Справа № 2а- 7724/09/1270
Категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«13» квітня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Смішливої Т.В.
при секретарі: Гапонова І.В.
за участю:
представника позивача: Алейников О.В.(довіреність №3),
представника відповідача: Поярков В.Ю. (довір. від09.04.2009),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у м.Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про звернення стягнення на активи,-
В С Т А Н О В И В:
03.12.2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Свердловську Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про звернення стягнення на активи. Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач, Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабезпечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» (далі - ЛОКСТП «ЛТКЕ») засновано на майні спільної власності територіальних громад луганської області на підставі рішення Луганської обласної Ради №22/5 від 20.02.1998 року та є правонаступником Луганського обласного державного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства "Луганськтеплокомуненерго", засновано на підставі рішення Представника Президента України №336 від 21.10.1992р. Статут затверджено Головою Луганської обласної Ради від 08.08.2000 року, і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України про що зроблено запис 06.09.2000 р. у журналі реєстраційних справ за №25370169Ю0010625.
Підприємство Філія "Свердловтеплокомуненерго" (надалі - філія "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ") є філією Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства",тобто "Свердловтеплокомуненерго" не є юридичною особою, відповідальність по її обов'язкам несе ЛОКСТП "ЛТКЕ".
За період з 31.07.2006р. по 30.10.2008р. за філією "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ"обліковується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 605715,79 грн. (у т.ч. основний платіж 435941,39 грн., пеня 169774,40 грн.).
Філія "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ"не забезпечило виконання зобовязань перед бюджетом по сплаті податків та погашенню податкового боргу за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив стягнути загальну суму боргуу сумі 605715,79 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ЛОКСТП "ЛТКЕ" засноване на майні спільної власності територіальних громад луганської області на підставі рішення Луганської обласної Ради №22/5 від 20.02.1998 року та є правонаступником Луганського обласного державного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства "Луганськтеплокомуненерго", засновано на підставі рішення Представника Президента України №336 від 21.10.1992р. Статут затверджено Головою Луганської обласної Ради від 08.08.2000 року, і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України про що зроблено запис 06.09.2000 р. у журналі реєстраційних справ за №25370169Ю0010625.
Підприємство Філія "Свердловтеплокомуненерго" (надалі - філія "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ") є філією Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства "Лугансьтеплокомуненерго", тобто "Свердловтеплокомуненерго" не є юридичною особою, відповідальність по її обов'язкам несе ЛОКСТП "ЛТКЕ".
Відповідно до п.1.3 ст. Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.
Таким чином до складу податкового боргу відносяться податкові зобов'язання визначені платником податків в деклараціях (розрахунках).
Таким чином, на даний час суми податкових зобов'язань, визначених платником податків в деклараціях, є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не перераховані, тобто визнаються сумою податкового боргу платника податків.
За період з 31.07.06р. по 30.10.08 р.за філією "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ"обліковується податковий борг перед бюджетом на загальну суму 605 715,79 грн. По закінченню встановленого законом терміну сплати вказані суми не перераховані до бюджету.
Філія "СТКЕ" ЛОКСТП "ЛТКЕ" має самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання по ПДВ у розмірі 435 941,39 грн., що підтверджується наступними податковими деклараціями (а.с.15-70):
-податкова декларація №14239 від 17.07.2006 р. на суму 69 197,00 грн. (з урахуванням сплати у розмірі 30624,61 грн. сума за даною декларацією складає 38572.39 грн.)
- податкова декларація №17677 від 17.08.2006 р. на суму 24 267,00 грн.
- податкова декларація №18935 від 19.09.2006 р. на суму 372,00 грн.
- податкова декларація №21988 від 19.10.2006 р. на суму 281,00 грн.
- податкова декларація №25595 від 20.11.2006 р. на суму 137,00 грн.
- податкова декларація №27023 від 20.12.2006 р. на суму 186,00 грн.
- податкова декларація №30383 від 19.01.2007 р. на суму 204,00 грн.
- податкова декларація №2949 від 19.02.2007 р. на суму 195,00 грн.
- податкова декларація №4396 від 19.03.2007 р. на суму 145,00 грн.
- податкова декларація №7320 від 16.04.2007 р. на суму 210,00 грн.
- податкова декларація №11290 від 21.05.2007 р. на суму 157,00 грн.
- податкова декларація №12679 від 20.06.2007 р. на суму 111 565,00 грн.
- податкова декларація №16027 від 18.07.2007 р. на суму 75 768,00 грн.
- податкова декларація №19600 від 15.08.2007 р. на суму 42 047,00 грн.
- податкова декларація №21248 від 19.09.2007 р. на суму 128,00 грн.
- податкова декларація №25297 від 18.10.2007 р. на суму 9 501,00 грн.
- податкова декларація №28796 від 19.11.2007 р. на суму 11 967,00 грн.
- податкова декларація №30390 від 19.12.2007 р. на суму 14631,00 грн.
- податкова декларація № 34599 від 21.01.2008 р. на суму 17911,00 грн.
- податкова декларація № 3539 від 20.02.2008 р. на суму 13709,00 грн.
- податкова декларація № 5153 від 19.03.2008 р. на суму 14659,00 грн.
- податкова декларація № 9167 від 18.04.2008 р. на суму 5567,00 грн.
- податкова декларація № 12603 від 19.05.2008 р. на суму 25541,00 грн.
- податкова декларація № 13571 від 12.06.2008 р. на суму 9002,00 грн.
- податкова декларація № 18105 від 17.07.2008 на суму 5805,00 грн.
- податкова декларація № 21790 від 20.08.2008 р. на суму 2397,00 грн.
- податкова декларація № 23126 від 19.09.2008 р. на суму 4587,00 грн.
- податкова декларація № 27124 від 17.10.2008 р. на суму 6430,00 грн.
Відповідно до п.п.16.1.2. «а», п.16.1. ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.
Відповідач станом на 01.11.2008 року має заборгованість з нарахованої пені з податку на додану вартість у сумі 169774,40 грн., відповідно розрахунку залишку несплаченої пені за даними особових рахунків. (а.с.85).
Таким чином, у відповідача утворилась податкова заборгованість на загальну суму 605 715,79 грн.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в України» зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон 2181) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7 ст.1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.
Факт наявності у відповідача несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 605715,79 грн. (у т.ч. основний платіж 435941,39 грн., пеня 169774,40 грн.)підтверджується актом звірення станом на 01.01.2008 року.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Свердловську Луганської областізадовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго»,- зареєстровано Відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 06.09.2000р., запис від 31.08.2000р. № 25370169Ю0010625, ЄДРПОУ 03340529 (Луганська обл., м. Луганськ, вул..Карла Маркса,54, 91000) на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 605715,79 грн. на р/р 31118029700072 КФК 14010100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566), звернувши стягнення на активи платника податків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ