10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 грудня 2013 року Справа № 812/9543/13-а
приміщення суду за адресою: 91055, м. Луганськ, вул. Поштова, 1
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області (далі - УПФУ в Кремінському районі Луганської області) до комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в УПФУ в Кремінському районі Луганської області 30.10.2003 було зареєстровано Комунальне підприємство «Кудряшівський сількомунгосп». У порушення до п. 6 ч. 2 ст. 17, п. 6 ст. 20 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) підприємство станом на 26.05.2009 має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн., у тому числі: недоїмка - 12549,18 грн., фінансова санкція - 1520,78 грн., пеня - 2657,51 грн. Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону управлінням було направлено до боржника вимоги про сплату боргу. Однак у десятиденний термін суми боргу підприємством не були погашені чи оскаржені.
На підставі наведеного, позивач просив стягнути з комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн., у тому числі: недоїмка - 12549,18 грн., фінансова санкція - 1520,78 грн., пеня - 2657,51 грн.
Ухвалою від 20 листопада 2013 року відкрито провадження за вказаним адміністративним позовом та призначено до розгляду у скороченому провадженні. Одночасно запропоновано відповідачу у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову. Копію ухвали надіслано сторонам.
27 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду повернувся корінець поштового відправлення із відміткою про вручення адресату 23 листопада 2013 року та 26 листопада 2013року (а.с. 189-190).
У визначений судом строк відповідач до суду не надіслав ні заперечення на позов, ні заяву про визнання позовних вимог.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Комунальне підприємство «Кудряшівський сількомунгосп» зареєстроване Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області як юридична особа 20 жовтня 2003 року (арк. справи 18). Знаходиться на обліку в УПФУ в Кремінському районі Луганської області з 30 жовтня 2003 року як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (арк. справи 10).
12 червня 2007 року головним спеціалістом відділу по контролю - перевірочній роботі за нарахування та сплатою платежів УПФУ в Кремінському районі Луганської області Заруднєю Ольгою Миколаївною на підставі посвідчення №52 від 12.06.2007 проведена позапланова перевірка правильності обчислення повноти нарахування та сплати страхових внесків у КП «Кудряшівський сількомунгосп» за період з 01.04.2006 по 12.06.2007. За результатами перевірки був складений акт №53 від 12 червня 2007 року в якому було зафіксовано, що за перевірений період перевірки підприємством страхові внески перераховувались не своєчасно та не в повному обсязі, що є порушенням п.п. 5.1.4, 5.1.5 Інструкції №21 від 19.12.2003 або ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV. У зв'язку з чим, загальний борг складає 10050,54 грн., у т.ч. по внескам 5730,74 грн., по фінансовим санкціям - 2513,62 грн., по пені - 1806,18 грн. (арк. справи 91-93).
12 січня 2009 року між позивачем та відповідачем складено акт звірки №8, відповідно до якого визначена заборгованість відповідача станом на 01 січня 2009 року в сумі 15430,92 грн. Зазначений акт був підписаний уповноваженими особами підприємства та Пенсійного фонду. (арк. справи 95).
Відповідно до Указу Президента №384/2011 від 06.04.2011 року «Про положення про Пенсійний фонд України», Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно статті 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09 липня 2003 року (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), джерелами формування коштів Пенсійного фонду є страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; суми від фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та інших законів до юридичних та фізичних осіб за порушення встановленого порядку нарахування, обчислення і сплати страхових внесків та використання коштів Пенсійного фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за ці порушення.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно пунктом третім Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до абзацу першого статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до вказаної статті страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з частиною першою статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.
Частинами третьою та четвертою статті 15 вказаного Закону встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду. Платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» за ставкою 33,2 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Згідно пункту 4 частини другої статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пункту 11.11 розділу 11 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» від 19.12.2003 року за № 21-1, страхувальники зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України.
Відповідно до пункту шостого частини другої статті 17 та частини шостої статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Судом встановлено, що починаючи з березня 2005 року по березень 2009 року включно відповідачем нараховувалися, обчислювалися та щомісячно подавалися до управління розрахунки сум страхових внесків, однак в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) відповідач не проводив у повному обсязі та в установлені строки сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (арк. справи 17-69).
Відповідно до частини другої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків, які своєчасно нараховані та несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 зазначеного Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків - недоїмкою.
Пунктом десятим статті 20 зазначеного Закону передбачено, що якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Позивачем на підставі ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» були виставлені вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю 24/12У від 02.04.2007 на суму 165,80 грн., №Ю 24/13У від 04.05.2007 на суму 209,61 грн., №Ю 24/14У від 05.06.2007 на суму 208,94 грн., №Ю 24/15У від 04.07.2007 на суму 275,67 грн., №Ю 24/16У від 02.08.2007 на суму 280,44 грн., №Ю 24/17У від 05.10.2007 на суму 575,54 грн., №Ю 24/18У від 03.12.2007 на суму 606,60 грн., №Ю 24/19У від 04.01.2008 на суму 310,04 грн., №Ю 24/20У від 05.02.2008 на суму 310,04 грн., №Ю 24/21У від 05.03.2008 на суму 362,56 грн., №Ю 24/24У від 04.06.2008 на суму 369,60 грн., №Ю 24/25У від 05.08.2008 на суму 554,76 грн., №Ю 24/26У від 03.09.2008 на суму 761,49 грн., №Ю 24/27У від 03.10.2008 на суму 510,67 грн., №Ю 24/28У від 05.11.2008 на суму 277,38 грн., №Ю 24/29У від 05.12.2008 на суму 449,84 грн., №Ю 24/30У від 05.01.2009 на суму 287,94 грн., №Ю 24/31У від 05.02.2009 на суму 287,94 грн., №Ю 24/32У від 05.03.2009 на суму 319,26 грн., №Ю 24/33У від 03.04.2009 на суму 670,09 грн., №Ю 24/34У від 05.05.2009 на суму 319,26 грн. які направлені поштовим відправленням з повідомленням про вручення за юридичною адресою відповідача та отримані підприємством (арк. справи 114 - 137).
На час розгляду справи даних про оскарження відповідачем зазначених вимог в судовому порядку, або про її узгодження з УПФУ в Кремінському районі Луганської області у суду не має, а тому, вони є чинними на момент розгляду справи.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Так, на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) УПФУ в Кремінському районі Луганської області відносно відповідача винесені наступні рішення:
- №300 від 28 вересня 2005 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 1449,24 грн. та нараховано пеню у сумі 67,31 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 70-71). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 30.09.2005, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (звор. бік арк. справи 70);
- №26 від 06 січня 2005 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 64,00 грн. та нараховано пеню у сумі 45,84 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 72-73). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 11.01.2006, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (звор. бік арк. справи 72);
- №81 від 03 березня 2006 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 141,55 грн. та нараховано пеню у сумі 113,28 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 74-75). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 09.03.2006, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (звор. бік арк. справи 74);
- №210 від 16 травня 2006 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 39,75 грн. та нараховано пеню у сумі 37,83 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 76-77). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 18.05.2006, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (звор. бік арк. справи 76);
- №503 від 30 листопада 2006 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 1114,80 грн. та нараховано пеню у сумі 1246,20 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 78-79). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 01.12.2006, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (звор. бік арк. справи 78);
- №225 від 15 травня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 25,09 грн. та нараховано пеню у сумі 47,60 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 80-81). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 20.05.2008, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк. справи 82);
- №353 від 05 серпня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 77,84 грн. та нараховано пеню у сумі 406,27 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 83-84). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 05.08.2008 (арк. справи 83);
- №440 від 15 вересня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 00,00 грн. та нараховано пеню у сумі 233,29 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 85-86). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 16.09.2008, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк. справи 87);
- №492 від 20 жовтня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 00,00 грн. та нараховано пеню у сумі 161,90 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені (арк. справи 88-89). Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 24.10.2008 (арк. справи 88);
- №24 від 16 лютого 2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 39,94 грн. та нараховано пеню у сумі 1,61 грн. та розрахунком фінансової санкції та пені. Вказане рішення про застосування фінансових санкцій отримано уповноваженою особою відповідача 16.02.2009 (арк. справи 90);
У суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених рішень УПФУ в Кремінському районі Луганської області, а тому, вони є чинними на час розгляду справи та такими, що підлягають виконанню.
Крім того, під час розгляду справи судом установлено, що рішенням Господарського суду Луганської області від 24.01.2006 по справі №4/687 позовні вимоги управління про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5113,61 грн., у т.ч. недоїмка - 3597,06 грн., штрафна санкція - 1153,52 грн., пеня - 363,03 грн. задоволені та постановою Господарського суду Луганської області від 20.06.2007 по справі №6/157ад адміністративний позов УПФУ в Кремінському районі Луганської області до комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 6789,67 грн., у т.ч. недоїмка - 3986,42 грн., фінансова санкція - 1360,10 грн., пеня - 1443,15 грн. був задоволений повністю. Наказ від 09.02.2006 по справі №4/687 та виконавчий лист від 06.04.2007 по справі №6/157ад Господарського суду Луганської області були направлені до відділу державної виконавчої служби Кремінського районного управління юстиції (далі - ВДВС Кремінського РУЮ) (арк. справи 138-140).
ВДВС Кремінського РУЮ були винесені постанови про відкриття провадження від 21.08.2007 ВП №4554123, 21.08.2007 ВП №4554060, 20.08.2007 ВП №4529313, 20.08.2007 ВП №4529475, 22.08.2007 ВП №4554194, від 06.03.2008 ВП №6630470, від 06.03.2008 ВП №6626123, від 06.03.2008 ВП №6626031, від 05.06.2008 ВП №7770951, від 05.06.2008 ВП №7771346, від 05.06.2008 ВП №7771435, від 08.10.2008 ВП №9417974, від 08.10.2008 ВП №9418608, від 12.02.2009 ВП №11370771, від 12.02.2009 ВП №11371074, від 12.02.2009 ВП №11371209, від 12.02.2009 ВП №11370932, від 09.04.2009 ВП №12268620, від 13.07.2007 ВП №4199223 та 14.04.2009 ВДВС Кремінського РУЮ були винесені постанови про закінчення зазначених виконавчих проваджень, у зв'язку з тим, що 14.04.2009 до ВДВС Кремінського РУЮ надійшло рішення №01 від 31.03.2009 Кудряшівської сільської ради п'ятого скликання двадцять восьмої сесії про ліквідацію КП «Кудряшівський сількомунгосп», головою ліквідаційної комісії затверджено Момот Ала Євгеніївна, місце проживання АДРЕСА_1 та заява голови ліквідаційної комісії про направлення для подальшого виконання згідно чинного законодавства всіх виконавчих документів, які знаходяться на виконанні у відділі ДВС Кремінського РУЮ. (арк. справи 141-159, 161-182).
06.04.2009 управління отримало від державного реєстратора Кремінської районної державної адміністрації повідомлення про оголошення ліквідації КП «Кудряшівський сількомунгосп», яке є боржником УПФУ в Кремінському районі Луганської області.
26.05.2009 УПФУ в Кремінському районі Луганської області направило претензію голові ліквідаційної комісії КП «Кудряшівський сількомунгосп» щодо визнання заборгованості та включення її до реєстру кредиторів (арк. справи 183). Але відповіді на претензію до УПФУ в Кремінському районі Луганської області не надходило (арк. справи 184-185).
Згідно положень статті 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю. Цивільна правоздатність (здатність мати цивільні права та обов'язки) юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до ч.6 статті 59 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується, зокрема: у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом.
Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності. Такий запис вноситься лише після затвердження ліквідаційного балансу відповідно до вимог цього Кодексу та подання головою ліквідаційної комісії або уповноваженою ним особою документів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (ч.7 статті 59 ГК України).
При цьому, після ухвалення постанови про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, до закінчення процедури ліквідації та виключення юридичної особи з ЄДР, у суб'єкта господарювання можуть виникати нові зобов'язання зі сплати податків і зборів.
Судом встановлено, що станом на час розгляду справи КП «Кудряшівський сількомунгосп» перебуває в стані припинення, за рішенням засновників про що був внесений відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (арк. справи 192-195).
Отже, за відсутністю факту виключення з ЄДРПОУ шляхом внесенням до державного реєстру запису про припинення суб'єкта господарювання, він має цивільну правоздатність, може відповідати за своїми зобов'язаннями до моменту виключення підприємства з ЄДР та не звільнений від покладених на нього обов'язків, в тому числі щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн., документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач згідно із пунктом 18 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (який набув чинності з 01.11.2011) від сплати судового збору звільнений, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 в сумі 16727,47 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Кудряшівський сількомунгосп» в особі голови ліквідаційної комісії Момот Алли Євгенівни на користь Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.03.2005 по 31.03.2009 у загальному розмірі 16727,47 грн. (шістнадцять тисяч сімсот двадцять сім гривень 47 коп.) у тому числі: недоїмка в сумі 12549,18 грн. (дванадцять тисяч п'ятсот сорок дев'ять гривень 18 коп.), фінансова санкція в сумі 1520,78 грн. (одна тисяча п'ятсот двадцять гривень 78 коп.) та пеня в сумі 2657,51 грн. (дві тисячі шістсот п'ятдесят сім гривень 51 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Агевич