Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 вересня 2013 року Справа № 805/13283/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дворников М.С., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю в Донецькій області, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі Головного управління містобудівництва та архітектури Донецької міської ради, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі комунального підприємства «Донецькміськводоканал», головного управління Держтехногенбезпеки у Донецькій області в особі головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання недостовірними та незаконними документів, скасування державної реєстрації та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю в Донецькій області, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі Головного управління містобудівництва та архітектури Донецької міської ради, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі комунального підприємства «Донецькміськводоканал», головного управління Держтехногенбезпеки у Донецькій області в особі головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання недостовірними та незаконними документів, скасування державної реєстрації та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам пунктів 2, 3 частини 1 ст. 106 КАС України.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивач звернувся з позовними вимогами до чотирьох відповідачів, проте, до адміністративного позову додав його копію та копії документів, що приєднуються до нього, лише в одному примірнику, що є порушенням наведеної правової норми та підставою для залишення позовної заяви без руху.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Згідно з ч. 2 ст. 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідно до частин 1-3 ст. 56 цього Кодексу сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.
У вступній частині позовної заяви зазначено, що ОСОБА_1 виступає як представник власників квартир під'їзду НОМЕР_1 цього житлового будинку на підставі нотаріально посвідченої довіреності від 25.06.2013 № 4-454, за адресою: АДРЕСА_1.
Однак, всупереч вимог п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України, імена позивачів, їх поштові адреси, а також номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, у позовній заяві не зазначено.
Крім того, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 цього Кодексу у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У відповідності до п. 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. Також частиною 3 статті 50 цього Кодексу визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень.
В позовній заяві у якості відповідачів позивачем зазначені: Донецька міська рада та виконком Донецької міської ради в особі Головного управління містобудівництва та архітектури Донецької міської ради, Донецька міська рада та виконком Донецької міської ради в особі комунального підприємства «Донецькміськводоканал», Головне управління Держтехногенбезпеки у Донецькій області в особі головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області.
У цьому зв'язку суд вважає за необхідне роз'яснити позивачеві, що виконком Донецької міської ради, Головне управління містобудівництва та архітектури Донецької міської ради є окремими юридичними особами, тому Донецька міська рада не може бути представлена "в особі" цих суб'єктів. Отже, кожна з цих осіб має виступати в якості сторони адміністративного процесу самостійно.
Комунальне підприємство «Донецькміськводоканал» взагалі не є суб'єктом владних повноважень, а отже, не може бути відповідачем у адміністративній справі.
У зв'язку з цим суд пропонує позивачу визначитися з колом відповідачів у справі, вказавши їх назви відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із зазначенням поштових адрес, а також номерів засобів зв'язку та адрес електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з тим, що зазначені обставини перешкоджають розгляду позову по суті, суд вважає необхідним надати позивачу строк для усунення недоліків позову та залишити його без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 105, 106, 107, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю в Донецькій області, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі Головного управління містобудівництва та архітектури Донецької міської ради, Донецької міської ради та виконкому Донецької міської ради в особі комунального підприємства «Донецькміськводоканал», головного управління Держтехногенбезпеки у Донецькій області в особі головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про визнання недостовірними та незаконними документів, скасування державної реєстрації та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 30 вересня 2013 року для усунення недоліків позовної заяви наступним шляхом:
1) зазначити в позовній заяві позивачів, та вказати їх імена, поштові адреси, а також номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі;
2) визначитись із колом відповідачів, вказавши їх назви відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із зазначенням поштових адрес, а також номерів засобів зв'язку та адрес електронної пошти, якщо такі відомі.;
3) надати суду копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дворников М.С.