УХВАЛА
18 жовтня 2013 року Справа №804/12808/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи - Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про забезпечення доказів, -
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи - Головного управління державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про забезпечення доказів.
Оскільки пряма норма, яка регулює порядок залишення заяви про забезпечення доказів без руху в Кодексі адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відсутня, суд у відповідності до п. 7 ст. 9 КАС України застосовує аналогію закону.
Згідно зі статтею 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи є передбачені нормами Кодексу адміністративного судочинства України підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до ч. 2 п. 3 ч. 7 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання заяви про забезпечення доказів сплачується у розмірі 0,1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати .
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VI, з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1147,00грн.
Таким чином, за подання заяви про забезпечення доказів позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 114,70 грн.
Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не надано документу про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення доказів в сумі 114,70грн. В заяві про забезпечення доказів заявник просить звільнити його від сплати судового збору, а в разі якщо це можливо зменшити розмір сплати судового збору або відстрочити сплату судового збору на термін не більш ніж до ухвалення судового рішення у справі. Вказане клопотання мотивоване тим, що позивач не працевлаштований, має скрутне матеріальне становище.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі; суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. При цьому слід зазначити, що за приписами норм вказаної статті звільнення сторони від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.
Аналіз правового змісту зазначеної норми свідчить про те, що відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення заявника від сплати судового збору є правом суду і може мати місце за наявності виключних обставин.
Обґрунтовуючи причини відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору, заявником не надано доказів, які мали б виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення заявника від сплати судового збору. Більш того, заявником не надано доказів на підтвердження обставин, якими він обґрунтовує клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 106, 107 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи - Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про забезпечення доказів залишити без руху.
Надати позивачу строк до 23 жовтня 2013 року для усунення недоліків, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення доказів у сумі 114,70грн.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Царікова