Постанова № 36239097, 10.12.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2013
Номер справи
821/4187/13-а
Номер документу
36239097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2013 р.

Справа № 821/4187/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої: судді Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Херсонській області до Цюрупинської спеціалізованої школи I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов про застосування заходів реагування в сфері держаного нагляду,

встановив:

Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Херсонській області (далі - позивач, Держгірпромнагляд) звернулося до суду з позовом до Цюрупинська спеціалізована школа I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов (далі-відповідач), в якому просить застосувати заходи реагування державного нагляду (контролю).

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що при проведенні планової перевірки стану промислової безпеки та охорони праці, в результаті якої було виявлено порушення відповідачем нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров’ю працюючих, що зафіксовані в акті перевірки від 25.10.2013 р. №07-110. Виходячи з наведеного, позивач просить застосувати заходи реагування сфері державного нагляду до Цюрупинської спеціалізованої школи I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Позивач надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Відповідач направив до суду заперечення проти позову, в яких зазначив, що відповідно до звіту від 13.11.2013 р. про усунення порушень обслуговуючої організації ТОВ "Група компаній теплотехніка" повністю усунула порушення виявлені позивачем, які стали підставою для звернення до суду. За таких обставин просить в задоволенні позову відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження./P>

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем у період з 23.10.2013 р. по 25.10.2013 р. проведено планову перевірку системи газопостачання Цюрупинської спеціалізованої школи I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов, розташованої за адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Комунарів, 45.

За наслідками перевірки позивачем складено акт від 25.10.2013 р. № 07-110, яким, зокрема, зафіксовані наступні порушення вимог законодавства:

- робота газовикористовувальних установок без постійного обслуговуючого персоналу допускається за відсутності відокремленого замикального приміщення, обладнаного охоронною сигналізацією і аварійним освітленням (охоронна сигналізація і аварійне освітлення не працює);

- не проведена державна періодична перевірка 2-х сигналізаторів довибухових концентрацій газу "Лелека" зав. № 1060 та № 0456, які встановлені в будівлі школи;

- допущені до застосування засоби вимірювання (сигналізатори довибухових концентрацій газу "Лелека" зав. № 1060 та № 0456) з простроченим строком перевірки - порушення п. 4.6.28,4.12.6, 4.12.7 НПАОП 0,00-1.20-98, затв. Наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 р. № 254, зареєстровано Міністерством юстиції України 15.05.1998 р. за № 318/2758.

Позивач просить застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони подачі газу в дахову котельню за адресою: м. Цюрупинськ, вул. Комунарів, 45 до усунення зазначених вище порушень та отримання в установленому порядку рішення на відновлення роботи.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року № 877 - V (далі - Закон № 877 - V).

За приписами Закону № 877 - V державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України від 06.04.2011 р. № 408/2011 (далі - Положення) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України. Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Згідно із п. 3 Положення основними завданнями Держгірпромнагляду України є:

реалізація державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, здійснення державного гірничого нагляду, охорони надр, промислової безпеки у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань: промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю; геологічного вивчення надр, їх використання та охорони, а також використання і переробки мінеральної сировини; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; безпечного проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; трубопровідного транспорту, функціонування ринку природного газу та діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об'єктами.

Положенням про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженим наказом МНС України 11.08.2011 р. № 826 (далі - Положення № 826) та уніфікованою формою акта перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) визначено процедуру проведення перевірок під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно -правових актів з питань: промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю; геологічного вивчення надр, їх використання та охорони, а також використання і переробки мінеральної сировини; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; безпечного проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; трубопровідного транспорту, функціонування ринку природного газу та діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними об'єктами.

Із матеріалів справи слідує, що в розділі ІІІ акту позапланової перевірки Цюрупинської спеціалізованої школи I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов від 28.11.2013 р. 07-120, який надано до суду предстаником позивача, зазначено, що порушення, які відмічені в Розпорядженні № 501/07-110 від 31.10.2013 р. та зафіксовані в акті перевірки від 25.10.2013 р. № 07-110 усунені відповідачем у повному обсязі

Вказані обставини свідчать про те, що зазначені порушення усунуто в повному обсязі, що підтверджено актом перевірки від 28.11.2013 р. 07-120, а тому підстави для в застосування заходів реагування у вигляді заборони виконання робіт цими агрегатами відсутні.

За таких обставин суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.

Судові витрати відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України зі сторін не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 161, 162, КАС України, суд, -

постановив:

Відмовити Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Херсонській області у задоволенні позовних вимог до Цюрупинської спеціалізованої школи I-III ступеню № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов про застосування заходів реагування в сфері держаного нагляду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова О.Й.

кат. 5.1.2