Постанова № 35674876, 26.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.11.2013
Номер справи
826/8266/13-а
Номер документу
35674876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 листопада 2013 року № 826/8266/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області

до

Приватного акціонерного товариства «Датагруп»

про

стягнення заборгованості

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Приватного акціонерного товариства «Датагруп» заборгованість у розмірі 1 041,65 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 1 041,65 грн., яку відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у зв’язку з чим позивач просив стягнути заборгованість з Приватного акціонерного товариства «Датагруп» у примусовому порядку.

Відповідач в судове засідання не прибув, свого відношення з приводу заявлених позовних вимог не висловив.

Керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у письмовому провадженні.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до Указу Президента України «Про Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів» від 13 квітня 2011 року № 465/2011 Держспоживінспекція України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Згідно підпункту 22 пункту 6 Положення Держспоживінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку, зокрема, накладати відповідно до законодавства адміністративні стягнення та застосовувати адміністративно-господарські санкції, фінансові санкції до суб'єктів господарювання, в разі порушення ними законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення.

Відповідно до пункту 7 Положення Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 № 206 «Про затвердження Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2011 р. за № 1337/20075, Інспекція з питань захисту прав споживачів у Рівненській області є територіальним органом Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, завданням якої є реалізація повноважень Держспоживінспекції України на території Рівенської області.

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Рівненській області відповідно до наданих законодавством повноважень Законом України «Про рекламу», Положенням про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу та накладає штрафні санкції за порушення його вимог на території Рівненської області.

У разі несплати штрафу у добровільному порядку Інспекції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу» від 26.05.2004 року № 693 надано право звертатися до суду з вимогою про примусове стягнення штрафу.

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу» реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.

Судом встановлено, що 12 вересня 2012 року посадовою особою Інспекції було встановлено, що в м. Рівне серед його населення було розповсюджено рекламні листівки «Лови хвилю подарунків», які містили інформацію щодо знижок на поїздки від туроператора «Тур-Галичина» та щодо знижок на улюблені фільми від кіноцентру «Ера».

Вказана реклама всупереч ч. 5 ст. 8 Закону України «Про рекламу» не містила інформації про дату початку та закінчення знижки цін на продукцію (послуги), а також про співвідношення знижки до попередньої ціни реалізації товару.

Відповідно до п.п. 9, 10 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року за № 693 підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів.

Так, позивачем було складено протокол від 12 вересня 2012 року за № 23.

Положеннями п. 11 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу передбачено, що за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.

Рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу було прийняте позивачем 28 вересня 2012 року за № 23. 08 жовтня 2012 року за участі представника ПрАТ «Датагруп» був проведений розгляд вказаної справи про порушення законодавства про рекламу.

Відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 4 ст. 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.

Відповідно до ч. 5 ст. 27 Закону України «Про рекламу» вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Податковим кодексом України.

Згідно отриманих Інспекцією документів (повідомлення представника Відповідача та видаткової накладної № А-00000852 від 10.09.2012 року) вартість розповсюдженої реклами становила 250 грн. 00 коп. (двісті п'ятдесят гривень 00 коп.) з ПДВ та 208 грн. 33 коп. (двісті вісім гривень 33 коп.) - без ПДВ.

Відповідно до п.п. 8, 18 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу накладати штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами мають право Голова Держспоживінспекції, його заступники, начальники територіальних органів Держспоживінспекції та їх заступники. За результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку.

За результатами розгляду справи про порушення законодавства про рекламу начальником інспекції було винесене рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу за № 23 від 08 жовтня 2012 року, яким за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами накладено штраф у розмірі 1041 грн. 65 коп.

08 жовтня 2011 року дане Рішення № 23 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08 жовтня 2011 року було отримане представником ПрАТ «Датагруп».

Відповідач не погоджуючись з вищезазначеним рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу скористався своїм правом та оскаржував рішення у судовому порядку.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.11.2012 року у справі за № 2а-14849/12/2670, залишеною в сили Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 року, в задоволенні адміністративного позову ПрАТ «Датагруп» до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області про визнання неправомірним та скасування рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08.10.2012 року за № 23 було відмовлено в повному обсязі.

Відповідно до положень ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, - постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Таким чином, на момент вирішення даної адміністративної справи Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.11.2012 року у справі за № 2а-14849/12/2670, якою відмовлено відповідачу у скасуванні рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08.10.2012 року за № 23 набрала законної сили і відповідно рішення на підставі якого позивач просить стягнути кошти заявлені за даним адміністративним позовом є чинним та підлягає обов’язковому виконанню.

Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 1 041,65 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області задоволити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Датагруп» (ідентифікаційний код 31720260, адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 31-33) до Державного бюджету України (УДКСУ у м. Рівне р/р 31113106700002, МФО 833017, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38012714,) штраф згідно рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 08 жовтня 2012 року № 23 у розмірі 1041 грн. 65 коп. (одна тисяча сорок одна гривня 65 копійок).

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.