Постанова № 35702007, 19.10.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2010
Номер справи
2-а-3066/10/1970
Номер документу
35702007
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-3066/10/1970

"19" жовтня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Данилевич Н.А.

при секретарі Лавренюк О.М.

за участю:

представника позивача Сеника О.І.

представника відповідача Колодія С.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільського обласного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Атіква»про стягнення штрафу, суд-

В С Т А Н О В И В:

Тернопільський обласний центр зайнятості, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Атіква», надалі відповідач, про стягнення штрафу.

Позов мотивовано тим, що 24.06.2010 року у відповідача було проведено перевірку щодо дотримання вимог ст.5 Закону України «Про зайнятість населення». За результатами проведеної перевірки було складено акт, в якому зафіксовано факт порушення відповідачем положень ст.5 Закону України «Про зайнятість населення», зокрема вищевказаною статтею передбачено, що у разі відмови у прийомі на роботу громадян із категорій соціально незахищених у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі 4 мінімальних заробітних плат. За вказаних обставин на відповідача було накладено штраф в сумі 17680грн. за відмову у працевлаштуванні п"ятьох безробітних, яким були видані направлення для працевлаштування в рахунок квоти. Відповідачем дана сума штрафу у визначені строки сплачена не була.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у заяві та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнав, пояснивши, що позивачем при проведенні перевірки було порушено вимоги Закону України «Про зайнятість населення», зокрема акт складено особою, яка не мала на це повноважень, а також при направленні на роботу осіб центром зайнятості видано неналежно оформлені направлення, а саме: направлення гр.ОСОБА_3 не містить підпису керівника, а у направленнях, виданих гр. ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 містяться різні підписи керівників. Крім того, представник відповідача пояснив, що їм не було відомо про рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради № 1755 від 6.11.2009року про бронювання робочих місць. Позивачем в порушення вимог рішення виконавчого комітету ТМР №1755 від 6.11.2009р. не було повідомлено ТзОВ «Атіква»про встановлену бронь для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 6.11.2009р. «Про бронювання робочих місць на підприємствах, організаціях та установах міста Тернополя для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту на 2010р.»встановлено, зокрема, для товариства з обмеженою відповідальністю «Атіква»квота на 2010р. в кількості всього 4 чол. , в тому числі 2 чоловік із категорії жінки, які мають дітей до 6 років, одинокі матері, які мають дітей віком до 14 років або дітей інвалідів, 1 чол. з категорії молодь, яка закінчила або припинила навчання ... та 1 чол. з категорії молодь, яка звільнилася із строкової військової служби...( а.с.12,13) .

Листом ТзОВ «Атіква»від 26.11.2009р. у відповідь на рішення виконавчого комітету ТМР №1755 від 6.11.2009р. повідомило Тернопільський міський цент зайнятості, що підприємством на 2010рік заброньовано 4 робочих місця (а.с.37).

Начальником інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Тернопільського ОЦЗ Білим В.М., згідно направлення від 23.06.2010року №53, 24.06.2010 року було проведено перевірку щодо дотримання вимог Закону України "Про зайнятість населення" у ТзОВ «Атіква»(а.с.18).

За результатами проведеної перевірки складено акт від 24.06.2010 року, в якому зафіксовано, що для працевлаштування на посаду оператора заправних станцій Тернопільським міськрайонним центром зайнятості було видано направлення ОСОБА_9 від 13.04.2010р., ОСОБА_6 від 15.04.2010р., ОСОБА_4 від 13.04.2010р., ОСОБА_5 від 14.04.2010р., ОСОБА_3 від 13.04.2010р. Однак, підприємством вказаним особам було відмовлено в прийнятті на роботу з мотивації зайнятості вакансій, хоча дана вакансія була введена як актуальна в базу вакансій служби зайнятості 2.04.2010р. і на момент видачі вказаних направлень була актуальна (а.с.14).

Згідно акту, за відмовою у прийнятті на роботу громадян із числа категорій, зазначених у п.1. ст.5 Закону України «Про зайнятість населення»у межах встановленої броні на підприємство накладено штраф в сумі 17680 грн., який необхідно внести в 30 -денний строк.

Штраф на суму 17680 грн. відповідачем на час розгляду справи не сплачений.

Відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про зайнятість населення»держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту на ринку праці. До таких громадян належать жінки, які мають дітей віком до шести років, одинокі матері, які мають дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів, молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, звільнилися зі строкової військової служби або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце, дітям-сиротам, які залишилися без піклування батьків, а також особам, яким виповнилося п'ятнадцять років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть прийматись на роботу, особи передпенсійного віку, особи, звільненні після відбуття покарання або примусового лікування, інваліди, які не досягли пенсійного віку. Для працевлаштування вищезазначених категорій громадян місцеві державні адміністрації або виконавчі комітети міських рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними 5 відсотків загальної кількості робочих місць.

У разі відмови у прийомі на роботу громадян із числа категорій соціально незахищених (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Одержані кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і можуть використовуватися для фінансування витрат підприємств, установ та організацій, які створюють робочі місця для цих категорій понад встановлену квоту.

Стаття 20 Закону України «Про зайнятість населення»покладає на підприємства, установи, організації обов'язок щодо працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці

Як підтверджується актом перевірки від 24.06.2010р. та матеріалами справи відповідач відмовив у прийомі на роботу п'ятьом громадянам із категорій соціально незахищених у межах установленої броні на підприємстві коли вакансія була введенна, як актуальна в базу вакансій служби зайнятості.

Частиною 3 статті 5 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що у разі відмови у прийомі на роботу громадян із категорій соціально незахищених у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі 4 мінімальних заробітних, тому внаслідок вказаного порушення на відповідача було накладно штраф в сумі 17680 грн.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача про те, що їм про рішення виконавчого комітету ТМР №1755 від 6.11.2009р. про встановлену бронь для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту не було повідомлено . Дані обставини спростовуються листом ТзОВ «Атіква»від 26.11.2009р. у відповідь на рішення виконавчого комітету ТМР №1755 від 6.11.2009р., яким відповідач повідомив Тернопільський міський цент зайнятості, що підприємством на 2010рік заброньовано 4 робочих місця. Виходячи з даного листа видно, що позивачеві станом на 26.11.2009р. було відомо про рішення виконавчого комітету ТМР №1755 від 6.11.2009р. та самостійно повідомлено про наявність на підприємстві 4 робочих місць в 2010р.

Не відповідають обставинам справи доводи відповідача про те, що акт складено 24 травня 2010р., а не 24 червня 2010року та особою, яка не мала на це повноважень. Так, відповідно до наданого позивачем акту перевірки, датою його прийняття вказано 24 червня 2010р., а датою вручення ТзОВ «Атіква»наступний день 25.06.2010р. Доручення Тернопільського обласного центру зайнятості для здійснення перевірки ТзОВ «Атіква»видано начальнику інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Тернопільського ОЦЗ 23.06.2010р., що відповідає вимогам Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 24.06.1991р. №47. Дані обставини підтверджуються також, випискою із журналу обліку накладених штрафів та ходу претензійно правової роботи, де вказано 24.06.2010р., як дату накладення та ТзОВ «Атіква»штрафу в розмірі 17680грн. А надання відповідачеві примірника акту перевірки додержання вимог статті 5 Закону України «Про зайнятість населення»із зазначенням дати перевірки «24 травня 2010року», суд вважає, відбулося внаслідок технічної помилки.

Суд не приймає до уваги, як доказ, заперечення представника відповідача, про те, що вони самостійно працевлаштували за період з 06.11.2009р. по 12.01.2010р. 7 працівників з числа пільгових категорій, оскільки на момент видачі направлень безробітним ОСОБА_9 від 13.04.2010р., ОСОБА_6 від 15.04.2010р., ОСОБА_4 від 13.04.2010р., ОСОБА_5 від 14.04.2010р., ОСОБА_3 від 13.04.2010р. установлена броня на підприємстві вакансій була введенна, як актуальна в базу вакансій служби зайнятості. Внаслідок чого, позивач, правомірно вважав, що на час видачі направлень вищевказаним громадянам установлена броня на підприємстві вакансій була актуальна. Відповідальність відповідно до ч.3 ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення»передбачена, саме за відмову у прийомі на роботу громадян із категорій соціально незахищених. Саме за таке порушення на відповідача було накладено штраф в сумі 17680грн.

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, ч.3 ст.5 Закону України "Про зайнятість населення", суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атіква" ( ідент.код 32736727) на користь Тернопільського обласного центру зайнятості 17680( сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) грн. штрафу на рахунок Тернопільського міськрайонного центру зайнятості №37177305900002 , код 14029303, МФО 838012 в УДК в Тернопільській області.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки визначені ст.186 КАС .

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя Данилевич Н.А.