Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2013 р. Справа № 814/4818/13-а
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Малих О.В., ознайомившись з
адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до відповідачів: 1. Ленінського відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (вул. Декабристів, 41/23, м. Миколаїв, 54020)
2. Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва (пр. Жовтневий, 55-е, м. Миколаїв, 54018)
про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Позивач, ОСОБА_1, звернулась до суду з адміністративним позовом до Ленінського відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції та Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва з вимогами про реструктуризацію її боргу по пенсійному фонду.
Дослідивши матеріали справ,суд прийшов до висновку, що зазначена позовна заява подана з порушенням вимог передбачених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України в разі подання позову до декількох
відповідачів у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Отже, позивачу у своєму позові слід визначити позовні вимоги стосовно обох відповідачів по справі - Ленінському відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції та Управлінню Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва - окремо.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд роз'яснює позивачу, що у листі Вищого адміністративного суду України №165/11/13-12 від 18.01.2012р. зазначено:
«Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративного-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача-суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VІ ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1 720,50 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4 588,00 грн.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Отже, позивачу слід надати суду доказ сплати судового збору за подання позову майнового характеру.
Оплата судового збору має здійснюватись на рахунок відкритий для його зарахування: р/р 31217206784002, одержувач коштів - УДКСУ ум. Миколаєві (місто 22030001), код одержувача (код за ЄДРПОУ) 37992781, банк одержувача - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ Миколаївського окружного адміністративного суду 35356555. У призначенні платежу потрібно вказувати слова «Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача)», назва та код ЄДРПОУ суду, до якого звертаються пункт з таблиці ставок судового збору.
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява подана із порушенням вимог ст. 106 цього Кодексу підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу в строк до 06.12.13 р. виправити недоліки вказані в ухвалі, оформити позовну заяву згідно з вимогами ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Малих