Постанова № 35673249, 25.11.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.11.2013
Номер справи
801/10011/13-а
Номер документу
35673249
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 листопада 2013 р. 15:39 Справа №801/10011/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,

при секретарі Баценко А.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ельбор»

до Державної податкової інспекції у м. Ялті Головного управління Міндоходів в АР Крим

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

за участю представників:

від позивача - Святкін Є.О., представник, довіреність № б/н від 01.10.2013 року;

від відповідача - не з'явився;

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Ельбор» (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом , в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ялті Головного управління Міндоходів в АР Крим (далі відповідач) №0004292202 від 14.10.2013 р. Вимоги мотивовані тим, що відповідач зробив помилкові висновки про порушення позивачем вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольними напоями і тютюновими виробами» при здійсненні ним господарської діяльності.

Відповідач заперечення на позов не надіслав, явку свого представника у судові засідання не забезпечив , про дні та час їх проведення був сповіщений належним чином, клопотань про відкладення не надав.

У судовому засідання 25.11.2013р. представник позивача наполягав на задоволенні позову, вважав можливим продовжити розгляд справи на підставі залучених до неї документів.

Суд вислухавши думку представника позивача, враховуючи належним чином повідомлення сторін про дні та місце проведення судового розгляду, відсутність клопотань про відкладення судового засідання, керуючись ст. 128 КАС України, ухвалив продовжити розгляд справи на підставі залучених до неї документів

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача , свідка, суд

ВСТАНОВИВ

На підставі наказу Головного управління Міндоходів в АР Крим від 13.09.2013р. № 553 «Про призначення та проведення фактичної перевірки ТОВ «Ельбор», направлень № 1757, № 1758 від 13.09.2013 р., відповідно до п.п. 80.2.5. п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, працівниками податкового органу 19.09.2013р. проведена фактична перевірка позивача щодо дотримання позивачем норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками в магазині - складі, що розташований , м. Ялта, с. Массандра, вул. Умельців 2, за результатами якої складено акт фактичної перевірки .

У висновках зазначеного акту зафіксовано, що позивачем порушено п. 13. ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» та ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Після вивчення матеріалів зазначеної перевірки відповідачем 14.10.2013 р. прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0004292202, згідно з яким до позивача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800,00 грн.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Законом, що визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртом-сирцем, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Згідно з ст. 1 цього Закону місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (ч. 11, 16 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).

Відповідно до ч. 6 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону у розмірі 6800гривень.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачу надано ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту (переоформлення) серії АВ № 565398, реєстраційний номер 005211, строком дії з 04.07.2011 р. до 04.07.2016 р., ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями серії АЕ № 026884, реєстраційний номер 011242121289, строком дії з 31.10.2012 р. по 31.10.2013 р.

Торговим патентом на право здійснення торгівельної діяльності , діяльності з надання побутових послуг, діяльності з обміну готівкових валютних цінностей, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу серії ТПВ № 087273 позивачу з .01.04.2011 р. по 31.03.2016 р. надано право здійснення підприємницької діяльності у сферах оптово-роздрібної торгівлі.

Судом встановлено, що між позивачем та ПАТ «Ялтинський комбінат харчування» укладено договір оренди нежилих приміщень: торгових 64,3 кв. м., підсобних 104,53 кв. м., офісних 38,8 кв. м., складських 421,4 кв. м., офісних 20,9 кв. м., які розташовані за адресою м. Ялта, смт. Масандра, вул. Умільців, 2.

До матеріалів справи залучена копія договору постачання №6 від 03.12.2009р. , укладеного з Національним виробничо - аграрним об'єднанням «Массандра», предметом якого було постачання сувенірної винопродукції . Відповідно до протоколу №10 від 13.05.2013 р. , узгоджені договірні ціни при реалізації вінопродукції у 2013р.

Крім того , до матеріалів справи залучена копія договору № 27/6-1/55 оренди обладнання , укладеного 09.09.2013р. з ТОВ «Броди України АДВ», відповідно до умов якого позивач прийняв у тимчасове платне користування обладнання для розливу винної продукції Торгівельних марок «Лівадія» та «Массаданра».

За клопотанням позивача у судовому засіданні, яке відбулось 21.11.2013р., був допитаний свідок ОСОБА_2, яка працює продавцем та була присутня при проведені 19.09.2013р. фактичної перевірки в приміщенні магазину - складу , що розташований в м. Ялта, с. Массандра, вул. Умельців 2.

Свідок пояснив, що у зазначеному магазині - складі здійснюється реалізація винної продукції виробництва Національного виробничо - аграрного об'єднання «Массандра», торгівля вином відбувається шляхом наповнення пластикових пляшок. Вино зберігається у орендованих холодильниках , реалізується в обсягах не менш одного літру, без вживання в приміщенні магазину - складу.

До матеріалів справи залучена фото таблиця, яка підтверджую встановлення холодильного обладнання щодо зберігання вина , наявність обладнання для розливу віно продуктів, відсутність можливості реалізації вина на розлів.

В порядку , передбаченому ст.71 КАС України, відповідачем не надано доказів того, що покупцями в приміщенні магазину - складу , що розташований у м.Ялта, с. Массандра, вул. Умельців 2, здійснювалось вживання придбаних винопродукції.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення свідка, суд дійшов висновку,що матеріалами справи спростовуються твердження податкового органу , викладені в акті фактичної перевірки від 19.09.2013р. , щодо безпосереднього вживання в приміщенні магазину - складу , що розташований у м. Ялта, с. Массандра, вул.Умельців 2 , алкогольних напоїв - виноматеріалів , порушення позивачем вимог ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

З огляду на зазначене суд вважає,що були відсутні підстави для застосування до позивача штрафних санкцій , передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», в наслідок чого існують підстави для задоволення позову.

Під час судового засідання, яке відбулось 25.11.2013 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 02.12.2013 р.

Керуючись ст.ст.160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Ялті Головного управління Міндоходів в АР Крим № 0004292202 від 14.10.2013 року.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ельбор" (98650, АР Крим, м. Ялта, смт. Масандра, вул. Умільців, 2, ЄДРПОУ 24024531) 114,70 грн. (сто чотирнадцять гривень 70 коп.) судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.