Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Ухвала
Іменем України
Справа № 801/8754/13-а
09.12.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Воробйової С.О.,
суддів Кондрак Н.Й. ,
Кобаля М.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Кримської філії Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Сидоренко Д.В.) від 26.09.2013 року у справі №801/8754/13-а
за позовом Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» (вул. Луначарського, 67а, с. Дніпровка, Джанкойський район, Автономна Республіка Крим, 96181)
до Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування (пр-т Кірова, 13, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95005),
треті особи: Рада міністрів АР Крим (пр-т Кірова, 13, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000),
Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Кримська філія Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» (пр-т Перемоги, 77, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95017),
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (АДРЕСА_1),
про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.09.2013 року адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» до Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, треті особи: Рада міністрів АР Крим, Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Кримська філія Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій», фізична особа-підприємець ОСОБА_3, про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладене у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, в частині недопущення до участі у конкурсі Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
Визнано протиправним та скасовано рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладене у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, в частині визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
Зобов'язано Республіканський конкурсний комітет з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування повторно провести конкурс для визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
В задоволенні інших вимог відмовлено.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 34,41 грн.
Не погодившись із вищевказаною постановою суду, третя особа - Кримська філія Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим по справі №801/8754/13-а від 26.09.2013 року та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання 09.12.2013 року представники позивача - Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, надали до суду письмові заперечення, у яких просили відмовити у задоволенні апеляційної скарги.
Представник відповідача - Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування у судове засідання 09.12.2013 року не з'явився, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомив.
Треті особи та їх представники у судове засідання 09.12.2013 року не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомили.
Згідно з частиною 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Судова колегія, керуючись положеннями пункту 2 частини 1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за можливе перейти до письмового провадження по справі.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
З матеріалів справи вбачається, що Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, треті особи: Рада міністрів АР Крим, Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Кримська філія Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій», фізична особа-підприємець ОСОБА_3, про визнання протиправними дій відповідача по недопущенню до участі у конкурсі позивача за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117; визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 29.08.2013 року, в частині визначення переможця конкурсу перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117 та зобов'язання відповідача провести новий конкурс для визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117. Позовні вимоги мотивовані тим, що постановою Ради міністрів АР Крим було оголошено конкурс на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим. Позивач, скориставшись своїм правом на участь у цьому конкурсі подав заяву для участі у вказаному конкурсі. На засіданні відповідача, яке відбулось 29.08.2013 року, при розгляді наданих позивачем для проведення конкурсу документів, було прийнято рішення про недопущення Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» до участі у конкурсі за надання документів, які містять недостовірну інформацію, у результаті чого переможцем конкурсу було визнано іншого перевізника. Позивач вважає зазначені дії відповідача протиправними, у зв'язку з чим просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.09.2013 року до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, залучені Рада міністрів АР Крим, Робочий орган Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування - Кримська філія Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій», фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (а.с.70).
Частково задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що в даному випадку, права позивача порушуються не сукупністю вчинків відповідача, а недопущенням до участі у конкурсі, тобто рішенням суб'єкта владних повноважень, у зв'язку з чим суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій та, відповідно до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішив, що порушені права позивача в цій частині будуть захищені шляхом визнання протиправним та скасуванням рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладеного у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, в частині недопущення позивача до участі у конкурсі за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
Судова колегія погоджується з наведеними висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» є юридичною особою та має ліцензію Міністерства транспорту та зв'язку України на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом (а.с. 8, 9).
Постановою Ради Міністрів АР Крим було оголошено конкурс на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі АР Крим, про що в газеті «Кримська газета» №124 від 16.07.2013 року було опубліковано оголошення про проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування (а.с.10).
Об'єктами конкурсу, на які, зокрема, претендував позивач були: конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
30.07.2013 року позивач як перевізник-претендент подав заяви про участь у конкурсі та необхідні документи, як того вимагає стаття 46 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001 року та пункт 29 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081 (а.с.11-12, 13-14).
Згідно анкет до заяви про участь у конкурсі, оголошеному в газеті «Кримська газета» від 16.07.2013 року №124, позивачем вказана сумарна пасажиромісткість автобусів (не нижче ЄВРО-2), які є власністю, співвласністю Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» або взяті у лізинг, яка становить 1106 місць, з яких для міжміських перевезень (категорія М3 класу В, ІІІ) місць для сидіння - 610, а саме: БАЗ А 079.23 - 6 шт., 168 місць; SETRA S 215 HD - 1 шт., 49 місць; MERСEDES-BENZ 1120 - 1 шт., 27 місць; MERСEDES-BENZ 611 D - 1 шт., 19 місць; NEOPLAN N316 UE - 1 шт., 55 місць; SETRA S 315 - 1 шт., 49 місць; MAN 888 - 1 шт., 53 місця; RENAULT SFR 112 - 1 шт., 55 місць; MSTSUBISHI TEMSA PRESTIJ - 1 шт., 27 місць; SKANIA. K113CLC - 1 шт., 55 місць; SKANIA. K133CLC - 1 шт., 53 місця; для міських, приміських перевезень загальна місткість - 496, а саме: ПАЗ 4234 - 1 шт., 50 місць; MERСEDES-BENZ 0405N - 1 шт., 65 місць; KAESSBOHRER SETRA S 215 UL ПЕ - 1 шт., 70 місць; KAESSBOHRER SETRA S 215 ПЕ - 1 шт., 55 місць; SETRA S 215 - 1 шт., 69 місць; MERSEDES-BENZ 0405 - 1 шт., 70 місць; IVECO TURBO DAILY 49E 10V - 1 шт., 19 місць; LIFAN LF6592 - 1 шт., 23 місця; Богдан А09212 - 1 шт., 34 місця; БАЗ А079.14 - 1 шт., 41 місце (а.с.15-16, 17-18).
При цьому, як слідує з матеріалів справи, 17.07.2013 року між Публічним акціонерним товариством «Керченське АТП №14313» (лізингодавець) та Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» (лізингоотримувач) був укладений договір лізингу, згідно умов якого лізингодавець передає лізингоотримувачу у користування майно, що належить лізингодавцю на праве власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоотримувачем, а саме: RENAULT SFR 112, 1997 року випуску, реєстраційний номер АК7380АА; БАЗ А079.24, 2008 року випуску, реєстраційний номер АК5055АА; БАЗ А079.24, 2008 року випуску. реєстраційний номер АК5069АА; MІТSUBISHI TEMSA PRESTIJ, 2005 року випуску, реєстраційний номер АК7533АА, у виключне строкове платне володіння та користування лізингоотримувача строком на п'ять років, а останній приймає його для надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом (а.с.148-149).
18.07.2013 року між Публічним акціонерним товариством «Керченське АТП №14313» (лізингодавець) та Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» (лізингоотримувач) укладено додаткову угоду №1 до договору лізингу від 17.07.2013 року (а.с.151).
22.07.2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фундамент» (лізингодавець) та Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» (лізингоотримувач) був укладений договір лізингу, згідно умов якого лізингодавець передає лізингоотримувачу у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоотримувачем, а саме: SKANIA. K113CLC, 1996 року випуску, реєстраційний номер АК7335АА; SKANIA. K133CLC, 1996 року випуску, реєстраційний номер АК7334, у виключене строкове платне володіння та користування лізингоотримувача строком на п'ять років, а останній приймає його для надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом (а.с.152-153).
26.07.2013 року на транспортні засоби, передані позивачу за вищевказаними договорами лізингу, Приватному акціонерному товариству «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» видані Тимчасові реєстраційні талони серії ДАР №№224926, 224923, 224928, 224927, 224924, 224925 (а.с.155-157).
27.08.2013 року вищевказані договір лізингу від 17.07.2013 року, укладений між Публічним акціонерним товариством «Керченське АТП №14313» та Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206», та договір лізингу від 22.07.2013 року, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Фундамент» та Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206», були розірвані на підставі відповідних угод про розірвання договору (а.с.150, 154).
У зв'язку з розірванням договорів лізингу, позивач 27.08.2013 року звернувся до голови Конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування в АР Крим із заявою №295, згідно якої повідомив відповідача про те, що на момент подання документів та перевірки достовірності даних позивачем дотримані вимоги діючого законодавства України, зокрема Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081, а у період до проведення конкурсу виникли нові обставини, про які Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» інформує відповідача, а саме: про розірвання договорів лізингу від 17.07.2013 року з Публічним акціонерним товариством «Керченське АТП №14313» та від 22.07.2013 року з Товариством з обмеженою відповідальністю «Фундамент» (а.с.39-40).
Рішенням Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладеним у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, відповідачем не допущено Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» до участі у конкурсі, через те, що останнім для участі у конкурсі надані недостовірні дані - в анкеті вказані транспортні засоби, взяті в лізинг у ТОВ «Фундамент» та ПАТ «Керченське АТП №14313» за договором, який розірвано, про що перед початком засідання надійшла заява, та данні автотранспортні засоби перебувають у володільців і працюють по діючим договорам. Надано право на здійснення перевезення пасажирів на маршрутах за об'єктами конкурсу №1 та №2 фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3(а.с.104-111).
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001 року та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081.
Статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, зокрема, що організація пасажирських перевезень покладається на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо-обласні маршрути), - на Раду Міністрів АР Крим чи обласні держадміністрації.
Частиною 1 статті 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Згідно з частинами 1 та 9 статті 44 зазначеного Закону організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту
Конкурсний комітет, відповідно до пункту 2 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081, це постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу.
Склад Республіканського конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування затверджений розпорядженням Ради міністрів АР Крим «Про створення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування» від 25.04.2012 року №224-р, відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081 (а.с.83).
Процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначена Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року №1081 (далі Порядок), який є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.
Так, пунктом 29 зазначеного Порядку встановлено, що для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою «з місцем водія/без місця водія»), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.
Комплектність поданих документів перевіряє в міру їх надходження організатор.
Відповідно до пункту 30 Порядку документи для участі в конкурсі пронумеровуються, прошиваються, підписуються уповноваженою особою перевізника-претендента та скріплюються печаткою з позначенням кількості сторінок цифрами і словами.
Документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у двох закритих конвертах (пакетах).
Конверт (пакет) з позначкою «№ 1», який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття.
Конверт (пакет) з позначкою «№ 2», який містить документи з інформацією про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, відкривається під час засідання конкурсного комітету.
Згідно пункту 67 цього ж Порядку інформація, що міститься в документах, поданих перевізниками-претендентами для участі у конкурсі, повинна бути достовірною за станом на момент подання документів для участі в конкурсі.
Конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію (підпункт 1 пункту 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування).
Тобто, колегія суддів зауважує, що з системного аналізу наведених правових норм слідує, що рішення про недопущення до участі у конкурсі приймається, зокрема у разі подання перевізником-претендентом обов'язкових документів, які містять недостовірну інформацію, тобто яка не відповідає дійсності, саме станом на день її подання для участі у конкурсі.
У зв'язку з наведеним, колегія суддів зазначає та погоджується з висновками суду першої інстанції, що розірвання 27.08.2013 року договорів лізингу від 17.07.2013 року та від 22.07.2013 року жодним чином не впливає на достовірність інформації у документах, поданих позивачем 30.07.2013 року для участі у конкурсі, оскільки станом на дату їх надання вищезазначені договори були діючими та відповідно інформація, зазначена у них, була достовірною, внаслідок чого висновки відповідача про наявність підстав для прийняття рішення про недопущення Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» до участі у конкурсі є помилковими.
При цьому, судова колегія не приймає до уваги як необґрунтовані доводи апеляційної скарги щодо знехтування судом першої інстанції доказами, які були наведені під час розгляду справи щодо того, що одні й ті самі автотранспортні засоби заявлені, як лізингодавцями так і лізингоотримувачами в анкетах, а саме: автобуси, які Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» передало у лізинг Приватному акціонерному товариству «Керченське АТП-14313» і на момент подачі документів був укладений договір та акт приймання-передачі між Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» та Приватним акціонерним товариством «Керченське АТП-14313», Приватне акціонерне товариство «Керченське АТП-14313» на той же момент мало тимчасові реєстраційні талони на автобуси: NEOPLAN N316-UE - AK6909AA, MERCEDES-BENZ 0405 -AK5791CE, LIFAN LF 6592 - AK1888AA, БОГДАН А-09212 - АК5556АА, KASSBOHRER SETRA S215 ПЕ - AK6064AA, KASSBOHRER SETRA S 215 UL ПЕ - AK6528AA, MERCEDES-BENZ 0405-N ПЕ - АК6850АА, ПАЗ 4234 - АК3318АА; ці ж самі транспортні засоби Приватне акціонерне товариство «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» заявляє у своїй анкеті для участі в конкурсі, чим завищує собі показник ЄВРО-2 місць на 423 місця, виходячи з наступного.
Так, з матеріалів справи слідує, що дійсно 17.07.2013 року між Приватним акціонерним товариством «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» (лізингодавець) та Публічним акціонерним товариством «Керченське АТП №14313» (лізингоотримувач) був укладений договір лізингу, в порядку та на умовах визначених яким, лізингодавець передає лізингоотримувачу у користування майно, що належить лізингодавцю на правах власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоотримувачем, а саме: NEOPLAN N316-UE, 1993 року випуску, реєстраційний номер AK6909AA; MERCEDES-BENZ 0405, 1994 року випуску, реєстраційний номер AK5791CE; LIFAN LF 6592, 2005 року випуску, реєстраційний номер AK1888AA; БОГДАН А-09212, 2008 року випуску, реєстраційний номер АК5556АА; KASSBOHRER SETRA S215 ПЕ,1992 року випуску, реєстраційний номер AK6064AA; KASSBOHRER SETRA S 215 UL ПЕ, 1993 року випуску, реєстраційний номер AK6528AA; MERCEDES-BENZ 0405-N ПЕ, 1995 року випуску, реєстраційний номер АК6850АА; ПАЗ 4234, 2006 року випуску, реєстраційний номер АК3318АА, у виключене строкове платне володіння та користування лізингоотримувачі строком на п'ять років, а останній приймає його для надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом (а.с.192-193).
Проте, враховуючи, що підставою для недопущення позивача до участі у конкурсі згідно рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладеного у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, послугувало саме надання для участі у конкурсі недостовірних даних (в анкеті зазначені транспортні засоби, отримані у лізинг у ТОВ «Фундамент» та ПАТ «Керченське автотранспортне підприємство №14313» за договором, який розірвано, про що перед засіданням надійшла заява, та дані транспортні засоби знаходяться у власників та працюють за діючими договорами), та інших підстав у вказаному рішенні не зазначено, а отже, з огляду на наведене, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування щодо недопущення Приватного акціонерного товариства «Джанкойське спецавтотранспортне підприємство-1206» до участі у конкурсі є протиправним та підлягає скасуванню.
Також, пунктом 5 Порядку передбачено, що метою визначення автомобільного перевізника на конкурсних засадах є, зокрема, створення конкурсного середовища, у зв'язку з чим протиправне недопущення одного з перевізників-претендентів до участі у конкурсі, та як наслідок визначення переможцем єдиного іншого перевізника-претендента, свідчить про усунення конкурентного середовища, що суперечить меті визначення автомобільного перевізника.
Приймаючи до уваги вищенаведене, судова колегія погоджується також з висновками суду першої інстанції щодо можливості захисту прав позивача шляхом визнання протиправним та скасування рішення Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування, викладеного у протоколі №5/13 від 29.08.2013 року, в частині визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування за об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117 та зобов'язання Республіканського конкурсного комітету з визначення пасажирського перевізника на автобусному маршруті загального користування повторно провести конкурс для визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських автобусних маршрутах загального користування об'єктом конкурсу №1 - пакет маршрутів: Істочне-Джанкой маршрут №104, Совєтське-Джанкой маршрут №123, Джанкой-Армянськ рейси: 4448/4449, 4450/4451, 4454/4455; за об'єктом конкурсу №2 - пакет маршрутів: Мисове-Джанкой маршрут №109, Джанкой-Керч рейс 1116/117.
Враховуючи усе вищевикладене у сукупності, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.
Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх порушення є необґрунтованими.
Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Все вищенаведене дає судовій колегії право для висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись частиною 3 статті 24, статтями 160, 167, частиною 1 статті 195, статтею 197, пунктом 1 частини 1 статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини 1 статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Кримської філії Приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.09.2013 року у справі №801/8754/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.09.2013 року у справі №801/8754/13-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя підпис С.О. Воробйова
Судді підпис Н.Й. Кондрак
підпис М.І. Кобаль
З оригіналом згідно
Суддя С.О. Воробйова