Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.04.09Справа №2а-6949/08/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Лісецькій Г.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Таурус Інвестмент"
про стягнення заборгованості в сумі 38980,90 грн.
за участю представників:
від позивача не зявився;
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Таурус Інвестмен» (далі відповідач) заборгованості в сумі 38980,90 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених в установленому законодавством порядку податкових зобовязань.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 14.04.2009 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, у звязку з неможливістю явки, та підтримання позовних вимогу повному обсязі.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача, враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 15.06.2006 року зареєстрований Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що відповідач є платником податку на прибуток та, крім того, як юридична особа, що здійснює підприємницьку діяльність, повинен дотримуватися вимог законодавства щодо обігу готівки та ведення касових операцій у національній валюті в Україні, оскільки товариство є не фінансовою корпорацією під іноземним контролем.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач, який є платником податку на прибуток, повинен у встановлені законодавством строки подавати до податкових органів декларації з податку на прибуток та вчасно сплачувати самостійно визначені в них зобовязання.
Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 передбачено оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги (здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів).
Відповідно до п. 2.6 зазначеного Положення уся готівка, що надходить до кас підприємств, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Крім того, суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу.
19 травня 2008 року ДПІ в м. Ялта АР Крим було проведено позапланову документальну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства в період з 16.06.2006 року по 08.05.2008 року. В результаті перевірки було встановлено порушення відповідачем п. 4.1 ст. 4, п.п. 4.1.6 п.4.1. ст.4, п.п. 5.3.1 п.5.3. ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що виявилося у заниженні податку на прибуток за півріччя 2006 року на суму 919,00 грн., за І квартал 2007 року на суму 4196,00 грн., півріччя 2007 року на суму 9663,00 грн., ІІІ квартали 2007 року на суму 11364,00 грн., за 2007 рік на суму 19638,00 грн. Крім того, відповідачем було порушено п. 2 п.п. 2.6., п.п. 2.11 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», а саме: не оприбуткування грошових коштів в розмірі 1899,99 грн. та несвоєчасне звітування по підзвітним сумам у розмірі 22512,66 грн.
За результатами перевірки було складено акт № 1159/34377024/23-1/65 від 19.05.2008 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем 21.05.2008 року було прийнято податкове повідомлення рішення № 001302301/0, яким визначено суму податкового зобовязання відповідача з податку на прибуток у розмірі 26 823,00 грн., з них 19 638,00 грн. за основним платежем та 7 185,00 грн. за штрафними санкціями; рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) форми «С» № 0001312301/0, в якому визначено, що сума зобовязання відповідача по штрафним санкціям за порушення норм обігу готівки складає 15 128,00 грн.
Податкове повідомлення рішення № 001302301/0 та рішення про застосування штрафних (фінансових санкцій) № 0001312301/0 від 21.05.2008 року були отримані відповідачем 22.05.2008 року, що підтверджується підписами на корінцях зазначених рішень.
У встановлений законодавством десятиденний строк з дня отримання податкових повідомлень рішень сума визначених у них податкових зобовязань та штрафних санкцій відповідачем сплачена не була.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У звязку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/298 від 09.07.2008 року та друга податкова вимога № 2/368 від 11.08.2008 року, які отримані останнім 11.07.2008 року та 15.08.2008 року відповідно, що підтверджується відмітками на повідомленнях про вручення поштових відправлень.
Відповідно до розрахунку суми позову відповідачем частково було погашено заборгованість з податку на прибуток у розмірі 2 970,10 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи становить 38980,90 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 38980,90 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Таурус Інвестмен» (98637, АР Крим, м. Ялта, смт. Кореї, вул. Севастопольське шосе,39; ЄДРПОУ 34377024; р/р 2610601015178 в КРФ ВАТ «Кредобанк», МФО 324913) на користь Державного бюджету м. Ялта заборгованість з податку на прибуток у розмірі 23 852,90 грн.(код податку 11021000 на р/р 31118009700039 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026), з штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки у розмірі 15 128,00 грн. (код податку 21080900 на р/р 31110104700039 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.