Постанова № 3571015, 04.09.2008, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2008
Номер справи
2-а-198/08
Номер документу
3571015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія Справа № 2-а-192/08

 ПОСТАНОВА

 Іменем України

4 вересня 2008 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Яковлєва О.В.

при секретарі - Дигас В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Олександрівського району в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства “Промагро” про стягнення суми штрафних санкцій та пені,Ї

ВСТАНОВИВ:

2 липня 2008 прокурор Олександрівського району, діючи в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звернувся в суд з адміністративним позовом до дочірнього підприємства “Промагро” про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені.

Прокурор Олександрівського району в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік, згідно якого ,середньооблікова чисельність штатних працівників облікового сектору на підприємстві складає 44 особи, кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів згідно нормативу має бути 2 особи, фактично інваліди на підприємстві не працюють. Фонд оплати праці штатних працівників складає 259,9 тис грн., середньорічна заробітна плата одного штатного працівника складає 5906,82 грн. Відповідно, заборгованість відповідача за непрацевлаштування 2 інвалідів становить 11813,64 грн.. За час існування боргу у період з 16.04.2008 року по 04.06.2008 року нараховано пеню в сумі 236,5 грн.. Таким чином, заборгованість відповідача перед державою в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів становить 12050,14 грн..

На підставі зазначеного, прокурор Олександрівського району просить з відповідача на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів стягнути адміністративно-господарські санкції та пеню на загальну суму 12050,14 грн..

Прокурор Олександрівського району в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, підтвердженням чому є поштові повідомлення (а.с.15, 21), причини неявки суду не повідомив.

Представник Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та надав суду пояснення згідно позовної заяви.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив повторно, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, підтвердженням чому є поштові повідомлення (а.с.16, 23). Причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень на позов не надав.

Заслухавши представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що позов прокурора Олександрівського району в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства “Промагро” про стягнення суми штрафних санкцій та пені Ї підлягає задоволенню з таких підстав.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор зебезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статею 36-1 Закону України “Про прокуратуру” визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Підставою звернення прокурора Олександрівського району до суду з даним позовом стало порушення економічних та соціальних інтересів держави, що виявились в недоотриманні коштів бюджетом Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Частина 10 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, надає Фонду соціального захисту інвалідів, його відділенням право захищати свої права та законні інтереси в суді.

Згідно Положення про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом Директором Фонду соціального захисту інвалідів №16 від 01.03.2007р. (а.с.7-8), Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів і має статус юридичної особи. Відділення приймає участь у межах своєї компетенції в реалізації на території області державної політики у сфері соціального захисту інвалідів. Також здійснює контроль за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Згідно ст. 20 вказаного Закону, підприємства, організації громадські організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в цій статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки позовної давності.

Пунктом 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. № 1767, з подальшими змінами та доповненнями, встановлено, що підприємства, на яких працює 8 і більше чоловік, реєструється у відділеннях Фонду за своїм місцезнаходженням і щороку не пізніше 1 лютого подають до відділень звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується Держкомстатом.

Судом встановлено, що 24 січня 2008 року дочірнє підприємство “Промагро” подало до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік. Із звіту вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового сектору на підприємстві складає 44 особи, інваліди на підприємстві не працюють. У відповідності до нормативу, передбаченого ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, на підприємстві кількість працюючих інвалідів має складати 2 особи. Фонд оплати праці штатних працівників складає 259,9 тис. грн., середньорічна заробітна плата одного штатного працівника складає 5906,82 грн.. Відповідно, заборгованість відповідача за непрацевлаштування 2 інвалідів становить 11813,64 грн.(а.с.4, 5).

Згідно ч.2 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №223 від 15.05.2007 року, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Облікова ставка Національного банку України станом на 04.06.2008 р. складає 12%. Розрахунковий розмір пені складає 0,04%. Сума пені за один день простроченняЇ 4,73 грн. Кількість днів існування боргу у період у період з 16.04.2008 року по 04.06.2008 року склало 50 днів. Одже, сума пені становить 236,50 грн. (а.с.6).

Платежів в рахунок погашення заборгованості з адміністративно-господарських санкцій та пені відповідачем не здійснювалось. Таким чином, загальна сума заборгованих адміністративно-господарські санкцій та пеню становить 12050,14 грн..

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд прийшов до висновку, що прокурор Олександрівського району, діючи в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, на законних підставах звернувся до суду і позов підлягає задоволенню.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить покласти на рахунок держави.

Керуючись п.2 ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України “Про прокуратуру”, ст. ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року №875-XII, Порядком сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року № 1767, Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №223 від 15.05.2007 року, Положенням про Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом директора Фонду соціального захисту інвалідів від 01.03.2007 року №16, ст.ст. 60, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,Ї

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Олександрівського району в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства “Промагро” про стягнення суми штрафних санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з дочірнього підприємства “Промагро”, р/р 26008301334308 в БВ №4 “Олександрівське” філії “Відділення ПІБ м. Кіровоград”, МФО 323301, код ЄДРПОУ 33064365, на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, р/р 31213221800322 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код ЄДРПОУ 24144695, штрафних санкцій та пені в сумі дванадцять тисяч п'ятдесят гривень чотирнадцять копійок (12050,14 гривень).

Судові витрати покласти на рахунок держави.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження постанови, а в разі проголошення вступної та резулятивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги на постанову суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Суддя (підпис) О.В. Яковлєв

З оригіналом згідно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.В. Яковлєв