Ухвала суду № 36318992, 12.12.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2013
Номер справи
295/8893/13-а
Номер документу
36318992
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

Головуючий у 1-й інстанції: Слюсарчук Н.Ф.

Суддя-доповідач:Шевчук С.М.

УХВАЛА

іменем України

"12" грудня 2013 р. Справа № 295/8893/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Шевчук С.М.

суддів: Майора Г.І.

Одемчука Є.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "09" жовтня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про встановлення статусу інваліда ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо відмови йому у встановленні статусу інваліда війни та зобов'язати відповідача встановити йому статус інваліда війни відповідно до вимог п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видати відповідне посвідчення.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, що є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, внаслідок чого став інвалідом 3 групи. Однак, відповідач відмовив у встановленні статусу інваліда війни, оскільки ним не надано достатньо доказів на підтвердження факту залучення до складу формувань Цивільної оборони.

Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 09.10.2013 року позов задоволено. Визнано неправомірними дії та зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира встановити статус інваліда війни ОСОБА_3 відповідно п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видати відповідне посвідчення.

Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що постановлене з порушенням норм матеріального права та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Позивач та представник відповідача в засідання суду не з'явились, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення сторонам рекомендованою кореспонденцією судових повісток та копій ухвал суду.

Згідно ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

З врахуванням приписів вищевказаних статей, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.

Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач є учасником ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Позивач звертався до відповідача по питанню встановлення йому статусу інваліда війни, проте отримав відмову з посиланням на відсутність необхідних для розгляду цього питання документів.

Відповідно до п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 року до інвалідів війни належать також інваліди з числа: осіб залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи .

Згідно ст.9 Закону України "Про Цивільну оборону України" - силами цивільної оборони є її війська, спеціалізовані та невоєнізовані формування.

Відповідно до ст.11 цього Закону - невоєнізовані формування цивільної оборони створюються в областях, районах, містах Києві та Севастополі, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності і підпорядкування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

До невоєнізованих формувань цивільної оборони зараховуються працездатні громадяни України.

Згідно ст. 12 Закону України "Про Цивільну оборону України" - для забезпечення заходів з цивільної оборони, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій та проведення спеціальних робіт у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності і підпорядкування створюються спеціалізовані служби цивільної оборони: енергетики, захисту сільськогосподарських тварин і рослин, інженерні, комунально-технічні, матеріального забезпечення, медичні, оповіщення і зв'язку, протипожежні, торгівлі і харчування, технічні, транспортного забезпечення та інші. Для проведення евакуаційних заходів в умовах надзвичайних ситуацій на базі місцевих державних адміністрацій створюються евакуаційні комісії.

У ліквідації наслідків ЧАЕС брали участь три зведенні загони Цивільної оборони (Київської, Житомирської та Чернігівської областей), що були сформованні на базі об'єднання "Хімволокно", а також інших невоєнізованих формувань Цивільної оборони.

Як вбачається з Рішення звуженого засідання виконкому Житомирської обласної Ради народних депутатів №6 від 02.05.1986 р. "Про заходи з підготовки і відправки звідного мобільного загону спеціального захисту цивільної оборони по наданню допомоги з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", воно було прийнято на виконання Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 01.05.1986 р. №3/199.

Цим рішенням було сформовано звідний мобільний загін спеціального захисту цивільної оборони по наданню допомоги з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на базі заводу "Хімволокно", управління внутрішніх справ та інших організацій, серед яких була і міська лікарня №2 Богунського району, на базі якої було створено бригаду в кількості 6 осіб.

Відтак, ОСОБА_3 в складі токсикотерапевтичної бригади було направлено до Бородянської райлікарні де вона здійснювала евакуацію населення, надавала медичну допомогу, розподіляла постраждалих по евакопунктах, здійснювала дозиметричний контроль в населених пунктів. Відповідно до експертного висновку і довідки МСЕК, якими позивачу безстроково встановлено 3 групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, довідками про направлення позивача для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у травні 1986 року, копією трудової книжки. Копії зазначених документів містяться в матеріалах справи.

На думку колегії суддів відомості, відображені у цих документах в їх сукупності вказують, що вони стосуються одного і того самого загону цивільної оборони .

Матеріали справи свідчать про те, що, позивач на підтвердження підстав для встановлення статусу інваліда війни як особи, що брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі формувань цивільної оборони, надав копію посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, копію вкладки НОМЕР_1 до посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 Серії НОМЕР_2, довідку МСЕК № 001539.

Вказані документи були надані ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира для розгляду та прийняття рішення, проте відповідачем безпідставно було відмовлено позивачу у визнанні статусу інваліда війни. Доводи відповідача про відсутність достатніх документів про факт залучення до складу формувань Цивільної оборони спростовуються доказами, які містяться в матеріалах справи.

Як вбачається з листа УПСЗН з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.03.2011 року, що документи які містили в собі інформацію стосовно зведеного мобільного загону спеціального захисту Житомирської області в кількості 379 аркушів із позначкою Цілком таємно" були витребувані органами прокуратури періоду СРСР із розпорядження існуючого на той час штабу Цивільної оборони області і приєднані до матеріалів кримінальної справи, що розслідувалась.

Незбереження інших документів щодо складу зведеного мобільного загону цивільної оборони не може позбавляти права позивача на встановлення йому відповідного статусу. Долучена до матеріалів справи копії рішення облвиконкому свідчить, що у складі загону були не лише працівники об'єднання "Хімволокно", а й працівники інших установ та організацій (а.с.18).

Під час розгляду справи відповідач не оспорював автентичності поданих позивачем документів, а лише вказував на те, що їх недостатньо.

За таких обставин постанова суду є законною, обґрунтованою, підстав для її скасування немає.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м. Житомира від "09" жовтня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя С.М. Шевчук

судді: Г.І. Майор

Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10014