджують законність придбання риби, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП.
Обставин, що помякшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, в судовому засіданні не встановлено.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 34,41 грн.
Оскільки риба є продуктом, що швидко псується, та передана на зберігання порушнику, застосування її конфіскації є неможливим.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, що притягується до адміністративної відповідальності, керуючись ст.ст.252,280, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП,-
П о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 51 (пятдесят однієї) гривні у дохід держави на розрахунковий рахунок 31118106700047, ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код банку 23627055.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 34,41 грн. на рахунок УДК в Березанському районі № 31212206700047, МФО 826013, код отримувача 37969258, код класифікації доходів бюджету 22030001, банк ГУДКСУ в Миколаївській області. Призначення платежу: судовий збір; код ЄДРПОУ Березанського районного суду 02892505; п.5 ст.4.
Юридичною особою, що представляє державу у виконавчому провадженні, є Березанське відділення Очаківської ОДПІ у Миколаївській області.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником чи прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя