Ухвала суду № 35700828, 21.11.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2013
Номер справи
809/1239/13-а
Номер документу
35700828
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2013 року Справа № 876/9983/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Мікули О.І., Ніколіна В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31 травня 2013 року у справі за позовом Іваано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

в с т а н о в и в:

Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 33675,61 грн.

В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що відповідач, в порушення статей 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", не сплатив адміністративно-господарські санкції за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда та не зайняте ним в 2012 році в розмірі 33675,61 грн. та пеню, нараховану за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, в розмірі 6,74 грн. Загальна сума несплачених адміністративно-господарських санкцій та пені становить 33675,61 грн.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного позову від 31 травня 2013 року позов задоволено повністю. Постановлено стягнути з комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради на користь Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та нараховану пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в загальному розмірі 33675 (тридцять три тисячі шістсот сімдесят п'ять) гривень 61 копійку.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції КП «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради оскаржила її подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова є незаконна і необґрунтована та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, при невідповідності висновків суду обставинам справи і підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про повну відмову в задоволенні позову.

Відповідно до ст.197 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради є юридичною особою, яке здійснює господарську діяльність та використовує найману працю.

25.02.2013 року відповідачем подано позивачу звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік, згідно якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік становила 41 особа, з них 1 особа, якій встановлена інвалідність та яка працювала на підприємстві. Фонд оплати праці штатних працівників визначено в розмірі 1380,7 (тис.грн.), а середньорічна заробітна плата штатного працівника становила 2806,00 грн. в рік (а.с.8).

Судом першої інстанції вірно встановлено, що КП "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради не забезпечено працевлаштування ще 1 інваліда із врахуванням того, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за 2012 рік становила 41 особа, а кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, відповідно до 4% нормативу становить 2 особи, яким за висновками медико-соціальних експертних комісій встановлена інвалідність. Проте відповідачем працевлаштовано лише 1 інваліда.

Як вбачається з розрахунку заборгованості по сплаті адміністративного-господарських санкцій та пені, фонд оплати праці штатних працівників становив 1380700,00 грн. в рік, середня річна заробітна плата штатного працівника відповідача становить 33675,61 грн., відповідно сума адміністративно-господарських санкцій за 2012 рік за 1 непрацевлаштованого інваліда становить 33675,61 грн., а пеня, нарахована за несвоєчасну сплату адміністративного-господарських санкцій, складає 6,74 грн. (а.с.9).

Згідно листа Долинського районного центру зайнятості від 21.05.2013 року за № 1144-01/21-13, КП "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради звіти форми 3-ПН про наявність вакантних робочих місць для працевлаштування інвалідів до центру зайнятості протягом 2012 року не подавались (а.с.35).

11.03.2013 року Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до КП "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради з листом за № 03-69/208 про необхідність перерахування коштів у зв'язку із застосуванням до відповідача адміністративно-господарських санкцій та нарахуванням пені.

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

Згідно частини 3 статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 1 статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно частини 2 статті 19 вказаногоЗакону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною 1 цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Відповідно до частини 3 статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним (частина 5 статті 19 Закону).

Судом першої інстанції вірно встановлено, що норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідача складав 2 штатних працівника за 2012 рік, 1 з яких зайняте інвалідом не було. Оскільки, відповідач не подавав до Долинського районного центру зайнятості звіти про наявність вакантних робочих місць для працевлаштування інвалідів протягом 2012 року, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що КП "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради не вжито всіх залежних від нього заходів щодо працевлаштування інвалідів.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Частиною 2 статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно частини 4 статті 20 вказаного Закону адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідач, в порушення статей 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", не виконав нормативу по працевлаштуванню 1 інваліда та в строк до 15.04.2012 року не сплатив адміністративно-господарські санкції за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом в розмірі середньої річної заробітної плати на робочому місці на загальну суму 33675,61 грн. За порушення КП "Житлово-експлуатаційна організація" Долинської міської ради термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, у відповідності до частини 2 статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", Івано-Франківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів нарахувало відповідачу пеню в розмірі 6,74 грн. Загальна сума несплачених адміністративно-господарських санкцій та пені становить 33682,35 грн., а тому судом першої інстанції прийнято вірне рішення рішення про стягнення даних коштів з відповідача.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищенаведене, апеляційну скаргу комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради» слід залишити без задоволення, а вказану постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст.195,198,200,205,207,254 КАС України, суд, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Долинської міської ради залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31 травня 2013 року у справі № 809/1239/13-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий А.Р.Курилець

Судді О.І.Мікула

В.В.Ніколін