Постанова № 3624582, 18.09.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.09.2008
Номер справи
8/447
Номер документу
3624582
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18.09.2008 р. № 8/447

Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Коваль А.В.

За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Текіла Хаус»

до Відділу приватизації комунального майна Подільського району міста Києва

про зобовязання вчинити певні дії

За участю представників сторін

від позивача: Борисенко П.О. за дов. від 02.09.2008 р.

від відповідача: Путіна Т.Є. за дов. № 01/891, від 15.11.2007 р.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про зобовязання відповідача виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 01.03.2007 р. № 134 «Про перелік об'єктів комунальної власності Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 пункт 73) та здійснити всі необхідні дії щодо приватизації нежилого будинку, що розташований по вул. Спаській, 10 літера А в м. Києві Товариством з обмеженою відповідальністю «Текіла Хаус».

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням ІХ сесії V скликання Подільської районної в м. Києві ради № 134 від 01.03.2007р. позивачеві, як орендарю вказаного приміщення було надано дозвіл на приватизацію спірного приміщення конкурентним способом через аукціон. Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації 18.07.2008р. було надано висновок, яким погоджено приватизацію позивачем на спірне приміщення.

Відповідач проти позову заперечує, посилається на ст. 1 Закону України “Про тимчасову заборону приватизації памяток культурної спадщини” відповідно до якої приватизацію памяток культурної спадщини заборонено до затвердження Верховною Радою України переліку памяток культурної спадщини, які не підлягають приватизації. Оскільки, вказаний перелік не затверджений, дії відповідача по тимчасовому призупиненню процесу приватизації нежилого приміщення є правомірними, а позовні вимоги безпідставними.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд приходить до наступних висновків.

Рішенням ІХ сесії V скликання Подільської районної в м. Києві ради № 134 від 01.03.2007р. було затверджено перелік обєктів комунальної власності територіальної громади Подільського району м. Києва, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем (додаток № 1) та конкурентним способом (додаток № 2).

Пунктом 73 Додатку № 1 передбачено, що спірне нежиле приміщення по вулиці Спаській, 10, літ. А віднесено до обєктів комунальної власності, що підлягають продажу орендарю.

Позивач звернувся до Відділу приватизації комунального майна Подільського району міста Києва з листом № 31-08 від 29.08.2008 р. р., в якому просив підготувати документи щодо укладення договору купівлі-продажу будівлі за адресою: м. Київ, вул. Спаська, 10, літ. А, загальною площею 268,7 кв. м.

Листом від 04.09.2008 року № 06/674 відповідач відмовив позивачу в укладенні договору купівлі-продажу, посилаючись на заборону приватизації до затвердження Верховною радою України переліку пам`яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, відповідно до Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам`яток культурної спадщини».

Згідно Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” викуп майна підприємств, зданих в оренду, проводиться з додержанням вимог, передбачених чинним законодавством про приватизацію.

Відповідно до ст. 10 зазначеного закону відповідний орган приватизації публікує в `інформаційному бюлетені та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації, перелік обєктів, що підлягають приватизації шляхом викупу, який містить назву обєкта приватизації та його місцезнаходження.

Частиною 1 ст. 8 названого закону передбачено, що підготовка до приватизації здійснюється з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства. Строк підготовки обєкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку обєктів, що підлягають приватизації.

У звязку з тим, що будинок № 10 літ. А по вул. Спаській у м. Києві є щойно виявленим обєктом культурної спадщини, Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації 18.07.2008р. було надано висновок стосовно приватизації нежилих приміщень у будинку. Згідно вказаного висновку було погоджено приватизацію шляхом викупу позивачем спірних нежитлових приміщень.

Відповідно до вимог чинного законодавства підготовка обєкту до приватизації мала відбуватись протягом двох місяців з дня відповідного рішення, а саме рішення Х сесії V скликання Подільської районної в м. Києві ради № 134 від 01.03.2007р., яким було затверджено перелік обєктів комунальної власності територіальної громади Подільського району м. Києва, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Таким чином, строки підготовки обєкта до приватизації були порушені. Відповідно до чинного, на час виникнення спірних правовідносин, законодавства приватизація вказаного обєкту мала відбуватись протягом двох місяців з дня прийняття рішення Подільською районною радою 01.03.2007р.

Відповідно до чинного законодавства обєкти культурної спадщини, що є памятками (за винятком памяток, відчуження яких обмежується законодавчими актами України) можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини (ч.1 ст. 18 Закону України “Про охорону культурної спадщини”). Перелік памяток, які не підлягають приватизації, затверджується Верховною Радою України.

На час прийняття рішення Подільською районною у м. Києві радою від 01.03.2007р. та протягом двох місяців строку встановленого законодавством для здійснення підготовки обєкту до приватизації Верховною Радою України перелік памяток, які не підлягають приватизації не був затверджений.

Висновком Головного управління охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації від 18.07.2008 р. було погоджено приватизацію шляхом викупу позивачем спірних нежитлових приміщень.

Відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини” памяткою є обєкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих памяток України. Згідно переліку обєктів культурної спадщини будинок по вул. Червоноармійській № 48 є нововиявленою памяткою, згідно категорії охорони нововиявлена архітектура (житлова архітектура). Визначення “нововиявлена памятка культурної спадщини” містилося в Законі Української РСР “Про охорону і використання памяток історії та культури”, який втратив чинність у 2000 році. Таким чином “нововиявлений” обєкт культурної спадщини, який не внесено до Державного реєстру нерухомих памяток України, і не набув статусу памятки національного чи місцевого значення не є предметом регулювання Закону України “Про тимчасову заборону приватизації памяток культурної спадщини”, та може бути приватизованим у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи викладене, позивачем були дотримані всі вимоги законодавства, що передбачені для підготовки до приватизації спірних нежитлових приміщень, які було внесено до переліку обєктів комунальної власності, що підлягають приватизації конкурентним способом через аукціон за рішенням ІХ сесії V скликання Подільської районної в м. Києві Ради № 134 від 01.03.2007р., тому у відповідності до ст. 4 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” відповідач зобовязаний здійснити всі необхідні дії на виконання рішення Подільської районної в м. Києві Ради № 134 від 01.03.2007р.

Таким чином, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін суд прийшов до висновку, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, а саме, необхідно зобовязати Відділ приватизації комунального майна Подільського району міста Києва виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 01.03.2007 р. № 134 «Про перелік об'єктів комунальної власності Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 пункт 73) та здійснити всі необхідні дії щодо приватизації нежилого будинку, що розташований по вул. Спаській, 10 літера А в м. Києві Товариством з обмеженою відповідальністю «Текіла Хаус».

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобовязати Відділ приватизації комунального майна Подільського району міста Києва (04070, м. Київ. вул. Щекавицька, 42/48, код ЄДРПОУ 26200699) виконати рішення Х сесії Подільської районної у місті Києві ради V скликання від 01.03.2007 р. № 134 «Про перелік об'єктів комунальної власності Подільського району, що підлягають приватизації та надання дозволу»(додаток 1 пункт 73) та здійснити всі необхідні дії щодо приватизації нежилого будинку, що розташований по вул. Спаській, 10 літера А в м. Києві Товариством з обмеженою відповідальністю «Текіла Хаус» (04070, м. Київ, вул. Спаська, 8-А, код ЄДРПОУ 25636354).

3. Судові витрати в сумі 3 грн. 40 коп. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Текіла Хаус»(04070, м. Київ, вул. Спаська, 8-А, код ЄДРПОУ 25636354) за рахунок Державного бюджету України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.Є. Пилипенко

Дата підписання повного тексту постанови: 19.09.2008 р.