ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 листопада 2013 року м. Київ К/800/58989/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Смокович М.І., перевіривши касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про стягнення та перерахунок соціальних виплат,
в с т а н о в и в :
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області (далі - Управління) на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2013 року.
За правилами частини другої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності перешкод для відкриття касаційного провадження суддя-доповідач постановляє про це ухвалу.
Разом із касаційною скаргою скаржник подав заяву, в якій просить поновити строк на касаційне оскарження рішення суду апеляційної інстанції.
У цій заяві Управління зазначає, що строк касаційного оскарження пропущено з поважних причин, оскільки ухвалу апеляційного суду отримало із запізненням.
Вважаючи цю причину поважною, скаржник просив поновити строк на подання касаційної скарги.
Заява підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Із касаційної скарги Управління вбачається, що оскаржувана ухвала суду апеляційної інстанції прийнята 28 лютого 2013 року.
Касаційна ж скарга була здана на поштове відділення 22 листопада 2013 року, до Вищого адміністративного суду України надійшла 26 листопада 2013 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження.
Згідно з частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Посилання скаржника на той факт, що ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2013 року отримав із запізненням, не може бути взятим судом до уваги, оскільки це не підтверджено доказами, тобто з матеріалів поданої касаційної скарги не вбачається поважності причин пропуску строку для подання касаційної скарги.
Крім того, згідно із вимогами статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
При огляді матеріалів касаційної скарги Управління, серед доданих до неї документів було виявлено, що скаржник не додав до касаційної скарги документ про сплату судового збору (Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075», Символ звітності: 255), або копію документа, який надає право на пільги щодо його сплати .
Отже, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України.
Згідно частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки строк на подання касаційної скарги пропущено без поважних причин, то касаційну скаргу відповідно до вимог статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України необхідно залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 213, 214, 215 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області залишити без руху.
Роз'яснити Управлінню, що воно має право протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху звернутися до суду касаційної інстанції з повторною заявою про поновлення строків в якій вказати інші підстави для поновлення строку.
Повідомити скаржника, що якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані ним підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.І. Смокович