Постанова № 36258361, 15.10.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2013
Номер справи
816/3357/13-а
Номер документу
36258361
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2013 р. Справа № 816/3357/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Калиновського В.А.

Суддів: Бенедик А.П. , Калитки О. М.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 17.06.2013р. по справі № 816/3357/13-а

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал"

до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області

про скасування податкового повідомлення - рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал", звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Карлівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000041500 від 22.02.2013 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності" в розмірі 16 937 грн. 77 коп., з них за основним платежем в розмірі 14 681 грн. 14 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 256 грн. 63 коп.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.06.2013 року відмовлено у задоволенні зазначеного адміністративного позову.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального права та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.

Відповідач подав заперечення на апеляційну скаргу, в яких він, наполягаючи на законності та обґрунтованості постанови суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.

В судове засідання апеляційної інстанції сторони не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал" код ЄДРПОУ 32544734, є юридичною особою, взято на податковий облік в Карлівській МДПІ 08.02.2007 №397.

Позивач є орендарем земельної ділянки комунальної власності на підставі укладеного із Карлівською міською радою договору оренди землі від 16.03.2007 року, зареєстрованого за №040755600060.

Товариством було подано до Карлівської МДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата земельні ділянки державної і комунальної власності) від 28.01.2011 року № 634, згідно з якою орендну плату за земельну ділянку площею 0,3302 га, що знаходяться за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова, 1а, за 2011 рік визначено у сумі 17030,39 грн.

ТОВ "Полтава - Капітал" до Карлівської МДПІ за 2012 рік подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата земельні ділянки державної і комунальної власності) від 02.02.2012 № 464 та уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік, вх. №2320 від 26.04.2012р., згідно з якими орендну плату за земельну ділянку площею 0,3302 га, що знаходиться за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова, 1 а, за період з 01.01.2012 по 30.04.2012 визначено у сумі 6 085,38 грн.

У період з 29.01.2013 по 30.01.2013 відповідно до наказу Карлівської МДПІ від 14.01.2013 №16 посадовою особою Карлівською МДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Полтава-Капітал" з питання дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 01.01.2011 по 30.04.2012.

В ході проведення перевірки встановлено, що згідно наданої відділом Держкомзему у Карлівському районі Полтавської області інформації (лист від 01.08.2012 року вих. № 01-381/500) та відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель м. Карлівки Полтавської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,3302 га, що знаходяться в користуванні ТОВ "Полтава - Капітал" за адресою м. Карлівка, вул. Свердлова, 1 а, станом на 01.01.2011 та 01.01.2012 року складала 566 953,40 грн.

Разом з тим, при визначенні податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік в сумі 17 030,39 грн. та за 2012 рік в сумі 6 085,38 грн. ТОВ "Полтава-Капітал" застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3302 га, вказану у договорі оренди землі від 16.03.2007, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2008-2010 року, яка на момент укладення договору оренди землі складала 271 589,50 грн.

Таким чином, ТОВ "Полтава -Капітал" при визначенні орендної плати за землю в 2011 році застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка склалася станом на 01.01.2010, тоді як відповідно до чинного законодавства її необхідно було застосувати станом на 01.01.2011 та при визначенні орендної плати за землю в січні - квітні 2012 року застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка склалася станом на 01.01.2010, тоді як відповідно до чинного законодавства її необхідно було застосувати станом на 01.01.2012 з урахуванням коефіцієнтів індексації.

З врахуванням зазначених фактів, в акті перевірки зроблений висновок про заниження задекларованої ТОВ "Полтава-Капітал" суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік на 11 317,28 грн. та за період з 01.01.2012 по 30.04.2012 на 3 363,86 грн.

За результатами перевірки складений акт №15/15/32544734 від 06.02.2013 року, в якому зафіксоване порушення підприємством вимог пункту 286.2 статті 286, пункту 288.7 статті 288, пункту 289.1 статті 289 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, із змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено заниження орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету всього в сумі 14 681,14 грн., в тому числі: за січень 2011року 943,07 грн.; за лютий 2011 року 943,11 грн.; за березень 2011 року 943,11 грн.; за квітень 2011 року 943.11 грн.; за травень 2011 року 943,11 грн.; за червень 2011 року 943,11 грн.; за липень 2011 року 943,11 грн.; за серпень 2011 року 943,11 грн.; за вересень 2011 року 943,11 грн.; за жовтень 2011 року 943,11 грн.; за листопад 2011 року 943,11 грн.; за грудень 2011 року 943,11 грн. за січень 2012 року 943.14 грн.; за лютий 2012 року 943.14 грн.; за березень 2012 року 943,14 грн.; за квітень 2012 року 534.44 грн.

На підставі акту перевірки №15/15/32544734 від 06.02.2013 Карлівською МДПІ винесене податкове повідомлення-рішення №0000041500 від 22.02.2013 року, яким ТОВ "Полтава-Капітал" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності" в розмірі 16 937 грн. 77 коп., з них за основним платежем в розмірі 14 681 грн. 14 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 256 грн. 63 коп.

Із даним податковим повідомленням - рішенням позивач не погодився та оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС у Полтавській області та ДПС України.

Рішенням ДПС у Полтавській області про результати розгляду скарги №932/10/10.2-07 від 24.04.2013 та рішенням Міністерства доходів і зборів України про результати розгляду повторної скарги №3250/6/99.99-10-01-15 від 22.05.2013 скарги позивача на вказане податкове повідомлення - рішення залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення Карлівської МДПІ від №0000041500 від 22.02.2013 залишено без змін.

Не погодившись із вказаним податковим повідомленням - рішенням, позивач оскаржив його до суду.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позову, виходив з того, що згідно статті 9 Податкового кодексу України плату за землю віднесено до загальнодержавних податків і зборів, а формами плати за землю виступають податок на землю та орендна плата. Відносини оподаткування не можуть регулюватися на засадах угоди між учасниками та не передбачають укладання договорів стосовно виконання податкового обов'язку, дані відносини регулюються виключно засобами владних приписів з боку держави і не можуть допускати засоби диспозитивності.

Таким чином, хоча й розмір орендної плати є умовою договору оренди, орендна плата належить до обов'язкових платежів, а тому не залежить від умов договору її розмір, а внаслідок його збільшення на підставі закону у орендодавця виникає обов'язок сплати орендної плати в новому розмірі.

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Суб'єктами права власності на землю відповідно до пункту «б» статті 80 Земельного кодексу України є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності.

Відповідно до частин першої та другої статті 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.

До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу (пункт «в» статті 12 Земельного кодексу України).

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Граничний розмір орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, встановлено Законом України «Про оренду землі», та є обов'язковим при укладанні відповідних договорів.

Відповідно до частини першої статті 21 цього ж Закону орендна

плата - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Підставою нарахування земельного податку відповідно до статті 13 Закону України «Про плату за землю» є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

За частиною четвертою статті 21 Закону України «Про оренду землі», річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».

Водночас, відповідно до пункту 13 Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220, редакція якого також викладена в пункті розділу «Орендна плата» договорів оренди землі, укладених позивачем із селищною радою, передбачено перегляд розміру орендної плати у разі, зокрема, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Приписами статті 21 Закону України «Про оренду землі» та статті 8 Закону України «Про плату за землю» законодавець передбачив внесення змін до розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності.

Статтею 30 Закону України «Про плату за землю» встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

При цьому статтею 654 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.

Разом з тим слід зауважити, що державна податкова служба відповідно до статті 2 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» була наділена повноваженнями зі здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством, проте ініціативою вносити зміни до договорів оренди землі згідно з приписами статей

12, 80, 83 ЗК, статті 21 Закону № 161-XIV, статті 30 Закону № 2535-XIІ наділена одна зі сторін цих договорів, якою у справі, що розглядається, є селищна рада - орган місцевого самоврядування, через яку відповідною територіальною громадою реалізовано право власності на передані в оренду земельні ділянки, що знаходяться у комунальній власності.

Виконуючи вимоги чинного законодавства - між TOB «Полтава - Капітал» та Карлівською міською радою 16.03.2007р. був укладений договір оренди землі та посвідчений нотаріально. Згідно п. 8 договір укладений терміном на п'ять років, починаючи з дати його державної реєстрації.

Стаття 2 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», дає визначення понять «державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, «державний реєстр речових прав на нерухоме майно», «нерухоме майно», відповідно до яких:

- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- Державний реєстр речових прав - це єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єкти цих прав;

- Нерухоме майно - це земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення. Відповідно до cm. З иього Закону державна реєстрація прав є обов'язковою».

Державна реєстрація договору оренди землі від 16.03.2007р., згідно прикінцевого запису проведена Карлівським виїзним офісом Полтавської регіональної філії ДП «Центр ДЗК» - 04.05.2007р. за реєстраційним номером 040755600060.

З часу державної реєстрації договору оренди землі, тобто з 04.05.2007р. TOB «Полтава - Капітал» почало сплачувати орендну плату в розмірі 2,5% від нормативної грошової оцінки 271 589.50 грн. (п. 5 договору оренди землі), що становить 6789,84 грн. на рік (п. 9 та 11 договору оренди землі).

В розділі II cm. 18-1 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008р.», зазначено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Згідно вищенаведеної вимоги TOB «Полтава - Капітал», листом за eux. № 14 від 11.02.2008р. звернулося до Карлівської міської ради, щодо перегляду суми орендної плати та внесення змін в договір оренди, керуючись п. 35 Договору оренди землі від 16.03.2007р. та діючим чинним законодавством України.

Листом за eux. № 179 від 25.02.2008р. Карлівська міська рада надіслала на адресу товариства Рішення 22 сесії 5 скликання від 22.01.2008р., де в п. 4. зазначена ставка орендної плати від грошової оцінки землі під автозаправками площею від 0,20 га до 0,50 га становить 5% (реєстрація листа в діловодстві 27 березня 2008року).

15.04.2008р. TOB «Полтава - Капітал» уклало з Карлівською міською радою «Зміни та доповнення до договору оренди землі від 16.03.2007р», а саме в п. 9 Договору оренди землі від 16.03.2007р. - посвідченого нотаріально 16.05.2008р

В п. 1 ст. 14 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» зазначено, що реєстраційна (кадастрова) справа містить ряд документів по земельній ділянці в тому числі і документи, що підтверджують вартість (грошову оцінку) об'єктів нерухомого майна.

Зміни та доповнення до договору оренди землі від 16.03.2007р. були зареєстровані 16.05.2008 року у Карлівському районному відділі Полтавської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» за реєстровим № 040855600489.

Умови договору оренди землі від 16.03.2007 року (зі змінами та доповненнями) та взяті на себе зобов'язання по орендній платі TOB «Полтава - Капітал» виконувало своєчасно, в повному обсязі, враховуючи щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно листів Держкомзему України та Державної податкової служби України на звітний період, які офіційно оприлюднені на сайтах та ЗМІ, а також вимоги чинного спеціального законодавства України, щодо оренди землі.

28 січня 2011 року TOB «Полтава-Капітал», у відповідності з п. 286.2 статті 286 Податкового Кодексу України (зі змінами та доповненнями), подало до Карлівської МДПІ звітну податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2011 рік, про що свідчить вхідний штамп Карлівської МДПІ, про її прийняття.

На час подачі податкової декларації інформації про затвердження на сесії Карлівської міської ради технічної документації нової нормативно грошової оцінки землі у місті Карлівка TOB «Полтава-Капітал» не володіло, так як не було належним чином проінформовано, як того передбачає чинне законодавство України, тому про зміст рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки станом на 01.01.2011р. не володіє до сьогоднішнього дня.

Тільки 25.06.2011г. TOB «Полтава - Капітал» отримало листа від Карлівської міської ради, де було зазначено, що з 01.01.2011г. по Карлівській міській раді затверджена нова нормативна грошова оцінка, та з проханням про поновлення витягу з нормативної грошової оцінки на земельну ділянку площею 0,3302 га, який знаходиться за адресою: м. Карлівка, вул. Свердлова, 1а.

05.07.2011г. TOB «Полтава - Капітал» був замовлений витяг з нормативної грошової оцінки у Державному відділі земельних ресурсів в Карлівському районі і після його отримання 13.07.2011 року в цей же день був переданий в Карлівську міську раду з проханням укласти додаткову угоду до договору оренди землі від 16.03.2007 року - так як сам договір відноситься до цивільно - правових угод, а саме, керуючись:

- п. 35 договору оренди землі;

- п. 1 ст. 652,654 Цивільного кодексу України;

- ст. 30 ЗУ «Про оренду землі».

Рішенням восьмої сесії Карлівської міської ради шостого скликання від 14.07.11р. було прийнято рішення про внесення змін та доповнень до договору оренди землі від 16.03.2007р..

В даному рішенні визначена умова про внесення змін в договір оренди землі від 16.03.2007р, а саме в п.9, що стосується орендної плати.

Після отримання рішення 8 сесії Карлівської міської ради 6 скликання 23.08.2011р. TOB «Полтава - Капітал» звернулося до міської ради з листом щодо зниження відсоткової ставки при визначенні орендної плати, яке Товариство мало можливість сплачувати на той час у відповідності з розрахунками економічної доцільності по даному об'єкту, не доводячи його до збитковості, про що було наведено в листі.

Однією з умов договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 16.03.2007 року передбачено, що він набирає чинності з моменту його державної реєстрації, це стосується усіх пунктів додаткового договору в тому числі і р. «Орендна плата», а також сторонам роз'яснені ст. 18 ЗУ «Про оренду землі» Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації) ст. 20 вищенаведеного закону "Укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації".

Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.» (зазначено в «Примітці» Договору про внесення змін до договору оренди землі від 16.07.2007р.), що відповідає вимогам спеціального чинного законодавства, а саме ст. 125 Земельного кодексу України.

19.10.2011р. Товариство звернулося в відділ Державного комітету земельних ресурсів Карлівського району, якому були делеговані повноваження на здійснення державної реєстрації земельних ділянок, щодо державної реєстрації договору про внесення змін в договір оренди від 16.03.2007р., та провело відповідну сплату коштів з розрахункового рахунку Товариства - за надання цього виду послуг.

В зв'язку з відсутністю вищевказаної земельної ділянки в Державному земельному кадастрі Товариству було відмовлено в проведені державної реєстрації договору про внесення змін до договору оренди землі від 16.03.2007р. - до моменту внесення в Державний земельний кадастр відомостей щодо земельної ділянки площею 0,3302 за адресою: м. Карлівка, вул. Свердлова, 1а.

23 лютого 2012 року Товариство повторно звернулося до Відділу Держкомзему у Карлівському районі щодо державної реєстрації договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 16.03.2007р. і подало необхідний пакет документів щодо здійснення державної реєстрації.

Державна реєстрація договору про внесення змін до договору оренди землі проведена 18.04.2012р. за реєстровим номером 532160004001241. згідно окремого запису в договорі про внесення змін до договору оренди землі.

Тобто, до моменту державної реєстрації договору про внесення змін до договору оренди від 16.03.2007р. TOB «Полтава - Капітал» керувалось договором оренди землі від 16.03.2007р. та змінами і доповненнями від 15.04.2008, які були чинні на той час і згідно яких Орендар (TOB «Полтава-Капітал») проводив нарахування та сплату орендної плати своєчасно та в повному обсязі, що не суперечить чинному законодавству України.

З часу державної реєстрації (18.04.12г.) договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 16.03.2007р. TOB «Полтава - Капітал» провело перерахунок орендної плати за користування земельною ділянкою та подало 26.04.2012р. до Карлівської МДПІ уточнюючу податкову декларацію і почало сплачувати збільшену орендну плату за користування земельною ділянкою, в сумі згідно з зареєстрованим договором про внесення змін до договору оренди землі від 16.03.2007 року.

З урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що договір оренди землі є цивільно-правовим, а отже, йому притаманні такі ознаки, як свобода договору, обов'язковість його виконання сторонами тощо.

Суб'єкт владних повноважень, який не є учасником договору, не може здійснювати владні управлінські функції шляхом втручання у відносини сторін договору, але має право контролювати належність виконання договору та відповідність його умов чинному законодавству України, зокрема стежити, щоб такі умови не суперечили інтересам суспільства, а тому колегія суддів вважає хибними висновками суду першої інстанції про те, що заявлені позовні вимоги є не обґрунтованими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.

Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.

Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції при ухваленні постанови були порушені норми чинного матеріального права, і як наслідок апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нової про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 197, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал" задовольнити.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 17.06.2013р. по справі № 816/3357/13-а скасувати. Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал" задовольнити.

Скасувати Форму "Р" податкового повідомлення-рішення Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби №0000041500 від 22.02.2013 року про стягнення збільшеного платежу в сумі 14 681 грн. 14 коп. та застосованих штрафних санкцій в сумі 2 256 грн. 63 коп.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя (підпис) Калиновський В.А.Судді(підпис) (підпис) Бенедик А.П. Калитка О.М.

ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Калиновський В.А.