УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2013 року Справа № 825/3035/13-а
м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О., суддів - Грищенко Т.М., Мацедонської В.Е., при секретарі - Війтович Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2013 року адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради до державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИВ
Комунальне підприємство «Діловий центр» Чернігівської обласної ради (надалі за текстом - «КП «Діловий центр») звернулось до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0023711510 від 26.07.2013 р., яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання із сплати частини чистого прибутку (доходу) на 170 грн.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2013 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нову постанову про задоволення позову.
Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що рішенням Чернігівської обласної ради від 29.03.2013 р. «Про затвердження нормативу відрахувань до обласного бюджету частини прибутку комунальних комерційних підприємств обласної ради на 2013 рік» для КП «Діловий центр» встановлено норматив відрахування частини чистого прибутку підприємств на 2013 рік у розмірі 5 відсотків.
12.07.2013 р. посадовцями державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області (надалі за текстом - «ДПІ у м. Чернігові») проведено камеральну перевірку податкової звітності з частини чистого прибутку (доходу).
Результати перевірки оформлено актом № 15/15-124 від 12.07.2013 р.
Згідно цьому акту позивачем порушено вимоги ст. 49 Податкового кодексу України внаслідок неподання розрахунку чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за І квартал 2013 р.
На підставі висновків, цього акта перевірки ДПІ у м. Чернігові прийнято податкове повідомлення-рішення № 0023711510 від 26.07.2013 р., яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання із сплати частини чистого прибутку (доходу) за штрафними санкціями на 170 грн.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належить частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 138.
Згідно з абзацом другим пункту 3 цього Порядку розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 49.18 статті 49 ПК України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Водночас, згідно з пунктом 49.19 статті 49 ПК України якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду. Для цілей Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом Кодексу.
За змістом пункту 152.9 статті 152 ПК України для цілей розділу III «Податок на прибуток підприємств» використовуються такі податкові періоди: календарний квартал, півріччя, три квартали, рік.
Згідно підпункту 120.1 статті 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Таким чином, КП «Діловий центр» повинно було визначати частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, згідно із формою розрахунку, яка затверджена Державною податковою службою, та подати її до органу державної податкової служби, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Враховуючи, що позивач не виконав покладеного на нього обов'язку, слід погодитись з висновком суду попередньої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що місцевим судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя Т.М.Грищенко
суддя В.Е.Мацедонська
Ухвала складена в повному обсязі 26 листопада 2013 р.
Головуючий суддя Лічевецький І.О.
Судді: Грищенко Т.М.
Мацедонська В.Е.