ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань залишення позовної заяви без розгляду
Справа №813/3875/13-а
26 липня 2013 року Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - cудді Кузана Р.І.
з участю секретаря судового засідання Кончук Н.С.,
представників:
позивача ОСОБА_1
відповідача 1 Балюєва С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_3 до Департаменту містобудування Львівської міської ради, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, третя особа ОСОБА_4 про скасування наказу і реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт,-
в с т а н о в и в:
в провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_3 до Департаменту містобудування Львівської міської ради, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області, третя особа ОСОБА_4 про визнання незаконним та скасування наказу Департаменту містобудування Львівської міської ради від 05.11.2012р. № А-352 та скасування реєстрації Декларації про початок виконання будівельних робіт №ЛВ08212225860 від 22.11.2012р.
Департаментом містобудування Львівської міської ради 26.07.2013р. через канцелярію суду (вх. №27175) подано заяву про залишення адміністративного позову без розгляду в частині оскарження наказу № А-352 від 05.11.2012р. з підстав пропуску строку звернення до суду.
Заява обґрунтована тим, що позивач звернувся до суду із позовною заявою про скасування наказу № А-352 від 05.11.2012р. лише 20.05.2013р., тобто з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду.
Представник відповідача 1 в судовому засіданні заяву підтримав.
Представнк позивача заперечив проти задоволення заяви та залишення адміністративного позову без розгляду. Вказав, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, оскільки їй про існування спірного наказу відповідача 1 стало відомо лише в лютому 2013 року.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи дійшов висновку, що заява не підлягає до задоволення мотивуючи це наступним.
Строки звернення до адміністративного суду визначені статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України).
Згідно з частиною першою вказаної статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, пропуск встановленого законом строку звернення з позовною заявою до адміністративного суду є підставою для залишення такого позову без розгляду, якщо суд не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Судом встановлено, що про існування оскаржуваного наказу ОСОБА_3 стало відомо з листа Інспекції ДАБК у Львівській області від 08.02.2013р. №7/13-6-818 (а.с.9).
З адміністративним позовом позивач звернулась 20.05.2013р., тобто у межах шестимісячного строку з дня, коли дізналась про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом у строки, визначені законом, а тому підстав для залишення позовної заяви без розгляду немає.
Враховуючи вищенаведене, у задоволенні заяви представника відповідача 1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
у задоволенні заяви про залишення позову без розгляду відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кузан Р.І.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 29 липня 2013 року.