Головуючий у 1 інстанції - Кисельова Є.О.
Суддя-доповідач - Попов В.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2013 року справа №812/7850/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Попова В.В.,
суддів Лях О.П., Старосуда М.І.,
секретар Турко І.Б.,
за участю сторін : представників Приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" Джунь С.В., Міщенко М.В., представника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів Тулупової О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2013 р. у справі № 812/7850/13-а за позовом Приватного акціонерного товариства "Лисичанська нафтова інвестиційна компанія" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "В1" №0000022300 від 14.05.2013р.,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2013 р. у справі № 812/7850/13-а адміністративний позов приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "В1" №0000022300 від 14.05.2013 - задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 14.05.2013 № 0000022300, яким приватному акціонерному товариству «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 5471769,00 грн. (п'ять мільйонів чотириста сімдесят одна тисяча сімсот шістдесят дев'ять гривень 00 копійок) внаслідок зменьшення розміру бюджетного відшкодування та суму штрафних санкцій в розмірі 1367942,25 грн. (один мільйон триста шістдесят сім тисяч дев'ятсот сорок дві гривні 25 копійок).
Стягнуто з Державного бюджету України на користь приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (код ЄДРПОУ 32292929) судові витрати у розмірі 2294,00 грн. (дві тисячі двісті дев'яносто чотири гривні 00 копійок).
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач - Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів , подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вищевказану постанову та постановити нове рішення, яким відмовити позивачу у повному обсязі.
Мотивами апеляційної скарги особа, яка її подала, зазначає порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме : п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом першої та апеляційної інстанцій встановлено та підтверджено матеріалами справи, що приватне акціонерне товариство «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 16.12.2002, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.16).
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо протиправності винесеного відповідачем оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0000022300 від 14.05.2013 та наявності підстав для його скасування , виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Відповідно ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Відповідно до п. 86.2 ст.86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Згідно Наказу ДПС України від 17.07.2006 416 "Про затвердження форми Акта про результати камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) щодо окремих загальнодержавних і місцевих податків і зборів", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 липня 2006 р. за N 872/12746 акт про результати камеральної перевірки податкових декларацій (розрахунків) не складається у таких випадках:
за відсутності арифметичної або методологічної помилки в поданій платником податків податковій декларації (розрахунку);
якщо до початку проведення камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) платником податку подано нову звітну або уточнюючу декларацію (розрахунок) з виправленими показниками.
З матеріалів справи вбачається , що 16.04.2013 начальником управління податкового супроводження підприємств нафтопереробної промисловості, торгівців нафтопродуктами, транспорту та будівництва Сиротою Оленою Сергіївною та головним державним податковим ревізором - інспектором відділу адміністрування податків управління податкового супроводження підприємств нафтопереробної промисловості, торгівців нафтопродуктами, транспорту та будівництва Танченко Людмилою Володимирівною, відповідно до п.200.10 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 глави 8розділу ІІ ПК України проведено камеральну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість за січень 2013 року ПАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» ( дата реєстрації в податковому органі - 19.02.2013, вх. № 9008049240), за результатами якої складено акт від 16.04.2013 № 83/23-0/32292929 та виявлені порушення: п.200.4 (а) п. 200.4 ст. 200 ПК України. (а.с. 24-29).
Під час камеральної перевірки податковим органом було використано наступну податкову інформацію: податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2013 року (від 19.02.2013 року №9008049240) з урахуванням усіх наданих додатків до декларації. Також використовувалась інформація комп'ютерних баз даних та автоматизованих інформаційних систем державної податкової служби: АС «Перелік платників податку, які не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ» та програмні продукти, які використовуються до впровадження АС «Податковий блок»; АС «Співставлення реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Єдиного реєстру податкових накладних».
В акті перевірки від 16.04.2013 № 83/23-0/32292929 зазначено такі її результати: При відображені частини залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів/послуг постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України включена до податкових зобов'язань у декларації, у попередніх та звітному податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх (графа 4 додатку №2 до податкової декларації з податку на додану вартість) встановлено порушення п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України. При відображенні залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (графа 5 додатку № 2 до податкової декларації та рядок 24 декларації) встановлено заниження суми податку в розмірі 5471769 грн.
При відображенні суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню (рядок 3 додатку до податкової декларації з податку на додану вартість та рядка 23 та 23.1. декларації з податку на додану вартість) встановлено факт завищення бюджетного відшкодування в розмірі 5471769 гривень.
Також в акті перевірки зазначено про висновки податкового органу про порушення ПАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія»: п.п. 200.4 (а). п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України в частині завищення суми бюджетного відшкодування, заявленого у податковій декларації за січень 2013 року та відповідальність платника, передбачену пунктом 123.1 ст. 123 глави 11розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.24-29).
В судовому засіданні встановлено, що податковий орган, з огляду на базу співставлення у розрізі контрагентів, дійшов висновку про заниження суми податкових зобов'язань ПАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» на загальну суму 5471769,00 грн., без дослідження первинної документації.
З урахуванням положень ст. 86 ПКУ вбачається, що під час проведення камеральної перевірки підставами для висновків можуть бути тільки відомості, що зазначені у податкових деклараціях, без співставлення з іншими документами.
Колегія суддів зазначає, оскільки під час розгляду справи представником позивача було надано усю первинну документацію в підтвердження формування податкового кредиту наступного податкового періоду, а представниками відповідача в судовому засіданні не заперечувався факт проведення камеральної перевірки без дослідження первинної документації та заповнення первинної та бухгалтерської документації без порушень, оскільки надану під час розгляду справи первинну документацію, податковим органом було досліджено в рамках іншої документальної перевірки, тому з наведеного вбачається, що відповідач вийшов за межі повноважень під час проведення камеральної перевірки та здійснив заходи, що підлягають застосуванню під час проведення документальної перевірки платника податків.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини по справі та постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що в свою чергу є підставою для залишення рішення суду першої інстанції без змін.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 185, 195, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2013 р. у справі № 812/7850/13-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Ухвала в повному обсязі складена та підписана колегією суддів 18.12.2013 р.
Колегія суддів : В.В. Попов
О.П.Лях
М.І.Старосуд