Постанова № 35700103, 12.11.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2013
Номер справи
821/3615/13-а
Номер документу
35700103
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" листопада 2013 р. Справа № 821/3615/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Циганій С.І.,

при секретарі - Чернієнко М.В.,

за участю представника позивача - Саплєвої О.В., представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Херсонській області до ОСОБА_4, третя особа - Приватне підприємство "Євробудівник" про скасування реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт,

встановив:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Херсонській області (далі - позивач, Інспекція ДАБК в Херсонській області) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_4 (далі - відповідач, ОСОБА_4), у якому просить скасувати реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 08 серпня 2012 року № ХС 06212136339.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем було подано до Інспекція ДАБК в Херсонській області повідомлення про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху" за адресою АДРЕСА_1, яке зареєстровано 08.08.2012р. за № ХС 06212136339. 17.05.2013р. позивачем проведена позапланова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил реконструкції гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху за адресою: АДРЕСА_1, якою встановлено, що реконструкція гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху проводиться без отримання будівельного паспорту на будівництво, та про що складено акт. Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд скасувати реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач надав суду письмові заперечення, в яких вимоги позивача не визнає та просить відмовити в їх задоволенні, оскільки жодним із нормативних документів не визначено порядок скасування повідомлення про початок будівельних робіт, а також не зазначено право звернутись із позовом до суду про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт. Крім того, позивач провів перевірку за відсутності відповідача та безпідставно вніс в акт перевірки інформацію про присутність відповідача при перевірці.

В судовомі засіданні представники відповідача просили відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав зазначених у письмових запереченнях.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_4 було подано до Інспекція ДАБК в Херсонській області повідомлення про початок виконання будівельних робіт "Реконструкція гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху" за адресою АДРЕСА_1, яке зареєстровано 08.08.2012р. за № ХС 06212136339.

19.04.2013р. на адресу позивача надійшла скарга мешканців домоволодіння по АДРЕСА_1.

17.05.2013р. позивачем проведена позапланова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил реконструкції гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху за адресою: АДРЕСА_1, якою встановлено, що реконструкція гаражу та сараю під житловий будинок з підвалом та надбудовою 2-го поверху проводиться без отримання будівельного паспорту на будівництво, про що складено акт від 17.05.2013р.

З огляду на вищевказане суд зазначає наступне.

Відповідно до преамбули Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011р. № 3038-VI (далі - Закон України № 3038-VI), цей Закон встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до ч.2 ст. 39-1 Закону України № 3038-VI у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Про скасування повідомлення або декларації замовник письмово повідомляється протягом трьох робочих днів з дня скасування.

Судом встановлено, що на даний момент на законодавчому рівні не визначено порядок реалізації положень статті 39-1 Закону України №3038-VI, в тому числі не визначено порядок скасування Інспекціями ДАБК реєстрації таких повідомлень.

При цьому, суд зазначає, що невизначеність законодавства не можуть бути підставою недотримання або порушення прав особи.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження Державної архітектурно - будівельної інспекції щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 08.04.2011 № 439/2011, Порядком здійснення державного архітектурного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553.

Згідно ст. 41 Закону України № 3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

В задоволені позову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Херсонській області відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 19 листопада 2013 р.

Суддя Циганій С.І.

кат. 6.3