ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
м. Київ
20 грудня 2013 року№ 826/20128/13-а Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з адміністративним позовом
ОСОБА_1доСолом'янського районного центру зайнятостіпровизнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом про: визнання неправомірними дій (рішення) Солом'янського районного центру зайнятості щодо призначення позивачу допомоги по безробіттю у мінімальному розмірі; зобов'язання Солом'янського районного центру зайнятості визначити позивачу розмір допомоги по безробіттю на основі середньої заробітної плати (на підставі інформації, виданої Товариством з обмеженою відповідальністю "Ді Ел Ей Пайпер Україна") з розрахунковим періодом останні шість календарних місяців, що передують місяцю звільнення позивача з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ді Ел Ей Пайпер Україна", та вважати даний розмір допомоги по безробіттю призначеним, починаючи з 19.09.2013; зобов'язання Солом'янського районного центру зайнятості компенсувати позивачу розмір допомоги по безробіттю, яка не була виплачена у зв'язку із неправомірним призначенням позивачу допомоги по безробіттю у мінімальному розмірі шляхом перерахування на рахунок, відкритий у ПАТ "КБ "Надра" за №29245270002773, МФО 380764, ідентифікаційний код 20025456.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом (пункт 6 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Пунктом 4 частини першої статті 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як убачається зі змісту позовної заяви, спірні правовідносини стосуються обчислення позивачу допомоги по безробіттю, виплата якої передбачена Законами України "Про зайнятість населення" від 5 липня 2012 року №5067-VI та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року №1533-III.
За висновком суду, передбачена зазначеними законами України допомога по безробіттю належить до виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням в розумінні пункту 4 частини першої статті 18 КАС України, водночас, згідно з вказаним пунктом, такі спори підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про непідсудність цієї адміністративної справи Окружному адміністративному суду міста Києва. Відтак позивачу слід звернутись до відповідного місцевого загального суду як адміністративного суду з урахуванням правил територіальної підсудності, встановлених статтею 19 КАС України.
З огляду на те, що позовні вимоги належить розглядати в місцевому загальному суді як адміністративному суді, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтями 18, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Солом'янського районного центру зайнятості про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії - повернути.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні, або проголошено в судовому засіданні вступну та резолютивну частини ухвали, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.А. Донець