Постанова № 35851776, 04.12.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2013
Номер справи
820/9843/13-а
Номер документу
35851776
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України s="tslast"> D width="100 %" >

>

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

T >П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 грудня 2013 р. № 820/9843/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Бідонька А.В.,

при секретарі судового засідання – Шевченка І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний справу за позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради про зобов"язання виконати вимогу, -

5">В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна фінансова інспекція в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради, в якому після зменшення та відмови від частини позовних вимог просив суд зобов"язати відповідача виконати вимогу від 02.08.2013 р. №720-18/1341, а саме:

- забезпечити перерахування частини чистого прибутку до районного бюджету в сумі 30240,00 грн. на рахунок №33212861700295 КБКД 11020201, які відповідно до ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України повинні перераховуватися до районного бюджету.

В обґрунтування позовної вимоги позивач зазначив, що за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради було складено акт № 720-13/74 від 29.07.2013 року та пред"явлено вимогу №720-18/1341 від 02.08.2013р. Вимога була відповідачем отримана, в судовому або позасудовому порядку не оскаржувалась та є наданий час чинною. У визначений законодавством строк підприємством відповідача пункт 9 Вимоги №720-18/1341 від 02.08.2013р. не виконано та не забезпечено перерахування частини чистого прибутку до районного бюджету в сумі 30240,00 грн. на рахунок №33212861700295 КБКД 11020201, які відповідно до ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України повинні перераховуватися до районного бюджету. Посилаючись на перелічені вище обставини, позивач просив суд ухвалити рішення про задоволення позову.

Представник Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради у наданому до суду клопотанні адміністративний позов ДФІ у Харківській області з урахуванням зменшення позовних вимог визнав у повному обсязі.

Представник позивача в судове засідання не прибув. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника ДФІ у Харківській області.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача, та вказав щодо підтримання позовних вимог позивача.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ДФІ у Харківській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради за період з 01.07.2010 р. по 31.05.2013 року.

Проведеною ревізією встановлено ряд порушень фінансової дисципліни, зокрема: встановлено безпідставне не перерахування частини чистого прибутку до районного бюджету в сумі 30240,00 грн. на рахунок №33212861700295 КБКД 11020201, які відповідно до ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України повинні перераховуватися до районного бюджету.

В ході ревізії встановлено, що за 2011 рік підприємством відповідно до Звіту про фінансові результати (ф.№2-м) за 2011 рік отримано чистий доход в сумі 37,00 тис. гривень. Належна відрахуванню частина прибутку (доходу) підприємства у розмірі 30% в сумі 11100,00 грн. до районного бюджету в порушення ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України та п.3 Порядку, 138 не перерахована.

Також встановлено, що за 2012 рік підприємством відповідно до Звіту про фінансові результати (ф.№2-м) отримано чистий дохід в сумі 63,8 тис.гривень. Належна відрахуванню частина прибутку (доходу) підприємства у розмірі 30% в сумі 19140,00 грн. до районного бюджету в порушення ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України та п.3 Порядку, 138 не перерахована.

Таким чином, внаслідок не перерахування підприємством частини чистого прибутку, районним бюджетом недоотримано доходів на суму 30240,00 грн.

За результатами ревізії складено акт № 720-13/74 від 29.07.2013, який підписано без заперечень (а.с. 10-17).

На підставі п. 7 ч. 1 ст. 10 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” та п.46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, начальнику КП «Коломацьке ВУЖКГ» направлено вимогу від 02.08.2013 за № 720-18/1341 щодо усунення виявлених порушень в строк до 02.09.2013 року.

Відповідно ст. 2 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головним завданням органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Згідно п. 7 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органам ДФІ надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Матеріалами справи підтверджено, що на час розгляду справи, вимога № 720-18/1341 від 02.08.2013 про усунення виявлених порушень законодавства отримана відповідачем, але не виконана в повному обсязі і не оскаржена в установленому законодавством України порядку.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються. Згідно п. 10 ст. 10 цього Закону органу державного фінансового контролю надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження та використання активів.

Представник відповідача через канцелярію суду надав клопотання про визнання адміністративного позову.

Згідно з ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Розглядаючи справу, суд додатково відмічає, що згідно з ч.3 ст.72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Обставини наявності визначених ревізією порушень та обов’язку їх усунення визнані представником відповідача. Отже, зазначені обставини додатковому доказуванню не підлягають.

Враховуючи обов’язковість виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються, законних вимог службових осіб державної фінансової інспекції, а також те, що на момент розгляду справи відповідачем зазначена вимога повністю виконана не була та те, що відповідач згоден з позовними вимогами позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94, 160– 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Комунального підприємства "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради про зобов"язання виконати вимогу задовольнити .

Зобов‘язати Комунальне підприємство "Коломацьке ВУЖКГ" Коломацької районної ради (код ЄДРПОУ 03358895), виконати вимогу Державної фінансової інспекції в Харківській області №720-18/1341 від 02.08.2013 року , а саме : забезпечити перерахування частини чистого прибутку до районного бюджету в сумі 30240,00 грн. на рахунок №33212861700295 КБКД 11020201, які відповідно до ч.9 ст.69 Бюджетного кодексу України повинні перераховуватися до районного бюджету.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Бідонько А.В.

Повний текст постанови виготовлений 09.12.2013 року.