Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.05.2008 р. 09год 42 хв. № 4/182
За позовомДержавної податкової інспекції у м. Ялта
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігробонус»
Простягнення податкової заборгованості 2100,00 грн.
Суддя Вовк П.В.
Секретар судового засідання Камінська Т.О.
Представники:
Від позивача не прибув
Від відповідачаКирилюк І.Д.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.05.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Відповідача 2 100,00 грн. податкового боргу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.04.08 відкрито провадження у адміністративній справі № 4/182.
15.05.08 у судове засідання представник Позивача не прибув. Про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до облікової картки платника податків за Відповідачем рахується борг по сплаті штрафних санкцій у сумі 2 100,00 грн., який Відповідач самостійно не сплатив.
Представник Відповідача позов визнав у повному обсязі
Дослідивши матеріали справи, суд -
ВСТАНОВИВ:
Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією 02.11.2001р. видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігробонус», реєстраційний №10681050001004090.
Відповідач взятий на податковий облік як платник податків ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя 16.08.2006р. за № 8638 (довідка від 08.12.06.р. №442/29-0-43/L).
Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як юридична особа та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
На підставі проведеної Позивачем перевірки по контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обороту –залу ігрових автоматів, що належать юридичній особі ТОВ «Ігробонус», розташованих за адресою: м. Ялта, вул. Пушкінська біля кінотеатру «Спартак», було складено акт перевірки №002302 від 14.06.2007р., було виявлено порушення вимог чинного законодавства, а саме: п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06.07.05р. №265/95-ВР (зі змінами і доповненнями); та п. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»від 23.03.1998р. №98/96-ВР (зі змінами і доповненнями).
Як вбачається з акту перевірки, Відповідач зі змістом такого акту ознайомитись відмовився, примірник акту не отримав. В підтвердження таких дій Позивачем складено акт №002303 від 14.06.07р. відмови від підпису матеріалів перевірки.
05.09.2007р. на підставі акту перевірки № 002302 від 14.06.07р. Позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0007632303 і визначено суму в розмірі 2100, 00 грн. податкового зобов’язання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій, яке направлено відповідачу листом рекомендованим з повідомленням.
Направлені на адресу Відповідача документи повернулися до відправника з довідкою відділення поштового зв’язку за відсутності Відповідача за вказаною адресою.
19.09.07 Позивачем складено акт про неможливість вручення Відповідачу вищезазначеного рішення про застосування штрафних санкцій та розміщення рішення № 0007632303 від 05.09.07 на дошці оголошень.
Відповідно до п. 11 Інструкції «Про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби»затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року N 110 податкове повідомлення-рішення або рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за розглядом матеріалів перевірки приймає керівник органу державної податкової служби або його заступник за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій Якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Отже, рішення Позивача від 05.09.2007р. № 0007632303, вважається врученим Відповідачу.
Відповідно до п.п. 5.2.1, п. 5.2, ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У матеріалах справи відсутні відомості про оскарження Відповідачем рішення № 0007632303 від 05.09.07р. у адміністративному або судовому порядку.
Таким чином узгоджена сума податкової заборгованості складає 2 100,00 грн.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Станом на 25.02.2008р. за Відповідачем числиться податкова заборгованість перед Державним бюджетом України у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2100,00 грн.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій і сфері торгівлі, громадського харчування, послуг»№265/95-ВР від 06.07.1995р. (зі змінами і доповненнями) вказана сума підлягає сплаті в трок 10-ти календарних днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення на бюджетний рахунок.
Відповідно до пункту 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігробонус»(м. Київ, вул. Горького, 95, ідентифікаційний код 31751629) до Державного бюджету (р/р 31110104700039, код платежу 21080900 в УГК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850) податковий борг у сумі 2 100,00 грн. (дві тисячі сто грн. 00 коп.)
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В. Вовк