Ухвала суду № 35781872, 26.11.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2013
Номер справи
801/7318/13-а
Номер документу
35781872
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 801/7318/13-а

26.11.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Курапової З.І.,

суддів Воробйової С.О. ,

Кобаля М.І.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Громадської організації "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Євдокімова О.О. ) від 10.10.13 у справі № 801/7318/13-а

за позовом Громадської організації "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" (вул. Крупської, буд.42, кімната 509, м.Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97400)

в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Відділення зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (вул.Треньова, буд.3-а, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)

Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Євпаторійського міського відділу Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (вул.Революції, буд.34, м.Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97400)

Євпаторійського міського відділу Головного Управління Державної міграційної служби України в АР Крим (вул.Революції, буд.34/1/1, м.Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97416)

третя особа: Департамент Секрітаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини АР Крим (вул.Київська, буд.81, каб.104, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)

про визнання незаконними дій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Євдокімова О.О.) від 10.10.13 у справі № 801/7318/13-а адміністративний позов Громадської організації "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 до Відділення зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Євпаторійського міського відділу Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Євпаторійського міського відділу Головного Управління Державної міграційної служби України в АР Крим, третя особа Департамент Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини АР Крим, про визнання незаконними дій, - задоволено частково.

Зобов'язано Євпаторійський міський відділ Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим розглянути питання щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1.

В задоволенні інший частини позову - відмовлено.

Не погодившись з даною постановою суду, Громадська організація "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.10.2013 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

В судове засідання 26.11.2013 року сторони та їх представники не з'явилися. Про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Колегія суддів, відповідно до приписів ч.4 ст.196 КАС України, вважає за можливе апеляційний розгляд справи без участі не з'явившихся осіб, по наявним у матеріалах справи письмовим доказам.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Судова колегія, керуючись положеннями п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за можливе перейти до письмового провадження по справі.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач - Громадська організація "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 - 19.07.2013 року звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідачів Відділення зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Євпаторійського міського відділу Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Євпаторійського міського відділу Головного Управління Державної міграційної служби України в АР Крим та третьої особи Департаменту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини АР Крим.

29.07.2013 року позивачем було уточнено позовні вимоги, відповідно яких просив визнати незаконними дії Відділення зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Євпаторійського міського відділу Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим, Євпаторійського міського відділу Головного Управління Державної міграційної служби України в АР Крим що проявилось в відмові в реєстрації місцю проживання ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 та поновити право на реєстрацію за місцем проживання.

В обґрунтування позовних вимог визначено, що відповідачами безпідставно відмовлено у реєстрації позивача та її неповнолітньої дитини за місцем проживання, що призвело до звуження прав ОСОБА_2 та неповнолітньої дитини ОСОБА_3

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що суб'єктами владних повноважень було прийнято невмотивовані висновки, які обґрунтовані припущеннями, а не конкретними обставинами.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 стажувалася в відділенні реабілітації психоневрологічних хворих в якості інструктора по праці швацького виробництва з 09.01.2006 року по 27.06.2006 року. (а.с. 5).

У зв'язку з виїздом на навчання у 2006 році ОСОБА_2 та її неповнолітня дитина ОСОБА_3 були зняти з реєстрації за адресою АДРЕСА_1, після закінчення навчання та повернення до зазначеної адреси позивачу було відмовлено у реєстрації місця проживання за вказаною адресою.

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» № 1382-IV від 11.12.2003 року відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження. (надалі - Закон № 1382-IV)

Статтею 2 Закону № 1382-IV визначено, що громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Статтею 6 Закону № 1382-IV визначена реєстрація місця проживання особи, визначений перелік необхідних документів для реєстрації. Для реєстрації особа або її законний представник подає, зокрема документи, що підтверджують право на проживання в житлі.

Відповідно до ст. 11 Закону № 1382-IV встановлено, що реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 р. № 1077 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 року за № 2109/22421 розроблений відповідно до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" та визначає процедуру реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Пунктом 1.3. Порядку визначено, що реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Відповідно до п. 2.2 Порядку закріплено, що для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС України, зокрема документи, що підтверджують: право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання.

Судовою колегією встановлено, відповідно листа Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Ради Міністрів АР Крим від 17.04.2013р. № 10/1254 вбачається, що на час виникнення спірних правовідносин право власності на гуртожиток АДРЕСА_1 за попереднім власником ЗАТ "Євпаторіяжилбуд-2005" припинено, питання щодо прийняття зазначеного гуртожитку на баланс іншим власником не вирішено

Разом з тим, листом Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Ради Міністрів АР Крим від 17.04.2013р. № 10/1254 зазначено, що 18.04.2013 року на засіданні Республіканської комісії по вирішенню проблемних питань забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло планувався розгляд вищезазначеного питання.

На підставі викладеного, судова колегія встановила що відповідачем не порушено норм чинного законодавства стосовно відмови у реєстрації місця проживання ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3, оскільки позивачем не було надано необхідні документами, перелік яких визначений нормами чинного законодавства, з метою реєстрації місця проживання.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Громадської організації "Молодіжна організація захист інтересів молодих інвалідів" в інтересах ОСОБА_2 та її неповнолітньої дитини ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.10.13 у справі № 801/7318/13-а - залишити без задоволення

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.10.13 у справі № 801/7318/13-а - залишити без змін

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис З.І.Курапова

Судді підпис С.О. Воробйова

підпис М.І. Кобаль

З оригіналом згідно

Головуючий суддя З.І.Курапова