Постанова № 35782825, 03.12.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
03.12.2013
Номер справи
801/10630/13-а
Номер документу
35782825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 грудня 2013 р. Справа №801/10630/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Магері М.В., представника позивача Клімашевської Г.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні)

до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Правекс-Банк»

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Кримському регіоні» ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПРАВЕКС-БАНК» про стягнення 2040 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 18.07.2013 року працівниками Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні була проведена перевірка виконання відповідачем припису Інспекції №04/09-56-034 від 23.04.2013 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику. Оскільки припис виконаний не був, 27.08.2013 року позивачем була винесена постанова №224кр про накладення на відповідача штрафу у розмірі 2040 грн., який добровільно не сплачений, у зв'язку з чим позивач просить стягнути цю суму примусово.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника відповідача.

Заслухавши представника позивача та розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці та регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі передбачені Законом України «Про електроенергетику» (далі - Закон).

Відповідно до ст.9 Закону, Державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.

Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж.

Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" діє відповідно до Положення про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" Державного підприємства НЕК "Укренерго", затвердженого Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду 14.12.2006 року.

Обов'язки і відповідальність споживачів електричної енергії передбачені ст.26 Закону України «Про електроенергетику».

Споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.

Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач.

Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність (ст. 27 Закону).

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Санкції, передбачені частиною восьмою статті 24, частинами третьою, четвертою і п'ятою статті 26 та частиною третьою цієї статті, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачений відповідним положенням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 1999 року №1312.

Згідно з п.7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Судом встановлено, що позивачем 23.04.2013 року було винесено припис №04/09-56-034, яким відповідачу приписано в строк до 01.07.2013 року усунути порушення вимог чинного законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (а.с.7).

Посадовими особами позивача було проведено позапланову перевірку відповідача щодо виконання вимог вказаного припису, за результатами якої було складено акт (протокол) №04/09-56-049 від 18.07.2013 року, в якому зафіксовано невиконання відповідачем вимог припису №04/09-56-034 від 23.04.2013 року (а.с.9).

На підставі зазначеного акту перевірки, 27.08.2013 року позивачем винесена постанова №224кр, якою, відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та ст.31 Закону України "Про теплопостачання", за ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на відповідача було накладено штраф в сумі 2040 грн. (а.с.10).

Вказана постанова була направлена відповідачу поштою та отримана ним 02.09.2013 року, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.5).

Згідно з п.10 Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Відповідно до п.11 Положення, рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів, може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Відповідачем не надано доказів того, що постанова про накладення штрафу №224кр від 27.08.2013 року була оскаржена ним в адміністративному або судовому порядку та доказів сплати штрафу у добровільному порядку, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови були проголошені у судовому засіданні 03.12.2013 року.

Постанова у повному обсязі складена 05.12.2013 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) - задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Правекс-Банк» (98612, АР Крим, м.Ялта, вул.Київська, 36 б, р/р32005176801 в ГУНБУ по м.Києву та Київській області, МФО 321024, ЄДРПОУ 14360920) штраф у розмірі 2040 грн. (дві тисячі сорок гривень) на користь Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації доходів 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції» на рахунок 31118106700039. Отримувачем коштів є УДКСУ в м.Ялта, 21081100, код ЕГРПОУ отримувача 38027563. Банк отримувача - ГУ ДКСУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО банка отримувача - 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.С. Кононова