Постанова № 3626461, 06.04.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2009
Номер справи
2а-1560/09/2370
Номер документу
3626461
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

                                                                                                                                                                         

06 квітня 2009 року                                                                                  справа № 2а-1560/09/2370

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:                                                                                                                                   

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Чалій А.С.,

за участю старшого прокурора відділу прокуратури Черкаської області Кучеренко О.І., представника позивача  Бондаренка О.М. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області (далі-позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд» (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 330,00 грн.,

 

В С Т А Н О В И В:

Прокурор подав позов в інтересах держави в особі Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд» на користь бюджету через Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Черкаської області  330,00 грн. податкового боргу.

Свої вимоги прокурор обґрунтовує тим, що станом на 02.02.2009 року відповідач має податковий борг перед бюджетом в сумі 330,00 грн.

У судовому засіданні прокурором та представником позивача підтримані позовні вимоги в повному обсязі, відповідач представника відповідача в засідання не направив, хоча належним був повідомлений про день та час судового розгляду справи.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 21.09.2005р. за                                    № 10241020000000631, ідентифікаційний код юридичної особи - 33774009 та  взятий на облік як платник податків у Смілянській об’єднаній державній податковій інспекції Черкаської області 21.09.2005 р. за № 1108.

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» передбачено, що платниками податку є: суб’єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України так і за її межами.

Станом на 02.02.2009 року відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 330,00 грн.

Податковий борг перед бюджетом у розмірі 330,00 грн. виник по податку на додану вартість, внаслідок неподання податкових декларацій по податку на додану вартість у строки передбачені законодавством за серпень-вересень 2008 р., що підтверджується актом перевірки № 1633/15-025/33774009 від 29.10.2008 р. «Про результати невиїзної планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд» з питань своєчасності подання податкової звітності за серпень, вересень 2008 р.». Вказаний акт вручено особисто керівнику товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд».

За результатами вказаної перевірки до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення терміну подання податкової звітності на суму 340,00 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням № 0014571501/0 від 29.10.2008 року. Вказане податкове повідомлення-рішення 29.10.2008 р. особисто вручено керівнику товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд», що підтверджується підписом Лобачова В.В. на корінці податкового повідомлення-рішення.

Відповідачем борг частково сплачено в сумі 10,00 грн., станом на 02.02.2009 року відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 330,00 грн.

Відповідно до пп. 5.2.1 та 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181   (далі – Закон № 2181) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яке подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Згідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181  активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону № 2181 у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

У строк, встановлений пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181  відповідач податкове зобов'язання, визначене рішеннями про застосування фінансових санкцій, самостійно в повному обсязі не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував.

Відповідно до п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Згідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положенням ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8)пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Смілянського міжрайонного прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд» задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Локотрейд»: 20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Львівська, 2 (код – 33774009) на користь бюджету через Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію Черкаської області: 20700, Черкаська обл.,             м. Сміла, вул. Леніна, 76 (р\р управління державного казначейства в Черкаській області 35210001000569, код 22809156, МФО 854018) – 330,00 грн. (триста тридцять грн. 00 коп.) податкового боргу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                               В.В.Мишенко                                             

Повний текст постанови виготовлений 06 квітня 2009 року.