Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.04.09Справа №2а-8546/08/6 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Усковій О. І., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Кримського республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя»
про стягнення заборгованості
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача 63615,00 грн. заборгованості з податку на додану вартість. Позовні вимоги мотивовані тим, що КРП «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя» порушило вимоги Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в наслідок чого за ним склалася заборгованість з податку на додану вартість у сумі 63615,00 грн. Заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачується. Стягнути заборгованість у відповідності з Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000 р. на можливо у звязку з тим, що підприємство відноситься до цілісного майнового комплексу, який не підлягає приватизації і опис активів для продажу не можливий; неодноразові звернення до органу управління про виділення коштів в рахунок погашення податкового боргу не дають позитивних результатів; на неодноразові звернення до органу управління про розрив контракту з керівником - звернення не задовольняються в зв'язку з тим, що підприємству своєчасно не затверджуються необхідні тарифи; вилучення готівки не можливе в зв'язку з тим, що рахунки підприємства знаходяться під арештом ВДВС; неодноразові звернення до органу управління про реорганізацію підприємства не дають позитивного результату.
Представник відповідача надав письмові пояснення в яких позов не визнав з підстав викладених у запереченнях, зокрема посилаючись на Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами» та на те, що згідно з Постановою Верховної Ради АР Крим від 15 березня 2000 року № 984-2/2000 «Про затвердження переліку майнових комплексів, підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що належить АР Крим, що не підлягають приватизації і знаходяться у сфері управління міністерств і республіканських комітетів АР Крим» майно КРП «ВПВКГ м. Джанкоя» знаходиться у сфері управління республіканського комітету АР Крим з питань житлово-комунального господарства та не підлягає приватизації. Процедура примусового стягнення на активи підприємства не поширюється. Позовні вимоги просить залишити без задоволення.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Кримське республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя» зареєстровано виконавчим комітетом Джанкойської міської ради АР Крим 07.09.2004 року.
Відповідач є платником податків та зборі ( обовязкових платежів), передбачених Законом України «Про систему оподаткування» з 01.04.1994 року.
Відповідно до положень статті 4 Закону України “Про систему оподаткування ”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Згідно з п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування платники податків і зборів ( обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів ( обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Відповідно п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” № 2181-Ш від 21.12.2000 року платник податків зобовязаний самостійно сплачувати суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач самостійно визначив податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 77360,00 грн. про що свідчать податкова декларація з податку на додану вартість за 10 місяць 2008 року (а. с. 21-24).
З матеріалів справи вбачається, що сума узгодженого податкового зобовязання з ПДВ була частково у розмірі 13745,00 грн. сплачена (а. с. 28, 29).
На момент звернення до суду сума заборгованості з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість склала 63615,00 грн.
Представник відповідача у запереченнях на позов посилається на те, що процедура примусового стягнення на активи підприємства не поширюється.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом
Згідно з п.11.1 ст.11 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-Ш у разі коли платник податків, який перебуває у державній або комунальній власності, не погашає податкового боргу у строки, встановлені цим Законом, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності платника податків.
У відповідності з ч.2 п.п.3.2.8 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. № 168/97-ВР під цілісним майновим комплексом слід розуміти активи, сукупність яких забезпечує ведення окремої підприємницької діяльності на постійній і регулярній основі і термін використання яких перевищує дванадцять календарних місяців.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що позивач не просить звернути стягнення на активи підприємства, суд вважає за можливе стягнути з відповідача заборгованість з податку на додану вартість за жовтень 2008 року у розмірі 63615,00 грн..
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 13.04.09 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 17.04.2009 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Кримського республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя» (96100, АР Крим, м. Джанкой, вул. Совєтська, б. 15-а, ЄДРПО України № 03348100) у дохід Державного бюджету м. Джанкоя ( п/р 31113029700014, код платежу 14010100 УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПО України 34740824) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 63615,00 грн. за жовтень 2008 року.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Латинін Ю.А.