ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2013 року (11 год. 20 хв.)Справа № 808/7583/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лазаренко М.С.,
при секретарі Кретові К.С.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства « Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»
до: Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
про: визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення від 12.06.2013 № 0001451702/1475/10/172-16,
ВСТАНОВИВ:
20 вересня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства « Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі - позивач) до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.06.2013 № 0001451702/1475/10/172-16 про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи з фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн.
В адміністративному позові позивач зазначає, що на підставі акту № 486/2201/26249694 від 30.05.2013 р. було винесене податкове повідомлення - рішення № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013 р. про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними ( фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн., виписане на філію «Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький Облавтодор «ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України».
У відповідності до ст. 56 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року за № 2755-VІ, позивачем в порядку адміністративного оскарження були подані скарги на податкове повідомлення- зішення № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013 р. до Головного управління Міндоходів у Запорізькій області керівників філії «Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» без номеру і дати та ДП «Запорізький Облавтодор «ВАТ «ДАК»Автомобільні дороги України» № 9/738 від 21.06.2013 р. про скасування податкового повідомлення - рішення.
Рішенням ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 04.07.2013 р. № 930/10/08-01-10-01-20 (№ 1437/7/08-01-10-01-20) було продовжено строк розгляду первинних скарг до 20.08.2013 р. включно.
ГУ Міндоходів у Запорізькій області прийняло рішення про результати розгляду первинних скарг № 1432/10/08-01-10-01-20 (№ 2487/7/08-01-10-01-20) від 07.08.2013 р. у якому: «залишило без змін податкове повідомлення - рішення Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 12.06.2013 р. № 0001451702/1475/10/172-16, а скарги - без задоволення».
Рішення про результати розгляду первинних скарг № 1432/10/08-01-10-01-20 (№ 2487/7/08-01- 10-01-20) від 07.08.2013 р. ГУ Міндоходів у Запорізькій області ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України» отримало 12.08.2013 р. вхідний № 1609.
Протягом 10-ти календарних днів, наступних за днем одержання рішення про результати розгляду первинних скарг № 1432/10/08-01-10-01-20 (№ 2487/7/08-01-10-01-20) від 07.08.2013 р. ДП «Запорізький Облавтодор» «ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» звернулося з повторною скаргою на податкове повідомлення-рішення № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013 р. до Міністерства доходів і зборів України від 19.08.2013 р. № 9/1038.
Міністерство доходів і зборів України прийняло Рішення про результати розгляду повторної скарги № 10513/6/99-99/10-01-03-15 від 06.09.2013 р. у якому вирішило: «... Міністерство доходів і зборів України залишає без змін податкове повідомлення-рішення Токмацької ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 12.06.2013 р. № 0001451702/1475/10/172-16 та рішення ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 07.08.2013 р. № 1432/10/08-01-10-01-20, прийняте за розглядом первинної скарги, а скаргу ДП «Запорізький Облавтодор» «ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» - без задоволення.
Рішення № 10513/6/99-99-10-01-03-15 від 06.09.2013р. отримане ДП «Запорізький Облавтодор» «ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» 10.09.2013 р. № 1197.
ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» не погоджується з податковим повідомленням-рішенням Токмацької ОДПІ № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013 р. про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн.
Позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013р., винесене Токмацькою ОДПІ, таким що не відповідає діючому законодавству України та підлягає скасуванню.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте направив на адресу суду додаткові пояснення до адміністративного позову та клопотання про підтримання позовних вимог в повному обсязі та про розгляд справи без його участі.
В судове засідання з'явився представник відповідача Єрохіна Н.О.
Представник відповідача надав до суду письмові заперечення на позов, в яких вказує, що в ході здійснення документальної планової виїзної перевірки Філії «Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії» Автомобільні дороги України встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки щодо правильності сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу за лютий 2012 року, за березень 2012 року, за травень 2012 року, червень 2012 року, за липень 2012 року, за серпень 2012 року, за вересень 2012 року, за жовтень 2012 року, за листопад 2012 року, а саме: по результатам перевірки встановлено, що Філія «Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року не своєчасно перераховувало податок на доходи фізичних осіб в сумі - 83395,28 грн.; грн., в тому числі: за лютий 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі -6953,28 грн.; за березень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі - 9521,02 грн.;за травень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі-9995,12 грн.; за червень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі - 10754,12 грн.; за липень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі-8458,90 грн.; за серпень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі - 10111,45 грн.; за вересень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі-8379,09 грн.; за жовтень 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі - 9474,97 грн.; за листопад 2012 року несвоєчасно перераховано податок на доходи фізичних осіб в сумі - 9747,33 грн.
Відповідно п. 18.1 ст. 18 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (із змінами і доповненнями) податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
Відповідно до пункту 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (із змінами і доповненнями) податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом
По результатам переревірки на порушення пп.168.1.2 п.168.1 ст.168, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168, п.п.176.2 «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- VІ (із змінами та доповненнями) за період з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року встановлені випадки неперерахувания (несвоєчасного перерахування) податку з доходів фізичних осіб податковим агентом, під час виплати доходу, у т.ч. при виплаті заробітної плати найманим працівникам в сумі- 83395-28 грн. (пояснення підприємством не надані).
Відповідно до п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахувания) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Відповідно до п.п.129.1.3 п. 129.1 ст. 129, ч.І п. 129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ ( із змінами і доповненнями ) до п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ( із змінами і доповненнями ) застосовано штрафні (фінансові) санкції за неперерахувания податку на доходи фізичних осіб податковим агентом, під час виплати доходу, у т.ч. при виплаті заробітної плати найманим в сумі - 20848,82 грн.
Враховуючи вищезазначене Токмацька ОДПІ вважає, що оскаржуване позивачем податкове повідомлення-рішення прийняте Токмацькою ОДПІ на законних підставах, в зв'язку з чим просить відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи приписи зазначеної вище норми, відсутності в судовому засіданні відповідача суб'єкта владних повноважень, яким надано письмові та усні пояснення по суті спору, відстуності потреби заслуховування свідків або експертів, наявність достатніх матеріалів та відсутність перешкод для розгляду справи по суті на підставі наявних у справі доказів, суд вирішив розглянути справу в порядку письмового провадження.
З урахуванням приписів статті 41 та 128 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, справу розглянуто в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши її обставини та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.
Відповідно до Положення філії «Михайлівський райавтодор» ДП дочірнього підприємства «Запорізький облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» затвердженого ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» філія здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства та в межах повноважень, встановлених цим Положенням. Філія є відособленим підрозділом ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», не є юридичною особою, здійснює свою діяльність на принципах внутрішнього господарського розрахунку, підпорядкованості та підзвітності органам управління підприємства.
ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні та розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці і кооперації. Для цього підприємство здійснює будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, виконання відповідних державних програм; проводить науково-технічну політику з метою скорочення інвестиційного циклу і впровадження найновіших досягнень вітчизняної та зарубіжної науки і техніки, концентрації науково-технічного і виробничого потенціалу з розроблення та впровадження нових прогресивних видів техніки, технологій та матеріалів.
Предметом діяльності підприємства є виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, мостів, інших споруд та елементів обстановки доріг; будівництво мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітену; забезпечення сталої роботи на автомобільних дорогах в умовах стихійного лиха, аварій, катастроф і подолання їхніх наслідків; виконання інших функцій, пов'язаних з реалізацією покладених на підприємство завдань, які не суперечать чинному законодавству.
Як встановлено із матеріалів справи, Токмацькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ Міндоходів у Запорізькій області Михайлівське відділення було проведено перевірку та складено акт від 30.05.2013 № 486/2201/26249694 «Про результати планової виїзної перевірки Філії Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.212, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012».
Згідно висновків акту від 30.05.2013р. № 486/2201/26249694 «Про результати планової виїзної перевірки Філії «Михайлівський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012 по 31.12.2012» (в спірній частині) перевіркою встановлені порушення: пп.168.1.2, пп.168.1.4., пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, в частині несвоєчасного перерахування податку з доходів фізичних осіб у 2012 році в розмірі 83395,28грн.
На підставі вказаного акта відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.06.2013р. № 0001451702/1475/10/172-16, яким, згідно пп.54.3.5 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та пп.168.1.2, пп.168.1.4., пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п.п.176 .2 «а», ст.176 Податкового кодексу України, та збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у загальному розмірі 20848,82грн., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями - 20848,82грн.
З розрахунку податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій до вказаного податкового повідомлення-рішення вбачається, що відповідачем застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20848,82 грн. згідно ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України.
ДП «Запорізький Облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»» не погоджується з податковим повідомленням-рішенням Токмацької ОДПІ № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013 р. про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн.
Позивач вважає, що податкове повідомлення - рішення № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013р., винесене Токмацькою ОДПІ, таким що не відповідає діючому законодавству України та підлягає скасуванню, в зв'язку з чим звернувся до суду.
Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визначається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Підпунктом 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України передбачено, що якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.п.49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно абз.1 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Позивач, відповідно до вимог чинного законодавства подає до органів ДПІ податковий розрахунок сум доходу за формою 1 ДФ.
Форма № 1ДФ є податковою декларацією (п. 46.1 ПКУ), яка згідно з пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу України подається до органу державної податкової служби у строки, встановлені Податкового кодексу України для податкового кварталу. Відповідно до пп. 49.18.2 ПКУ така податкова декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Пункт 2.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020, встановлює, що форма № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, тобто за 1 квартал поточного року - до 10 травня, за 2 квартал - 10 серпня, за З квартал - 10 листопада, за 4 квартал - 10 лютого.
Відповідно до податкового повідомлення-рішення відповідачем застосовано штраф у розмірі у розмірі 20848,82 грн. згідно ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, в той час, актом перевірки від 30.05.2013р. № 486/2201/26249694 встановлено по суті порушення у вигляді несвоєчасного перерахування податку на доходи фізичних осіб, а саме: за п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 54.2 ст. 54 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом ГУ цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Згідно п. 18.2 ст. 18 Податкового кодексу України податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов'язки, встановлені цим Кодексом для платників податків.
Відповідно до ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Позивачем за перевіряємий період не допущено порушень податкового законодавства (відповідно до ст. 127.1 ПКУ) щодо: не нарахування податку з доходів фізичних осіб, що підтверджується розрахунково-платіжними відомостями по заробітній платі за 2012р.; неутримання податку з доходів фізичних осіб, що підтверджується тими ж розрахунково- платіжними відомостями по заробітній платі та платіжними дорученнями або виписками банку за період 2012р.; несплата (неперерахування) податку з доходів фізичних осіб, що підтверджується тими ж виписками банку, де зазначено не тільки перерахування зарплати на карткові рахунки працівникам, але в той же час податку з доходів, також наданими звітами про дебетові та кредитові операції по рахункам за 2012 рік. Також, додатково, підтверджуємо, що на час закінчення податкової перевірки (період перевірки 01.01.2012р. по 31.12.2012р.) податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті за 2012 рік, був сплачений в повному обсязі, що зазначено в акті.
Пунктом 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Як вбачається з акту перевірки від 30.05.2013р. №486/2201/26249694, перевіряючими встановлено порушення позивачем податкового законодавства у вигляді прострочення встановленого строку сплати податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, що відповідає передбаченому ст. 126 Податкового кодексу України складу порушення, однак податковим повідомленням-рішенням від 28.12.2012 р. №0000911702 відповідач застосував штраф на підставі ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, тобто за несплату узгодженого грошового зобов'язання взагалі.
Таким чином, враховуючи вищезазначені правові норми, беручи до уваги те, що відповідачем змінено підстави застосування штрафних (фінансових) санкцій та визначено грошове
зобов'язання платника податків, на підставі ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, не відповідає складу правопорушення встановленого ДПІ під час перевірки.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що відповідачем не доведена правомірність винесення спірного податкового повідомлення - рішення від 12.06.2013 № 0001451702/1475/10/172-16 про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи з фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 КАС України).
Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Ураховуючи вище викладене, суд вважає, що відповідачем не доведена правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, у зв'язку із чим позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст. ст.11, 161-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення - рішення від 12.06.2013 № 0001451702/1475/10/172-16 - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (Михайлівське відділення) № 0001451702/1475/10/172-16 від 12.06.2013р. про визначення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 20848,82 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 20848,82 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 32025623) судовий збір в розмірі 208 (двісті вісім) грн. 50 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С. Лазаренко