Постанова № 35962638, 12.12.2013, Донецький апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
12.12.2013
Номер справи
905/4093/13
Номер документу
35962638
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

10.12.2013 р. справа №905/4093/13

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого: суддівРадіонової О.О. Зубченко І.В., Марченко О.А.секретаря Братченко О.В.від позивача 1: від позивача 2:не з»явився Гладких І.Ф., представник за дов. від 16.04.13р. № 06/4823від відповідача:не з»явився розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 м.Горлівка, Донецька область на рішення господарського суду Донецької областівід26.09.2013 рокуу справі№905/4093/13 (суддя Нестеренко Ю.С.)за позовомКомунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради м.Горлівка, Донецької області; Приватного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м.Горлівка, Донецької областідо відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 м.Горлівка, Донецької областіпрозобов»язання вчинити певні діїВСТАНОВИВ:

06.06.2013 року Комунальне підприємство «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради м. Горлівка, Донецької області та Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» м. Горлівка, Донецької області звернулися до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 м.Горлівка, Донецької області про зобов»язання відповідача привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, яке є її власністю, вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку за вказаною адресою (а.с.2-4).

Рішенням господарського суду Донецької області від 26.09.2013р. позовні вимоги задоволені повністю(а.с.105-107).

Зобов»язано Фізичну особу-підприємця ОСОБА_6 привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку; стягнуто з останньої на користь позивача 2 судовий збір у сумі 1147 грн.

Судове рішення мотивоване тим, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_6 в порушення вимог Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 самовільно відключилась від мереж централізованого опалення, не надавши дозвільної документації та не отримавши проектної документації на відключення.

Відповідач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_6 м. Горлівка, Донецької області, звернулася із апеляційною скаргою, в якій зазначила, що з прийнятим рішенням не згодна, вважає його незаконним та необґрунтованим, просила скасувати рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2013р. по справі №905/4093/13 та прийняти нове рішення, яким зупинити провадження у справі №905/4093/13 до вирішення пов»язаної з нею іншої справи№13-03-1293, порушеної по факту крадіжки майна в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1», по ознакам складу злочину, яке передбачене ст.185 ч.3 КК України, яка знаходиться в провадженні СВ Микитівського РВ (а.с.115-117).

Зокрема, в апеляційній скарзі скаржник вказує на те, при винесенні рішення місцевий господарський суд не взяв до уваги той факт, що ФОП ОСОБА_6 самостійно не демонтувала нагрівальні прилади та на сьогоднішній день порушена карна справа №13-03-1293 по факту крадіжки майна в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1».

Через канцелярію Донецького апеляційного господарського суду надійшов відзив на апеляційну скаргу від 28.11.13р. № 06/15892 від позивача 2, в якому останній просив залишити рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2013р. по даній справі без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

У судове засідання представники позивача 1 та відповідача не з»явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, своїм правом на участь у судовому засіданні апеляційної інстанції не скористалися.

Представник позивача 2 у судовому засіданні заперечував проти апеляційної скарги, просив залишити без змін рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2013р. у даній справі, а апеляційну скаргу без задоволення.

Колегія суддів вважала за можливе розглянути справу за відсутності позивача 1 та відповідача, які були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, враховуючи, що ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 18.10.2013р. явка сторін у судове засіданні не визнавалася обов»язковою.

Відповідно до частини другої статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв»язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 року № 5 «Про судове рішення», рішення є законним тоді, коли суд, виконавши вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України

Обґрунтованим визначається рішення, в якому повно відображено обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини справи і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються двосторонніми доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Відповідно до ст.81-1 ГПК України здійснено запис судового засідання за допомогою засобів технічної фіксації та складено протокол.

Заслухавши представника позивача 2, перевіривши матеріали справи та правильність застосування господарським судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення господарського суду відповідає вимогам чинного законодавства України та повинно бути залишено без змін з огляду на наступне.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено наступне.

Позивач 1, Комунальне підприємство «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради є юридичною особою (ідентифікаційний код 36178136), створено за рішенням Горлівської міської ради №V/36-21 від 26.09.2008р. з метою здійснення балансоутримання житлового фонду та соцкультоб»єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Горлівки та здійснює свою діяльність на підставі Статуту (а.с.10-13).

Позивач 2, Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» є юридичною особою (ідентифікаційний код 03337007), що підтверджено копією виписки з ЄДР та Статутом (а.с.36, 38-41).

Відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.23).

21 березня 2005р. між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 (за договором - споживач, далі - відповідач) та Закритим акціонерним товариством «Горлівськтепломережа», яке змінило назву на Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» (за договором - постачальник, далі - позивач 2) був укладений договір №1770 на постачання теплової енергії (вбудовані у житлових будинках нежитлові приміщення), за умовами якого, постачальник бере на себе зобов»язання постачати споживачу теплову енергію для теплопостачання нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 з тепловим навантаженням на опалення Qо=0,002 Гкал/год. загальною площею 18,2мІ, а споживач зобов»язується оплачувати отриману теплову енергію по встановленим тарифам у строки, передбачені цим договором (п.1.1 договору) (а.с. 15-16).

Система опалення нежитлових приміщень, які займає споживач у зазначеному пункті 1.1 договору є вбудованою в єдину систему опалення житлового будинку, що підтверджується актами технічного огляду (Додаток №1) (п.1.4 договору).

Актом технічного огляду системи теплопостачання вбудованого приміщення, власником якого є ФОП ОСОБА_6, розташованого у житловому будинку АДРЕСА_1 встановлено, що система опалення єдина з внутрішньою системою опалення житлового будинку АДРЕСА_1. У якості нагрівальних приладів встановлені радіатори М-140. Теплопостачання здійснюється від вузла управління житлового будинку (Додаток №1 до договору №1770 від 21.03.2005р.) (а.с.14).

Розділом 3 договору сторони визначили права та обов»язки споживача.

Споживач не має права самовільно, без згоди постачальника і власника будинку здійснювати перебудування, реконструкцію, демонтаж і відключення мереж теплопостачання вбудованого приміщення (заміна і збільшення поверхні підігріву, установка обігрівальних приладів на балконах, лоджіях, прибудованих тамбурах, і ін. приміщеннях, в яких установка нагрівальних приладах не передбачена проектом. При переобладнанні, реконструкції, демонтажу або відключенні внутрішніх систем теплоспоживання, здійснених без участі представника постачальника, споживач здійснює оплату у повному обсязі згідно розділу 5 Договору, до моменту підписання сторонами відповідного акту (п.3.2.5 договору).

Строк дії договору з 01.04.2005р. по 31.03.2007р. (п.9.1) Припинення дії договору не звільняє споживача від обов»язків повної оплати спожитої теплової енергії (п.9.2).

Після закінчення строку дії договору, договір автоматично продовжується на кожний наступний такий самий період (п.9.3).

Вказаний договір підписаний сторонами та скріплений печаткою позивача 2 та відповідача.

Рішенням виконавчого комітету Горлівської міської ради №V/60-22 від 29.01.2010р. «Про затвердження статуту КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради у новій редакції» затверджено Статут КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради, згідно п.4.1 якого, КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради створено для балансоутримання житлового фонду та соцкультоб'єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Горлівки (а.с. 27-29)

Пунктами 4.2, 5.1.2, 7.2.2, 7.3.1 Статуту КП "Міська служба єдиного замовника" визначено, що підприємство, як балансоутримувач здійснює контроль за належною експлуатацією житлового фонду, що знаходиться на утриманні підприємства, до складу якого входить, зокрема, житловий будинок АДРЕСА_1, в який вбудоване нежитлове приміщення відповідача.

Додатком до рішення виконкому міської ради №V/60-22 від 29.01.2010р. доданий Перелік житлових будинків КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради, до складу якого входить будинок АДРЕСА_1 (а.с. 30-33).

З матеріалів справи вбачається, згідно свідоцтва про власність на майно вбудоване приміщення (18,2 кв.м.) по вул. 60 років СРСР,53 м.Горлівка, виданого покупцеві (громадянці України ОСОБА_6) на підставі договору купівлі-продажу №493 від 26.04.1999р., а також акту прийому-передачі від 28.04.1999р. ОСОБА_6 є власником нежитлового приміщення (18,2кв.м.), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (а с.8).

Згідно довідки КП «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради №176 від 13.02.2013р. система опалення приміщення, вбудованого до житлового багатоповерхового, багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, яке належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_6, є єдиною з системою опалення зазначеного житлового будинку. ФОП ОСОБА_6 було виконане самовільне відключення приміщення, вбудованого до житлового будинку АДРЕСА_1 від системи централізованого теплопостачання шляхом демонтажу радіаторів опалення (а.с.18).

Актом від 31.05.2012р., складеним представником ПАТ «Горлівськтепломережа» в особі інженера Смирнової Т.Є. та відповідальним представником ПП «Комсомольський» гол.інженером Неткал О.А. зафіксовано, що в вбудованому приміщенні, розташованому у житловому будинку АДРЕСА_1, власником ФОП ОСОБА_6 самовільно здійснено відключення опалювальних приборів від внутрішньої системи опалення житлового будинку АДРЕСА_1. Стояки опалення заізольовані. Обстеження здійснено у присутності ФОП ОСОБА_6, яка від підпису відмовилася, проте висловила окрему думку (а.с.56).

За таких підстав, позивачі звернулися до господарського суду Донецької області з вимогою до відповідача про зобов»язання привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку.

Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання щодо правомірності зобов»язання відповідача привести систему централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловому будинку у попередній стан.

Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р. № 2633-1У (далі - Закон № 2633), Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою КМУ від 21 липня 2005р. № 630 (далі - Правила № 630), Правилами користування тепловою енергією, затвердженими постановою КМУ від 03.10.2007р. № 1198 (далі -Правила № 1198), Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за №1478/11758 (далі-Порядок).

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищенням енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначає Закон України "Про теплопостачання".

Згідно зі ст.24 Закону України №2633 основними обов»язками споживача теплової енергії є, зокрема, забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання.

Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов»язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов»язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

За договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду споживачеві (абоненту), який зобов»заний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується ( ст. 275 ГК України).

Згідно ст. 526 ЦК України, яка кореспондується зі ст. 193 ГК України зобов»язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів врегульовано «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630.

Вказані Правила регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

Пунктом 3 цих Правил встановлено, що послуги надаються споживачам безперебійно, за винятком часу перерв на проведення в установленому порядку ремонтних і профілактичних робіт виконавцем за графіком, погодженим з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями; міжопалювальний період (для систем опалення); ліквідацію наслідків, пов'язаних з дією непереборної сили або аварією.

У разі планування перерви в наданні послуг виконавець зобов'язаний повідомити про це споживача через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили). У повідомленні зазначаються причина та час перерви в наданні відповідних послуг.

Відповідно до пункту 6 Правил, послуги повинні відповідати: з централізованого постачання холодної та гарячої води - вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору; з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку; з централізованого водовідведення - нормативам з відведення стічних вод за умови підтримання відповідного стану приміщень будинку та прибудинкової території.

Згідно п. 20 Правил плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

Пунктами 24-28 Правил встановлено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, але таке відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється виключно з дотриманням порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

В цих же пунктах Правил зазначено, що самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Для відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води необхідна наявність технічної можливості такого відключення, що має бути передбачено затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України „Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Пунктом 11 Правил № 1198 встановлено, що самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання забороняється.

За приписами п.п. 40, 41 Правил користування тепловою енергією обов'язком споживачів є забезпечення належного стану обслуговування та безпечної експлуатації власної системи теплоспоживання, а також недопущення переобладнання системи теплоспоживання, яке призводить до теплового балансу будинку, будівлі (споруди). Споживач несе відповідальність як за самовільне переобладнання системи теплоспоживання, так і взагалі за технічний стан, обслуговування та експлуатацію системи теплоспоживання, що перебуває у межах його балансової належності.

Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за №1478/11758 (далі-Порядок), встановлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.

Самовільне відключення окремих приміщень від внутрішньобудинкової системи централізованого опалення та гарячого водопостачання призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що призводить до порушення санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку. Більше того, при будівництві самого будинку, для системи централізованого опалення використовуються певні види і діаметри труб, які повинні витримувати випробування на стійкість при постійному внутрішньому тиску. Будь-які зміни тиску можуть привести до аварійних наслідків.

Як правильно встановлено судом першої інстанції та погоджується колегією суддів, опалювальні прибори відповідача входять до єдиної системи централізованого опалення будинку і питання як отримання послуг централізованого опалення, так і відключення від нього регулюються спеціальними нормами.

Судом першої інстанції встановлено та не спростовано доводами апеляційної скарги, що приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яким володіє на праві власності ФОП ОСОБА_6 є нежитловим приміщенням вбудованим до житлового багатоповерхового будинку НОМЕР_2, тобто відсутня реальна технічна можливість його відключення від мереж централізованого опалення.

Матеріалами справи доведено, що відповідачем відключення нагрівальних приладів від внутрішньої системи опалення проведене без дотримання зазначених Правил.

Як зазначено вище, даний факт підтверджується Актом від 30.01.2013р. та відсутністю відповідних документів та дій, передбачених Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

Розглянувши вимогу відповідача щодо зупинення провадження у даній справі колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступного.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове й повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.

Підстави зупинення провадження у справі та його поновлення передбачені ст. 79 ГПК України.

Вимога скаржника про зупинення провадження у даній справі мотивується тим, що у спірному приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 були викрадені радіатори, у зв'язку з чим порушена кримінальна справа №13-03-1293.

З матеріалів справи вбачається, що із зазначеним клопотанням в період розгляду справи до місцевого господарського суду відповідач звертався двічі (а.с.52-53, 90).

Колегія суддів зазначає, вказане клопотання вже було розглянуто місцевим господарським судом та мотивовано відхилено, з чим погоджується колегія суддів апеляційної інстанції.

Твердження скаржника про те, що рішення суду прийнято однобічно без урахувань доводів відповідача, колегія суддів відхиляє, оскільки надані заперечення відповідача при винесені рішення судом першої інстанції були взяті до уваги, оцінка доводам була надана в мотивувальній частині рішення, тому колегія суддів погоджується з висновками суду з цього приводу та вважає їх законними та обґрунтованими .

З огляду на викладене та аналізуючи вищенаведені норми законодавства, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку, що чинним законодавством України встановлено чіткий порядок відключення споживача від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, який передбачає виконання низки проектно-технічних дій та погоджень їх результатів з уповноваженими органами.

Відповідачем відповідної процедури дотримано не було.

Відповідач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_6 є власником приміщення, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1, обслуговування внутрішньої системи опалення приміщення здійснює саме він, тому власник зобов'язаний нести відповідальність та витрати, пов'язані з утриманням належного йому майна.

За приписами ст.322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом ( ст. 323 ЦК України).

З урахуванням вищевикладеного, твердження заявника апеляційної скарги про те, що рішення місцевого господарського суду є незаконним та необґрунтованим, таким, що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права не знайшло свого підтвердження, в зв»язку з чим Донецький апеляційний господарський суд не вбачає підстав для його скасування та задоволення апеляційної скарги.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.

Керуючись статями 43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 м.Горлівка на рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2013 року у справі №905/4093/13 залишити без задоволення, а рішення господарського суду Донецької області від 26.09.2013 року у справі №905/4093/13 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий О.О.Радіонова

Судді І.В.Зубченко

О.А.Марченко

Надр.6 прим:1 -у справу; 2--позивачам;1 -відповідачу; 1 -ДАГС;1-ГС Донецької обл.