Справа № 405/9369/13-а
2-а/405/664/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2013 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого: Циганаш І.А.
при секретарі: Притула О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ,-
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся з вищевказаним позовом, вказуючи, що 30 квітня 2009 року до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів. 18.04.2009 року у відповідача народився син ОСОБА_2. Згідно з протоколом від 25.02.2009 року №162 ОСОБА_1 була призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів з 19.02.2009 року по 24.06.2009 року. Разом із заявою на призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів відповідач подала неповну інформацію про доходи. При проведенні перевірки отримувача допомоги по догляду за дитиною до трьох років ( з урахуванням доходів ) ОСОБА_1 було направлено запит до ОДПІ щодо перевірки наданої інформації про доходи. Згідно відповіді з ОДПІ від 24.12.2012 року №3140 встановлено, що гр. ОСОБА_1 отримала дохід в ІV кварталі 2011 року через ПТ « Ломбард Компанія Аверс » згідно ознаки доходу 105 ( продаж ( обмін ) рухомого майна ) у розмірі 1540 грн., які при зверненні до управління за призначенням допомоги по догляду за дитиною до трьох років не задекларувала. Було направлено запит до ПТ « Ломбард Компанія Аверс » для зясування інформації про отримані доходи. Згідно відповіді з ПТ « Ломбард Компанія Аверс » від 19.02.2012 року №454 ОСОБА_1 в липні 2011 року заключила договір під заставу майна від 15.07.2011 року №407.4.2011 року та отримала в липні кошти в сумі 1540 грн. В звязку з тим, що майно не викуплено в строк, його реалізовано в жовтні 2011 року та включено до податкової звітності в ІV кварталі 2011 року. На підставі висновків, проведених відділом державних соціальних інспекторів перевірки довідок про доходи, що надані разом із заявою від 02 лютого 2012 року виявлено, що гр. ОСОБА_1 подала неповну інформацію про доходи. Внаслідок чого виплачені кошти в сумі 333,66 грн. Спеціалістами управління було надіслано повідомлення від 11 березня 2013 року №418111/19 про даний факт та запропоновано повернути переплачені кошти в добровільному порядку до 25.04.2013року, але кошти відповідач не повернула. Просить стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 333,66 грн.
В судове засідання представник позивача не зявилася, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, до суду надала заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно ч. 1 п. 5 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України « Про державну допомогу сімям з дітьми » всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).
У відповідності до ст. 13 вказаного Закону право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Згідно ч. 1 ст. 14 зазначеного Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
У відповідності до п. 18 Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27 грудня 2001 року « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми » допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
В судовому засіданні встановлено, що 30 квітня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради з заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів ( а.с. 3 5 ).
Згідно копії свідоцтва про народження серії 1-ОЛ №079267, виданого 27 квітня 2009 року Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Кіровоградської області вбачається, що 18 квітня 2009 року народився ОСОБА_2 ( а.с. 8 ).
Згідно ст. 21 Закону України « Про державну допомогу сімям з дітьми » органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги.
У відповідності до ст. 22 вказаного Закону органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Разом із заявою на призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням доходів відповідач подала неповну інформацію про доходи.
Згідно відповіді з ПТ « Ломбард Компанія Аверс » від 15.02.2012 року вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в липні 2011 року заключила договір під заставу майна від 15.07.2011 року та отримала в липні кошти в сумі 1540 грн. в звязку з тим, що майно не викуплено в строк, його реалізовано в жовтні 2011 року та включено до податкової звітності в 4 кварталі 2011р. ( а.с. 14 ).
На підставі висновків, проведених відділом державних соціальних інспекторів перевірки довідок про доходи, що надані разом із заявою від 02 лютого 2012 року виявлено, що гр. ОСОБА_1 подала неповну інформацію про доходи, внаслідок чого виплачені кошти в сумі 333,66 грн.
Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради на імя ОСОБА_1 направлено повідомлення №418111/19 від 11.03.2013 року про повернення надміру виплачених коштів у розмірі 333,66 грн., яку необхідно перерахувати на рахунок Управління до 25.04.2013 року у звязку з тим, що не було задекларовано дохід, отриманий у липні 2011 року в ПТ « Ломбард Компанія - Аверс » у розмірі 1540 грн. ( а.с. 16 ).
Враховуючи те, що відповідач подала до Управління неповну інформацію про доходи, у звязку з чим виникла переплата бюджетних коштів у розмірі 333,66 грн., суд вважає можливим позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради задовольнити.
Відповідно до ст. ст. 87, 94 КАС України з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 114,70 грн.
На підставі викладене, керуючись ст.ст. 6, 7, 71, ч.1 ст. ст. 94, 99-102, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -
П о с т а н о в и в :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Кіровограді ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 надміру виплачені бюджетні кошти по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 333 грн. 66 коп. ( р/р 35419011002044 ГУДКУ в Кіровоградській області МФО 823016, код 03197629 КФК 090303 ).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 судовий збір на користь держави в розмірі 114 грн. 70 коп.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 10 (десяти ) днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ленінського районного
суду м. КіровоградаОСОБА_3