П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.12.2013 Справа №607/21207/13-п Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючої Герчаківської О.Я.,
з участю секретаря Мандзій В.П.,
прокурора Панової О.С.,
представника митниці Ореховського І.Я.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільської митниці Міндоходів про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Бережани Тернопільської обаласті, українця, громадянина України, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, директора ПАТ «Автотехсервіс», що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст.483 Митного кодексу України 2012 року,-
ВСТАНОВИВ:
З матеріалів, які надійшли від Тернопільської митниці, вбачається, що 12 серпня 2012 року між ПрАТ «Автотехсервіс» (код ЄДРПОУ 23588912, адреса: м.Тернопіль, вул. За Рудкою, 33/40) в особі директора (керівника) ОСОБА_2 та компанією «Finance Capital LLC» (адреса 5315 Connecticut Ave., N.W., #608 Washington, DC 20015, USA) в особі директора ОСОБА_3 укладено контракт №1 від 12 серпня 2012 року про купівлю-продаж товару (зерно гірчиці, зерно гороху).
На виконання контракту №1 від 12 серпня 2012 року ПрАТ «Автотехсервіс» в особі директора ОСОБА_2 через уповноваженого агента з митного оформлення TOB «ЛАД» ЛТД ОСОБА_4 19 вересня 2012 року було подано до митного оформлення у Тернопільську митницю вантажну митну декларацію №403030000/2012/001190 з пакетом документів, в тому числі CMR № 005053 від 19 вересня 2012 року, рахунок (invoce) № 24-А від 17 вересня 2012 року, з метою здійснення експорту товару - «зерно гірчиці для промпереробки» фактурною вартістю 156235,77 грн.
Разом з пакетом товаросупровідних документів, відомості про які зазначені у гр. 44 митних декларацій у Тернопільську митницю для здійснення митного оформлення було подано зовнішньоекономічний біржовий контракт №37-ЗН від 17 вересня 2012 року. Зазначений контракт був укладений та зареєстрований Тернопільською агропромисловою біржею. У відповідь на запит Тернопільської митниці Міндоходів від Тернопільського регіонального відділення отримано відповідь №12/06-1 від 12 червня 2013 року, згідно якої у 2012 році Тернопільській агропромисловій біржі права участі у біржовій торгівлі, в тому числі щодо реєстрації зовнішньо-економічних контрактів - надано не було.
11 червня 2013 року у Тернопільську митницю Міндоходів надійшов лист Головного Управління Міндоходів у Тернопільській області № 5182/10/07-9010/135 від 11 червня 2013 року , відповідно до якого американська компанія «Finance Capital LLC» (адреса 5315 Connecticut Ave., N.W., #608 Washington, DC 20015, USA) є такою, що не здійснює діяльності (фіктивна). Вказану інформацію було отримано від Служби внутрішніх Доходів Сполучених Штатів Америки (лист №ХХ3556023 від 07 січня 2013 року).
Таким чином, ПрАТ «Автотехсервіс» в особі директора (керівника) ОСОБА_2 через уповноваженого агента з митного оформлення TOB «ЛАД» ЛТД ОСОБА_4, з метою переміщення через митний кордон в митному режимі «експорт» товару - зерно гірчиці в кількості 44120кг (брутто) вартістю 154813,37 грн. на підставі митної декларації №403030000/2012/001172 від 24 вересня 2012 року, було подано до митного оформлення у Тернопільську митницю контракт №1 від 12 серпня 2012 про купівлю-продаж товару, який містить неправдиві відомості стосовно іноземного контрагента - компанії «Finance Capital LLC», яка як зазначено у листі Головного Управління Міндоходів у Тернопільській області від 11 червня 2013 року №5182/10/07-9010/135 є фіктивною - такою, що не здійснює діяльність. Також, ПрАТ «Автотехсервіс» в особі директора ОСОБА_2 через уповноваженого агента з митного оформлення TOB «ЛАД» ЛТД ОСОБА_4, з метою переміщення через митний кордон в митному режимі «експорт» товару - зерно гірчиці в кількості 44120кг (брутто) фактурною вартістю 154813,37 грн. на підставі митної декларації №403030000/2012/001172 від 24 вересня 2012 року було подано до митного оформлення у Тернопільську митницю зовнішньоекономічний біржовий контракт №35-ЗЕ від 13 вересня 2012 року, який одержаний незаконним шляхом.
Частиною 1 ст.483 МК України передбачено адміністративну відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з поданням митному органу документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідно до абз.1 п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України, зокрема, з поданням митному органу як підстави для переміщення підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані.
Згідно абз.2, 4 п.6 вказаної Постанови документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються не відповідають дійсності, а підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються.
Таким чином, заслухавши доводи представника Тернопільської митниці, думку прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу висновку, що провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.483 Митного кодексу України слід закрити, виходячи з наступних міркувань.
Відповідно до ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи МК чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Як вбачається із матеріалів справи, протокол про порушення митних правил №0123/40300/13, яке інкримінується ОСОБА_2, передбачене ч.1 ст.483 Митного кодексу України, складено 13 червня 2013 року на підставі відповіді Тернопільського регіонального відділення Аграрної біржі №12/06-1 від 12 червня 2013 року та листа Головного Управління Міндоходів у Тернопільській області № 5182/10/07-9010/135 від 11 червня 2013 року.
Відповідно до ст.488 МК України провадження у справі про порушення митних правил вважається розпочатим з моменту складання протоколу про порушення митних правил.
В силу ст.251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа митного органу, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів (ст.494 МК України).
У відповідності до ч.2 ст.467 Митного кодексу України якщо справи про порушення митних правил відповідно до ст.522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені ст.ст.469, 477-485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявленя цих правопорушень.
У випадку, коли визначені строки закінчилися, провадження в справах про адміністративні правопорушення виключається.
На момент розгляду справи строки, передбачені ст.467 Митного кодексу України, закінчилися, що є підставою для закриття провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.458, 467, 483, 488, 494, 522, 527, 528 522 Митного кодексу України, п.7 ст.247, ст.ст.251, 280, 283, 284 КУпАП, -
П ОСТАНОВИВ:
У зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, провадження в справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 Митного кодексу України - закрити.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий суддяО. Я. Герчаківська