УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2013 р.Справа № 820/8036/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Жигилія С.П.
Суддів: Дюкарєвої С.В. , Перцової Т.С.
за участю секретаря судового засідання Мороз Є.В.
представника позивача Барішевського О.В., представника відповідача Мотузенка С.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 11.10.2013р. по справі № 820/8036/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт"
до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області
про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому після уточнення вимог, просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби від 20.06.2013 року № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання".
- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363.
- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акта перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363.
11 жовтня 2013 року постановою Харківського окружного адміністративного суду позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволений.
Визнано протиправним та скасовано наказ Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби від 20.06.2013 року № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання".
Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363.
Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акта перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363.
Відповідач, не погодившись з вищезазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає про порушення судом першої інстанції приписів п.п.78.1.1 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Агросвіт Експорт" (код ЄДРПОУ 34391363) пройшло встановлену процедуру державної реєстрації та зареєстроване ВК Харківської міської ради 03.07.2006 року. Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з 04.07.2006 року за № 2313. Зареєстроване платником ПДВ згідно свідоцтва № 200121158 про реєстрацію платника податку на додану вартість від 16.04.2013 року.
20.06.2013 року ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області видано наказ № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання" (а.с. 57).
Фахівцем ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання.
За результатом перевірки ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області складено Акт "Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства по взаємовідносинах з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року та подальшому ланцюгу їх постачання" № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року.
Згідно висновків Акту перевірки встановлено порушення ТОВ "Агросвіт Експорт":
- п.п.14.1.27, п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.56 ст. 14, п. 138.4, п. 138.8 ст. 138, п.п. 139.1.9 ст. 139, п. 135.2 ст. 135 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, що призвело до завищення доходу за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р. на загальну суму 9916833,35 грн. при реалізації ТМЦ на адресу контрагента-покупця наведеного у додатку №1 акта перевірки, та завищення витрат на загальну суму 9916833,35 грн. при придбанні ТМЦ у ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р.;
- ст. 185, ст. 188, ст. 192, ст. 198 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, що призвело до завищення податкових зобов'язань за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р. на суму 1983366,67 грн. при реалізації ТМЦ на адресу контрагента-покупця наведеного у додатку №1 акта перевірки та завищення податкового кредиту на суму 1983366,67 грн. при придбанні ТМЦ у ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 р. по 30.11.2010 р.
Не погоджуючись з діями відповідача щодо проведення перевірки, позивач звернувся до суду.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що при прийнятті наказу щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", та проведенні вказаної перевірки, відповідач діяв не в межах наданих повноважень, та не у спосіб, передбачений Конституцією та Законами України.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступних підстав.
Положеннями ст. 75 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Відповідно до п. 78.1. ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин:
- за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;
- платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом;
- платником податків подано органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом державної податкової служби;
- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
- платником податків подано в установленому порядку органу державної податкової служби заперечення до акта перевірки або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження;
- розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;
- платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;
- щодо платника податку подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня його отримання;
- отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону;
- органом державної податкової служби вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається органом державної податкової служби вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб органу державної податкової служби нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;
- у разі отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат та відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.
Як було обґрунтовано встановлено судом першої інстанції та підтверджено в суді апеляційної інстанції, підставою для призначення позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області визначено п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України.
Приписами п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України визначено, що підставою документальної позапланової перевірки є виявлення фактів за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Відповідно до ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам органу державної податкової служби право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, що 13.06.2013 року ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області за №8696/10/22-215 направлено позивачу запит про надання інформації та її документального підтвердження взаємовідносин ТОВ "Агросвіт Експорт" з ТОВ "Саноіл Торг" (код ЄДРПОУ 37269136) за період листопад 2010 року (а.с.52-53).
18.06.2013 року ТОВ "Агросвіт Експорт" надано відповідь на запит ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області № 8696/10/22-215 від 13.06.2013 року, яка містить в собі пояснення з приводу запитаної інформації та надано в повному обсязі документальні підтвердження наведених пояснень. Відповідь отримана ДПІ у Київському районі м. Харкова 18.06.2013 року, про що свідчить відтиск штампа відповідача (а.с. 54-56).
Крім того, як вбачається з вступної частини Акту №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року, перевірку проведено на підставі п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
Колегія суддів зазначає, що а ні в суді першої, а ні в суді апеляційної інстанції доказів існування судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесеної ними відповідно до закону, відповідачем до суду не надано.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що наказ ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області видано № 1217 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт" від 20.06.2013 року прийнято податковим органом в порушення приписів п. 78.1, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, тому є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи вищевикладене, є незаконними і дії відповідача по проведенню документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року є незаконними.
Таким чином, позовні вимоги ТОВ "Агросвіт Експорт" щодо визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області з проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Агросвіт Експорт", код ЄДРПОУ 34391363 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині взаємовідносин з ТОВ "Саноіл Торг", код ЄДРПОУ 37269136 за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року, за результатами якої було складено акт перевірки від 08.07.2013 року №51/22.2-07/34391363, підлягають задоволенню.
При цьому, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, про те, що Акт №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року містить висновки про відсутність реальності вчинення господарських операцій між ТОВ "Агросвіт експорт" та ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту. Разом з тим, Акт №51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року не містить жодного посилання на договори та первинну документацію складену ТОВ "Агросвіт експорт" з ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту та аналіз вказаних документів. Відповідно, висновки про відсутність реальності вчинення господарських операцій між ТОВ "Агросвіт експорт" та ТОВ "Саноіл Торг" та підприємствами - покупцями зазначеними у додатку № 1 до акту зроблений без аналізу договорів та первинної документації є неправомірними.
Вважає правомірним колегія суддів, також висновок суду першої інстанції про зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт", показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акту перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363, суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, що податковим органом до електронних інформаційних баз внесено відомості про зняття показників податкового зобов'язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів на підставі Акту перевірки № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року.
Приписами статті 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.
Наказом ДПА України "Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" № 266 від 18.04.2008 року затверджено Порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у контрагентів (далі по тексту - Порядок № 266).
Згідно п.1.3 розділу 1 зазначеного Порядку № 266 для його реалізації створені відповідні програмні продукти, у тому числі "Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України", яка формується на підставі подання платниками податку на додану вартість розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів.
Пунктом 2.8 Наказу № 266 встановлено, що працівники органу державної податкової служби несуть відповідальність за відповідність інформації у базах податкової звітності даним податкових документів, наданих платником ПДВ.
Відповідно до п.2.21 Наказу № 266 підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС "Аудит". По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.
Оскільки за наслідками перевірки податкові повідомлення-рішення не приймались, а відповідно податкові зобов'язання не узгоджувались, то відповідачем безпідставно було анулювало показники відповідної податкової звітності позивача з податку на додану вартість за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року. За таких підстав відповідачем безпідставно внесено зміни до інформаційних баз даних щодо задекларованих позивачем податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ.
Положеннями статті 74 Податкового кодексу України та Наказу ДПА № 266 передбачено, що ця система повинна відображати фактичні задекларовані позивачем показники своєї господарської діяльності, її корегування можливе лише за наслідками узгодження податкових зобов'язань та податкового кредиту, а органи ДПС України використовують вказану систему у своїй роботі, в тому числі, й для співставлення показників, які задекларовані позивачем та його контрагентами, розбіжності в яких призводять до створення штучних підстав для проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності.
Тобто, діями відповідача щодо внесення до інформаційних баз даних та особової картки ТОВ "Агросвіт Експорт" показників податкової звітності ТОВ "Агросвіт Експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом внесення даних на підставі висновку Акту перевірки № 51/22.2-07/34391363 від 08.07.2013 року створено для позивача негативні наслідки, усунути які можливо лише поновивши у зазначеній системі раніше видалені відомості, що відповідають даним податкової звітності ТОВ "Агросвіт Експорт".
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про законність та обґрунтованість позовних вимог про зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області поновити в Інформаційних базах даних та особовій картці ТОВ "Агросвіт Експорт" показники податкової звітності ТОВ "Агросвіт експорт" за період з 01.11.2010 року по 30.11.2010 року шляхом виключення даних, внесених на підставі Акту перевірки від 08.07.2013 року № 51/22.2-07/34391363, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Отже, колегія суддів підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 11.10.2013р. по справі № 820/8036/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Жигилій С.П.Судді(підпис) (підпис) Дюкарєва С.В. Перцова Т.С. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Жигилій С.П.
Повний текст ухвали виготовлений 20.12.2013 р.