ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 жовтня 2013 р. Справа №801/9590/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М.,
секретар судового засідання - Золоткова Г.Ю.,
за участі представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим Головного управління Міндоходів в АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 18873,00 гривень, мотивуючи свої вимоги тим, що за наслідками проведених перевірок відповідача та на підставі складених актів перевірок прийняти податкові повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій, які були направлені відповідачу, проте залишились несплаченими. Так, за відповідачем числиться податкова заборгованість в сумі 18873,00 гривень, у зв'язку із чим податковою інспекцією надсилалась податкова вимога, однак заборгованість добровільно сплачена не була.
Позивач та відповідач у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином та завчасно.
Враховуючі ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі відповідача, враховуючі, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності не з'явившихся учасників процесу.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса згідно реєстраційних даних: АДРЕСА_1) зареєстрований як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим 20.04.2000 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік в ДПІ м. Ялта АР Крим Головного управління Міндоходів в АР Крим.
Таким чином, судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зобов'язаний виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Згідно з п. 20.1.4 ст. 20 Податкового Кодексу України, контролюючі органи мають право проводити перевірки платника податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до пп. 80.2.1 п. 80.2 ст. 80 ПК України, фактична перевірка може проводитись на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки у разі наявності хоча б однієї з обставин, передбачених цією статтею.
Згідно пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Статтями 15 та 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265 передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуг), інших вимог цього Закону здійснюють органи доходів і зборів шляхом проведення фактичних і документальних перевірок відповідно до вимог Податкового Кодексу України.
Судом встановлено, що ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС 10.08.2012 року була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в ході якої встановлено порушення п. 1, 5, 6, 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст.ст. 15,3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». За результатами перевірки був складений акт №3755/01/12/22/НОМЕР_1, який отримано відповідачем 10.08.2012 року.
На підставі акту перевірки податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000602202 від 23.08.2012 року в сумі 171,00 гривень, №0000632202 від 23.08.2012 року в сумі 1700,00 гривень, №0000622202 від 23.08.2012 року в сумі 1700,00 гривень, №0000612202 від 23.08.2012 року в сумі 6800,00 гривень.
Судом також встановлено, що ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС 13.08.2012 року була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в ході якої встановлено порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 267 Податкового кодексу України. За результатами перевірки був складений акт №3757/01/12/22/НОМЕР_1, який отримано відповідачем 13.08.2012 року.
На підставі акту перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0000642202 від 23.08.2012 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1,00 гривень.
Також, ДПІ у м. Ялті АР Крим ДПС 10.08.2012 року була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, в ході якої встановлено порушення п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст.. 15, 15,3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». За результатами перевірки був складений акт №3756/01/12/22/НОМЕР_1, який отримано відповідачем 10.08.2012 року.
На підставі акту перевірки податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000652202 від 23.08.2012 року в сумі 1,00 гривень, №0000672202 від 23.08.2012 року в сумі 1700,00 гривень, №0000662202 від 23.08.2012 року в сумі 6800,00 гривень.
Таким чином, загальна сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 перед бюджетом відповідно до розрахунку суми позовних вимог №899/9/19 від 27.02.2013 року складає 18873,00 гривень.
Вказані податкові повідомлення-рішення за результатами проведених перевірок були направлені відповідачу засобами поштового зв'язку, однак, сума заборгованості в загальному розмірі 18873,00 гривень залишилась несплаченою.
Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 14.1.153. ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом встановлено, що на адресу відповідача була направлена податкова вимога №1156 від 21.12.2012 року, однак, заходи примусового характеру не призвели до погашення податкового боргу (а.с.43).
З моменту виставлення позивачем вимоги, податковий борг не сплачувався відповідачем в повному обсязі.
На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначеної вимоги у встановленому діючим законодавством порядку.
Пунктом 95.1 ст.95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до наданих позивачем документів, розрахунку суми заборгованості у позивача сума заборгованості залишилась не сплаченою у розмірі 18873,00 гривень.
Приймаючи до уваги, що відповідачем згідно з вимогами ст. 71 КАС України не надані докази про погашення відповідачем зазначеної заборгованості та про оскарження податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій у встановленому діючим законодавством порядку, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 18873,00 гривень.
Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, суд вирішуючи питання про погашення за рахунок платника податків податкового боргу, яке здійснюється шляхом стягнення коштів з рахунків банку або за рахунок готівки, приймає рішення про стягнення з боржника коштів в рахунок погашення податкового боргу.
Приймаючи до уваги, що податковий борг в розмірі 18873,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, позивачем повністю дотриманий порядок стягнення такого боргу, визначений Податковим кодексом України, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20, ст. 95 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 18873,00 гривень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У зв'язку зі складністю справи судом 24.10.2013 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 28.10.2013 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-160, 163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса згідно реєстраційних даних: АДРЕСА_1) кошти в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 18873 (вісімнадцять тисяч вісімсот сімдесят три) гривні 00 копійок, а саме:
- в сумі 173,00 гривень в дохід місцевого бюджету м. Ялта на р/р 31416541700039, код платежу 21080900 (штрафні санкції) в УГК в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 38027563;
- в сумі 18700,00 гривень в дохід місцевого бюджету м. Ялта на р/р 31415542700039, код платежу 21081100 (штрафні санкції) в УГК в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 38027563.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.