Ухвала суду № 36279322, 05.12.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2013
Номер справи
2а-1983/10/1370
Номер документу
36279322
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2013 року Справа № 9104/28378/10

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Большакової О.О.,

суддів Макарика В.Я., Глушка І.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицький автозавод» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31 травня 2010 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицький автозавод» про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова (далі - ДПІ у Залізничному районі м. Львова) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицький автозавод» (далі - ТзОВ «Галицький автозавод») про стягнення на користь державного бюджету податковий борг у сумі 169 906,98 грн..

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що суми податків та фінансових санкцій відповідачем є узгоджені та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 31 травня 2010 року адміністративний позов задоволено повністю, вирішено стягнути з відповідача до бюджету заборгованість в сумі 169 906,98 грн..

Не погоджуючись із судовим рішенням, ТзОВ «Галицький автозавод» подало апеляційну скаргу на вищевказану постанову суду, вважає, що постанова прийнята із порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт зазначив, що всупереч вимогам п. 6.2.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року податковим органом не були надіслані податкові вимоги про погашення сум податкового боргу. Також зазначило, що перебуває у важкому фінансовому становищі через призупинення кредитування потенційних споживачів, а тому підприємство не має можливості відновити виробництво та вчасно погасити заборгованість по сплаті податків. Просить скасувати постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.

Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних міркувань.

Судом пешої інстанції встановлено, що 30.09.2005 року виконавчим комітетом Львівської міської ради проведено рестрацію ТзОВ «Галицький автозавод» за номером запису 14151020000007498, що підтверджується копіями довідки № 5051 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій та свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 380822. 30.09.2005 року відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби за № 14151020000007498, згідно довідки № 4045/29008 від 13.02.2010 року.

25.06.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова проведено планову виїзну перевірку правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету податків фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, держмита відповідача за період з 01.04.2007 року по 31.12.2009 року.

За результатами перевірки складено довідку № 68/17-3, якою за порушення вимог п.п. 1.3, 1.8, 1.9, 1.15 ст. 1, пп. 3.4 ст. 3, ст. 4, п. 7.1 ст. 7, ст. 17, п. 22.3 ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в червні 2007 року, березні, квітні та липні 2008 року донараховано податок з доходів фізичних осіб на суму 72,00 грн., за порушення пп. 9.10.1, 9.10.3 п. 9.10 ст. 9 вказаного закону в червні 2008 року донараховано 2,55 грн. податку з доходів фізичних осіб, за порушення ст. ст. 8, 16 вказаного закону в грудні 2008 року встановлено неперерахування до бюджету утриманого податку з доходів фізичних осіб на суму 19104,71 грн..

26.06.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 21.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 21.12.2008 року.

За результатами перевірки складено акт № 1487/23-2/33805508 від 26.06.2009 року, яким встановлено: порушення п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, в результаті чого зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування податку на прибуток за 2008 рік в сумі 9424552 грн та знижено податок на прибуток на загальну суму 3750,0 грн.; порушення п.п. 4.1, п.п. 4.5.1 п. 4.5 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, що призвело до заниження ПДВ за вересень 2008 року в сумі 11667 грн.; за порушення вимог п.п. 1.3, 1.8, 1.9, 1.15 ст. 1, пп. 3.4 ст. 3, ст. 4, п. 7.1 ст. 7, ст. 17, п. 22.3 ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в червні 2007 року, березні, квітні та липні 2008 року донараховано податок з доходів фізичних осіб на суму 72,00 грн.; за порушення пп. 9.10.1, 9.10.3 п. 9.10 ст. 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в червні 2008 року донараховано 2,55 грн. податку з доходів фізичних осіб; порушення ст. ст. 8, 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» в грудні 2008 року, неперерахування до бюджету утриманого податку з доходів фізичних осіб на суму 19104,71 грн.; порушення п. 3.1, п. 7.43, п. 7.49 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ України від 15.12.2004 року № 637 - відсутність платіжних документів, які б підтверджували сплату підзвітними особами готівкових коштів.

30.06.2009 року між позивачем та відповідачем укладено договір про розстрочення податкових зобов'язань та прийнято рішення № 17622/10/24-011 про розстрочення податкових зобов'язань на загальну суму 29500,00 грн. під проценти терміном з 30.06.2009 року до 10.12.2009 року.

06.07.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова на підставі акта перевірки № 1487/23-2/33805508 від 26.06.2009 року прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0001541702/0/18227, згідно якого загальна сума податкового зобов'язання за платежем податок з доходів фізичних осіб складає 19328,36 грн., з них за основним зобов'язанням 19179,26 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 149,10 грн., яке отримано відповідачем 27.07.2009 року. (а.с. 8)

07.07.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова на підставі вищезазначеного акта прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0002402380, згідно якого загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за платежем штрафні санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів складає 2540 грн., яке отримано відповідачем 16.07.2009 року (повідомлення про вручення поштового відправлення № 2004650.

Вказані повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались, а тому є узгодженими.

03.08.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова виставлено ТзОВ «Галицький автозавод» першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/778, згідно якої загальна сума податкового боргу та узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 03.08.2009 року становить 63757,59 грн., у тому числі за основним платежем - 31864,67 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 31892,90 грн., за пенею - 0,02 грн..

26.08.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0002031702/0, згідно якого сума штрафу в розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою, складає 96 грн. за платежем податок з доходів найманих працівників, яке відповідачем отримано 26.08.2009 року.

08.09.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова виставлено ТзОВ «Галицький автозавод» другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/891, згідно якої загальна сума податкового боргу та узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 08.09.2009 року становить 94442,28 грн., у тому числі за основним платежем - 59142,02 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 34678,00 грн., за пенею - 622,26 грн., яка отримана відповідачем 11.09.2009 року.

21.09.2009 року ТзОВ «Галицький автозавод» подано декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 року, згідно якої сума податкового зобов'язання становить 11056,00 грн..

12.10.2009 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова прийнято рішення № 27656/10/24-030 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

19.10.2009 року ТзОВ «Галицький автозавод» подано декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року, згідно якої сума податкового зобов'язання становить 61715,00 грн..

18.12.2009 року ТзОВ «Галицький автозавод» подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року, згідно якої сума податкового зобов'язання становить 13756,00 грн..

20.01.2010 року ТзОВ «Галицький автозавод» подано декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009 року, згідно якої сума податкового зобов'язання становить 47078,00 грн..

Згідно відповідей на запити ДПІ у Залізничному районі м. Львова до обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ГУ МВС України у Львівській області, територіальног управління Держгірпромнагляду по Львівській області, Головного управління Держкомзему у Львівській області, за товариством не зареєстровані: об'єкти нерухомого майна на праві власності; транспортні засоби; технологічні транспортні засоби; земельні ділянки.

Відповідно до вимог ст.ст. 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року, юридичні особи і фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) є платниками податків і зборів і зобов'язані сплачувати належні їм суми у встановлені законом терміни.

Відповідачем суму боргу не сплачено, внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 169 906,98 грн.. Згідно п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після здійснення процедур узгодження суми були виставлені податкові вимоги: першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/778 від 03.08.2009 року; другу податкову вимогу форми «Ю2» № 2/891 від 08.09.2009 року.

Згідно пп. 2.1.4 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон) податкові органи - є контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Підпунктом 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, платник податків зобов'язаний був самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом 10 днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що відповідачем податкове зобов'язання у граничні строки сплачено не було, а тому згідно пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, заборгованість ТзОВ «Галицький автозавод» становить 169 906,98 грн., що підтверджується наявними у справі доказами, та зокрема довідкою про заборгованість по платежах до бюджету № 4202/9/19-023 від 15.02.2010 року є узгодженою та у встановлені строки не сплачена, а тому є вірним висновок суду першої інстанції про під ставність позовних вимог.

Покликання апелянта на те, що податковим органом не були надіслані податкові вимоги про погашення сум податкового боргу не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються наявними у справі копіями корінців податкових вимог з відміткою про одержання податкових вимог (а.с. 33). Також не заслуговують на увагу покликання апелянта про те, що ТзОВ «Галицький автозавод» не має можливості вчасно погасити заборгованість по сплаті податків, бо перебуває у важкому фінансовому становищі, оскільки фінансове становище не може бути причиною невиконання зобов'язань по сплаті податкової заборгованості.

Враховуючи наведене вище, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції прийняв законну та обґрунтовану постанову, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому оскаржувану постанову слід залишити без змін.

Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицький автозавод» залишити без задоволення.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31 травня 2010 року у адміністративній справі № 2а-1983/10/1370, залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.

Касаційна скарга на судове рішення подається відповідно до статті 212 КАС України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням апеляційної інстанції.

Головуючий суддя О.О. Большакова

Судді В.Я. Макарик

І.В. Глушко