Ухвала суду № 36268310, 16.12.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2013
Номер справи
289/1626/13-а
Номер документу
36268310
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

Головуючий у 1-й інстанції: Свінцицький В.Л.

Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.

УХВАЛА

іменем України

"16" грудня 2013 р. Справа № 289/1626/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Охрімчук І.Г.

суддів: Моніча Б.С.

Хаюка С.М.

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Головного центру спеціального контролю на постанову Радомишльського районного суду Житомирської області від "01" листопада 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Національного центру управління та випробувань космічних засобів в особі Головного центру спеціального контролю про визнання бездіяльності та рішення протиправним і зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Національного авління та випробувань космічних засобів,в особі Головного центру спеціального контролю про визнання протиправним рішення відповідача і спонукання його до відповідних дій,

В обґрунтування позову зазначив, що він проходить дійсну військову контрактом у Головному центрі спеціального контролю Національного центру і та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства на посаді інженера групи первинної обробки інформації. Національний центр управління та випробувань космічних засобів є державною установою, Головний центр спеціального контролю є його філією, а службовці, які проходять службу в Головному центрі спеціального контролю, відряджені до Національного космічного агентства України із залишенням на військовій службі.

Станом на 25.09.2013 року строк безперервної військової служби позивача складає 15 календарних років. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення службовців, осіб рядового і начальницького складу» військовослужбовцям виплачується одноразова грошова допомога за тривалість безперервної військової служби залежно від строку служби. Зокрема за 15 років безперервної календарної військової залежить виплачувати один посадовий оклад та один оклад за військовим званням. Згідно з довідкою-розрахунком Головного центру спеціального контролю розмір посадового окладу позивача станом на 29.08.2013 року складає 1551 грн., а оклад за військове звання складає 120 грн. 13.08.2013 року позивач подав рапорт до Головного центру спеціального контролю з проханням про виплату йому винагороди за 15 років безперервної військової служби, однак, відповідач у такій виплаті винагороди позивачу відмовив, тому він змушений звернутись до суду із захистом своїх прав.

Постановою Радомишльського районного суду Житомирської області від 01.11.2013 року позов задоволено. Визнано неправомірним рішення відповідача та зобов'язано його нарахувати та виплатити позивачу одноразову грошову винагороду за 15 років безперервної служби в Збройних силах України.

Не погоджуючись з прийнятим судом першої інстанції рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу. В своїй апеляційній скарзі відповідач посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Радомишльського районного суду Житомирської області від 01.11.2013 року та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог мотивуючи вимоги апеляційної скарги тим, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів та його філії не мають підстав для виплати даної винагороди військовослужбовцям. Порядок та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, установ і організацій, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року № 104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил,... відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ». При цьому п.1 даної Постанови встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується виходячи з окладів та за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах і організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців.

14.08.2009 року до Національного центру управління та випробувань космічних засобів надійшла вказівка головного розпорядника бюджетних коштів - Національного космічного агентства, якому підпорядкований Національний центр управління та випробувань космічних засобів про виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, виходячи з окладів за посадами, займаними військовослужбовцями в установах (філіях) Національного космічного агентства, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих установ (філій), а також окладів за військовими знаннями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців. Крім того, 12.08.2010 року Національне космічне агентство надіслало лист за № 3863/10-2 про грошове забезпечення військовослужбовців, зокрема що відповідно до наказу Національного космічного агентства України виплата винагороди за тривалість безперервної служби непередбачена. До даного листа додав листи Міністерства фінансів України, Міністерства праці і соціальної політики України, Міністерства юстиції України.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права при прийнятті оскаржуваної постанови, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що апеляційна скарга відповідача не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що суд першої інстанції правильно визначив відповідача по справі, адже відповідачем в даній справі буде саме Національний центр управління та випробувань космічних засобів, оскільки Головний центр спеціального контролю немає статусу юридичної особи і являється філією Національного центру управління та випробувань космічних засобів, тобто немає адміністративної процесуальної правосуб'єктності, відповідно до ст. 48 КАС України.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що позивач проходить дійсну військову службу за контрактом у Головному центрі спеціального контролю Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України на посаді начальника Головного центру спеціального контролю.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів є державною бюджетною установою, Головний центр спеціального контролю є його філією, а військовослужбовці, які проходять службу в Головному центрі спеціального контролю, відряджені до Національного космічного агентства України із залишенням на військовій службі.

Станом на 25.09.2013 року строк безперервної військової служби позивача складає 15 календарних років. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» військовослужбовцям виплачується одноразова грошова допомога за тривалість безперервної військової служби залежно від строку служби. Зокрема за 15 років безперервної календарної військової належить виплачувати один посадовий оклад та один оклад за військовим званням.

Згідно з довідкою-розрахунком Головного центру спеціального контролю розмір посадового окладу позивача станом на 29.08.2013 року становить 1551 грн., а оклад за військовим званням становить 120 грн.

13.08.2013 року позивач подав рапорт до Головного центру спеціального контролю з проханням про виплату йому винагороди за 15 років безперервної військової служби, однак у виплаті винагороди позивачу було відмовлено.

Згідно з ст.22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний і правовий захист службовців та членів їх сімей» законодавство про соціальний захист і правовий захист зазначеної категорії осіб складається з цього Закону, інших актів законодавства, а також військових статутів Збройних Сил України.

Згідно ст.ст.2,9 зазначеного Закону ніхто не вправі обмежувати службовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством. Держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, що стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі. Відповідно до наказу Міністра оборони України № 260 від 11.06.2008 затверджено інструкцію «Про порядок виплати грошового забезпечення службовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», зокрема, згідно п. 1.2. зазначеної Інструкції грошове забезпечення службовців визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові види грошового забезпечення. Розміри посадових окладів, окладів за військовими званнями, додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців встановлюються відповідно до чинного законодавства.

Згідно п.п. 32.1 зазначеної Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, одноразово, залежно від тривалості безперервної календарної військової служби, виплачується винагорода за тривалість безперервної військової служби у визначених розмірах. Винагорода за тривалість безперервної військової служби виплачується за місцем штатної служби за наказом командира військової частини, а командирам військових частин (начальникам) - за наказами вищих командирів (начальників). У наказі на підставі особової справи військовослужбовця визначаються строк його безперервної календарної військової служби та розмір винагороди.

Винагорода за тривалість безперервної військової служби передбачена Постановою Міністрів України від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» як одноразовий додатковий вид грошового забезпечення військовослужбовців, який виплачується залежно від строку служби. Так за 15 років безперервної календарної військової служби належить виплачувати один посадовий оклад та один оклад за військовим званням.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно визначив, що до даних правовідносин не можуть застосовуватись листи Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів України на які покликається у своїх запереченнях відповідач всупереч вимог законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, які зачіпають законні права та інтереси громадян, адже вони не є законодавчими або нормативно-правовими документами.

Крім того суд першої інстанції правильно визначив, що позивачем не пропущено строк для звернення до суду за захистом порушеного права.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без зміни, якщо визнає, що суди першої інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

З урахуванням наведеного, постанова суду першої інстанції у даній справі є обґрунтованою та законною, а тому її слід залишити без змін, доводи ж відповідача є не переконливими, спростовуються наведеним вище та відповідно, не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Національногор центру управління та випробувань космічних засобів в особі Головного центру спеціального контролю залишити без задоволення, а постанову Радомишльського районного суду Житомирської області від "01" листопада 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя І.Г. Охрімчук

судді: Б.С. Моніч

С.М.Хаюк

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Національний центр управління та випробувань космічних засобів в особі Головного центру спеціального контролю вул. Космічна,1,смт.Городок,Радомишльський район, Житомирська область,12200