Постанова № 36146093, 12.12.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.12.2013
Номер справи
826/18367/13-а
Номер документу
36146093
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 грудня 2013 року № 826/18367/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомПрокурора Солом'янського району у м. Києві в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Консалтинговий центр»простягнення штрафу в сумі 17 000,00 грн.

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Закритого акціонерного товариства «Консалтинговий центр» до Державного бюджету України кошти у розмірі 17 000,00 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 17 000,00 грн., яку відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у зв'язку з чим позивач просив стягнути заборгованість з Закритого акціонерного товариства «Консалтинговий центр» у примусовому порядку.

YR;font-size:12pt;">Відповідач в судове засідання не прибув, свого відношення з приводу заявлених позовних вимог не висловив, хоча повідомлявся про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином у відповідності до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявними у матеріалах справи документами.

Керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у письмовому провадженні.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

d-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Судом встановлено, що у відношенні Закритого акціонерного товариства «Консалтинговий центр» було складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 23.04.2013 року № 1068-ЦД-1-Е, відповідно до якого встановлено ознаки правопорушення п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме відповідачем не виконано Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 525-ЦЦ-1-Ф від 27.09.2012року, термін виконання якого до 27.12.2012 року.

Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 525-ЦД-1-Ф від 27.09.2012 року було винесено стосовно порушення вимог:

span style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">- ст. 20 Закону України «Про акціонерні товариства» та ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме: нездійснення емітентом проведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування до 30.04.11;

- п. 5 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства», а саме: не приведення до 30.04.11 статутів та внутрішніх положень товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Станом на 23.04.2013 року відповідачем не усунені зазначені порушення, що свідчить про невиконання розпорядження № 525-ЦЦ-1-Ф від 27.09.2012 року.pan>

und-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» одним із основних повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є накладання адміністративних стягнень, штрафних та інших санкцій за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

imes New Roman CYR;font-size:12pt;">У зв'язку з невиконанням Розпорядження № 525-ЦД-1-Ф від 27.09.2012 року директором Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 22.05.2013 року винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Вказана постанова відповідачем не оскаржувалась.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 17 000,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позовні вимоги Прокурора Солом'янського району у м. Києві в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задоволити повністю.

Стягнути із Закритого акціонерного товариства «Консалтинговий центр» (ЄДРПОУ 31115600) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 17 000, 00 грн. (сімнадцять тисяч).

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.