справа № 2-а-6192/08
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 серпня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Вовчанській О. А.
за участю представника позивача - Рівної В. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 у Дніпропетровській області до ІНФОРМАЦІЯ_2 про застосування та стягнення економічних санкцій внаслідок порушення державної дисципліни цін в сумі 172 110 грн. 00 коп., -
в с т а н о в и в :
07 липня 2008 р. прокурор Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 у Дніпропетровській області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про застосування та стягнення економічних санкцій внаслідок порушення державної дисципліни цін в сумі 172 110 грн. 00 коп.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просить суд задовольнити їх повністю, стягнувши з відповідача економічні санкції внаслідок порушення державної дисципліни цін в сумі 172 110 грн. 00 коп.
Відповідач надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_2) є комунальним підприємством, заснованим на комунальній власності територіальної громади м. Дніпропетровська в особі Дніпропетровської міської ради, яка є його власником та засновником. ІНФОРМАЦІЯ_2 створено рішенням сесії Дніпропетровської міської ради від 30.07.2003 р. № 34/11 «Про реорганізацію житлово-експлуатаційнх дільниць» в часці майна Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району м. Дніпропетровська, виділеного фонду КВ ЖРЕР Жовтневого району. На балансі і у повному господарчому відданні ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходиться житловий фонд та є утримувачем коштів від населення у вигляді квартирної плати та плати за обслуговування житлового фонду і здійснює послуги в межах отриманих коштів.
В ході перевірки ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2007 р та січень, лютий 2008 року було виявлено безпідставно нараховану суму коштів у розмірі 57 370 грн. 00 коп. в порушення вимог Постанови Кабінету міністрів України № 560 від 12.07.2005 р. «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»; Рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради № 5295 від 13.12.2005 р. «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлово-експлуатаційних підприємств комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська»; Рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради № 180 від 22.01.2007 р. «Про внесення змін до рішень виконкому міськради № 5295 від 13.12.2005 р., з урахуванням змін і доповнень, та № 980 від 20.02.2006 р. стосовно тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами» було прийнято рішення № 124 від 17.03.2008 р. про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у сумі 172 110 грн. 00 коп., з них: сума економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін - 57 370 грн. 00 коп. та штраф в двократному розмірі за необґрунтовано отриману суму виручки - 114 740 грн. 00 коп., який нараховується згідно п.1.3 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами від 03.12.2001р.
Згідно вищевказаного рішення сума економічних санкцій повинна бути перерахована по вказаних у рішенні реквізитах в 10-денний термін. Але в зазначений строк економічні санкції сплачені не були. Рішення не було скасоване у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума економічних санкцій Відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому економічні санкції внаслідок порушення державної дисципліни цін підлягають стягненню з Відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158-163, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 у Дніпропетровській області до ІНФОРМАЦІЯ_2 про застосування та стягнення економічних санкцій внаслідок порушення державної дисципліни цін в сумі 172 110 грн. 00 коп . - задовольнити повністю.
Стягнути ІНФОРМАЦІЯ_2 (код за ЄДРПОУ 32616646, р/р 26007330000902 ДФ АКБ «Форум», адреса: м. Дніпропетровськ, пр. Героїв, б. 12, під. 13) економічні санкції в сумі 172 110 (сто сімдесят дві тисячі сто десять) грн. 00 коп. в дохід державного бюджету, код 21081100, Відділення держказначейства Жовтневого району на р/р 31115106700005 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24246786.
У задоволенні адміністративного позову в іншій частині відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Текст постанови у повному обсязі складений 27.08.2008 р.
Суддя С.В.Чабаненко